دانلود کامل مبانی نظری توانمندسازی، توانمندسازی روانشناختی، توانمندسازی کارکنان

Published on Author adminwebLeave a comment

مبانی نظری توانمندسازی، توانمندسازی روانشناختی، توانمندسازی کارکنان

مبانی نظری توانمندسازی، توانمندسازی روانشناختی، توانمندسازی کارکنان
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 0
فرمت فایل docx
حجم فایل 70 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 33

مبانی نظری توانمندسازی، توانمندسازی روانشناختی، توانمندسازی کارکنان

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری توانمندسازی، توانمندسازی روانشناختی، توانمندسازی کارکنان

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


خلاصه ای از کار:

– توانمند سازی

– تعاریف و مفاهیم توانمندسازی

تعاریف متفاوتی از واژه توانمندسازی در ادبیات موجود ارائه شده است اما تاکنون درباره تعریف آن هیچ اتفاق نظری وجود ندارد. اگر چه استفاده از شیوه های توانمندسازی در محیط کار خیلی معمول است اما تحقیقات علمی زیادی بر روی معنا و مفهوم این واژه تاکنون انجام نشده است (ارجنلی و ساجلم آری[1] ، 2007). “بیشتر مدیران تصور می کنند با مفهوم توانمندسازی آشنا هستند ؛ در حالی که فقط تعداد محدودی از آنان با مفهوم و کاربرد آن آشنایی دارند ” (ابطحی و همکاران ،1386).

در فرهنگ لغت آکسفورد توانمندسازی قدرتمند شدن ، مجوز دادن ، قدرت بخشیدن و توانا شدن معنا شده است . کانتر (1997) توانمندسازی را دادن قدرت به افرادی در سطح پایین سازمان قرار دارند تعریف می کند (اسد زاده[2] ، 2012). در سازمان های توانمند قدرت تا حد زیادی به کارکنان سطوح پایین تر منتقل می شود بطوریکه توانایی انتخاب در تصمیم گیری های مربوط به کار خود را داشته باشند (راندولف[3] ،2000). ” توماس و جودیث (2002) بیان داشتند که توانمندسازی عبارت است از طراحی و ساخت سازمان به نحوی که افراد ضمن کنترل خود آمادگی قبول مسئولیت های بیشتری را نیز داشته باشند ” (ایران زاده و بابائی هروی ، 1389).

………………………

– رویکردهای توانمندسازی

اغلب مطالعات نشان می دهد که رویکرد متفاوت بر توانمندسازی اثر می گذارد.

– رویکرد رابطه ای

رویکرد اول رویکرد رابطه ای است که بر عناصر محیطی تاکید دارد و توانمندسازی به عنوان مجموعه ای از فعالیت های مدیریتی و شیوه هایی که در آ« قدرت کنترل بر کار و خود مختاری به کارکنان داده می شود در نظر گرفته می شود. مطالعات انجام شده بر روی این رویکرد نشان داده که توانمندسازی انتقال قدرت به سطوح پایین در سازمان است . طرفداران این رویکرد بیان می کنند که مفهوم توانمندسازی بعنوان زمینه ای برای افزایش سطح مشارکت کارکنان در فرآیند تصمیم گیری است . در این رویکرد توانمندسازی شامل افزایش ظرفیت حل مشکل در بین کارکنان ،کمک به کارکنان تا به پتانسیل وجودی خود پی ببرند و بتوانندایده ها و نظرات خود را درباره عملکرد سازمانی انتقال دهند(لیدن و آراد، 1996)[4].

……………..

-دیدگاه روانشناختی

توانمندسازی روانشناختی اشاره به مجموعه ای از شرایط روانی لازم برای افراد در جهت کنترل شخصی خود دارد . توانمندسازی به عنوان اعتقاد افراد بر تواناییهای خود برای انجام فعالیت های مربوط به کار خود با مهارت بیان شده است. کانگر و کانتگو (1990) برای اولین بار به تعریف این دیدگاه پرداختند . در مقابل دیگاه اجتماعی ـ ساختاری که برابر است با مجموعه ای از اقتدار و به اشتراک گذاری منابع ، اما از دید انگر و کاننگو توانمندسازی به عنوان بهبود کارآیی شخصی بیان شده است (می یرسون وکلاین[5] ، 2008)

……………

– ابعاد توانمند سازی

– احساس شایستگی (خود اثر بخشی )

باور به اینکه توانایی انجام کار را دارند ، توانایی پاسخگویی به نیازهای کار در شرایط ایجاد شده (آلکاهتنی و سلیمان [6]، 2011) ، باور به اینکه مانعی خارجی برای انجام کار آنها وجود ندارد بعضی از صاحبنظران بر این باورند که این ویژگی مهم ترین عنصر توانمندی است زیرا داشتن احساس شایستگی تعیین می کند که آیا افراد برای انجام دادن کاری دشوار خواهند کوشید و پشتکار خواهند داشت یا خیر ؟ (احمدی و همکاران ، 1389). همینطور کارکنان تنها نباید این حس و باور در آنها باشد که مهارت و توانایی لازم را دارند اما در هر زمان آنها باید سعی کنند انجام وظیفه خود را به خوبی انجام دهند (چانگ ، وانگ و لایو[7] ،2011؛ چانگ و لیو[8] ،2011).در واقع این احساس عبارت است از باور فرد نسبت به قابلیت هایش برای انجام موفقیت آمیز وظایف محوله. به عبارت دیگر فرد باور دارد که تبحر ، کفایت و توانایی لازم را در انجام موفق کاری دارد . اگر وظیفه به گونه ای باشد که فرد بتواند با مهارت وظایفش را به انجام رساندبر احساس او از لیاقت خود ، تاثیر مثبت بر جای خواهد گذاشت (احمدی و همکاران ، 1389).

………………………….

– سطوح مختلف توانمند سازی

باون و لاولر (1995) و احمد (1998) برای توانمند سازی سه سطح قائل شدند که عبارتند از :

– توانمند سازی سطح پایین (فاکتورهای خدماتی)

این سطح از توانمندسازی ، شامل برنامه های غنی سازی شغل و نظام پیشنهادات می باشد . در غنی سازی شغل به کارکنان فقط در چارچوب وظایف شغلی شان آزادی عمل محدودی داده می شود . در نظام پیشنهادات ، به کارکنان اجازه داده می شود تا زمینه های مربوط به تولید و خدمات ، پیشنهاداتی را ارائه دهند و مدیر ملزم به رعایت آن نمی باشد (ابطحی و عابسی ، 1386). مشاغلی که در این سطح از توانمندسازی مورد مطالعه قرار می گیرد مشاغل خدماتی نام دارند که برای انجام دادن آن به توانمند سازی با سطح پائین نیاز دارد. مشاغل مانند رستوران ، فست فودها از مشاغل خدماتی هستند که نیاز به توانمندی کم دارند. زیرا در این نوع کسب و کار ، استاندارد عملکرد کارکنان تعریف شده است بطوریکه فرصت برای اعمال اختیار یا تشخیص محمدود است (یوانو[9] ، 2008).

……………………

-عوامل موثر بر توانمندسازی سازمان

-عوامل فردی

فرد باید توانمند شدن خود را پذیرا باشد و احساس موثر بودن ، شایستگی ، حق انتخاب و رضایت شغلی در وی تقویت شود. توانمند سازی یعنی تغییر در متغیرهای ادراکی مانند پندار از محیط ، شغل ، رفتار رهبر ، تغییر و تفسیر فردی از معنی دار بودن شغل (توماس و ولتهوس[10]، 1990).

توانمندسازی شخصی ، خواستار داشتن اعتماد به نفس و اخلاق کاری قوی است (لوپز و همکاران[11] ، 2009). منبع توانمندی در درون فرد است . یعنی قبل از آن که به کارکنان گفته شود چه کار کنند ، به خوبی وظایفشان را درک کنند (احمدی و همکاران ، 1389).

………………..

– عوامل درون سازمانی

“توانمندسازی دادن قدرت به افراد نیست . افراد همواره دارای قدرت (به صورت دانش و انگیزش ) هستند که بتوانند کار خود را به طور مرتب انجام دهند . توانمند سازی آزاد کردن این قدرت است . القاء حسن لیاقت و شایستگی و کنترل امور ، افزایش سطح مشارکت کارکنان و خود تشخیصی آنان ، دادن قدرت ، اختیار و مسئولیت به کارکنان برای تصمیم گیری ” (احمدی و همکاران ، 1389 ، ص 146) ……..

……………

-عوامل برون سازمانی

“با توجه به افزایش انتظارات مشتریان ، تشدید رقابت ، انتظار سهام داران ، انتظار دولت و قانون ، توسعه فناوری ، سرعت و نوآوری و خلاقیت ، تغییر ماهیت سرمایه مالی به سرمایه انسانی و اطلاعاتی و عکس العمل سریع نسبت به تغییرات محیطی ، توانمند سازی یک ضرورت است . پیشرفت فناوری مستلزم تغییر مهارت های فرد در سازمان است . تغییر مهارت های فرد مستلزم توانمندی وی در ابعاد روانی ، فکری ، دانشی ، انگیزشی و عملکردی اوست ” (میربها، 1383).

……………

– اهمیت و ضرورت توانمند سازی در سازمان ها

توانمند سازی فرایندی است که باعث احساس خود اثر بخشی میان اعضای یک سازمان می شود از طریق شناسایی شرایطی که موجب ناتوانی در افراد می شود و از میان برداشتن این شرایط توسط شیوه های رسمی سازمانی و تکنیک های غیر رسمی (اوزببک و کیلی کارسلن[12] ، 2011). توانمند سازی ، ساختاری مهم برای سازمان است زیرا تاثیر مثبت و ویژه ای بر بازده و عملکرد سازمان می گذارد که هم به نفع افراد و هم به نفع سازمان است (نیلسن و پدرسن[13] ، 2003). سازمان ها در حال حاضر بر توانمند سازی کارکنان متمرکز شده اند . محققان همواره به مطالعه و بررسی اعمال توانمند سازی کارکنان در بخش های خصوصی و دولتی پرداختند . در سالهای اخیر توانمند ی به عنوان یک استراتژی منابع انسانی برای ایجاد بهره وری و رضایت از محیط کار شناخته شده است . توانمند سازی یکی از موثرترین ابزارها در دستیابی به بهره وری و رضایت کارکنان و مشتریان و مزیت رقابتی است (اسدزاده و چاخرلوئی ، 2012).

………………

– عوامل مؤثر بر توانمند سازی کارکنان

– حمایت

یکی از عوامل مهم در توانمند سازی ، حمایت مسئولان بالا دستی سازمان از آنان است . بلانچارد (1998) بیان می کند که در اجرای توانمندسازی باید از وجود حمایت کافی برای ادامه آن اطمینان حاصل کنید . شما نمی توانید کنترل امور را در دست داشته باشید مگر آنکه سایر قسمت های سازمان از شما حمایت کنند و مانع کار شما نشوند (بختیاری و احمدی مقدم ،1389).”در صورتی آموزش و بهسازی نیروی انسانی امکانپذیر و موفق است که مورد حمایت همه جانبه مدیریت ارشد سازمان باشد و افراد ، امکانات و تجهیزات لازم در اختیار برنامه گذاشته شود “(بختیاری 1390ص 45).

……………

– مزایای توانمند سازی

در مواجهه با افزایش مطالبات رقابتی برای هزینه های پایین تر ، کارائی بیشتر ، انعطاف پذیری بیشتر ، سازمان ها بطور فزآینده ای به دنبال اجرای برنامه های توانمند سازی کارکنان به منظور افزایش عملکرد فردی و سازمانی هستند . برنامه های توانمند سازی اغلب برای اغلب برای غلبه بر رضایتی کارکنان ، کاهش هزینه های ناشی از غیبت کاری ، افزایش کیفیت کار به اجرا در می آید (دوتتینک و آمیجده[14]، 2011) . مزایای احتمالی توانمندسازی شامل افزایش سطح رضایت مشتری ، فراهم آوردن منابع ایده ها و خدمات جدید می باشد . توانمند سازی یک کلید تعیین کننده از کیفیت خدمات و رضایت مشتری است . کانگرو و کاننگو (1998) اذغان داشتند که کارکنان توانمند با استفاده از منبع اختیار خود به مراقبت از تامین نیازهای مشتریان و حل مشکلات احتمالی می پردازند بطوریکه کیفیت خدمات افزایش یافته و رضایت مشتریان بر آورده می شود . توانمند سازی باعث افزایش احساس خود کار آمدی کارکنان می شود همچنین به آنها این فرصت داده می شود تا انتظارات مشتریان را شناسایی کنند و به بهترین شکل در جهت ارضاء نیاز مشتری فعالیت کنند (هایو ، اهو و وینگ[15] ، 2006).

……………….

– موانع توانمند سازی

” موانع موجود در توانمند سازی کارکنان را می توان از سه بعد مورد بررسی قرار داد. این سه بعد از ابعاد مهم هر سازمان اند . این ابعاد شامل : ابعاد زمینه ای[16] ، ساختاری[17] ، محتوایی[18] هستند ” (احمدی و همکاران ، 1389 ، ص270).

-موانع ساختاری توانمند سازی کارکنان

منظور از ساختار همه عناصر، عوامل و شرایط فیزیکی و غیر انسانی سازمان است که با نظم و ترتیب خاصی به هم پیوسته و چارچوب ، قالب، پوسته، بدنه و هیکل فیزیکی سازمان را می سازند. بنابراین تمام منابع اطلاعاتی و مادی وقتی با ترکبی خاصی در بدنه کل سازمان جاری شوند اجزاء شوند شاخه ی ساختار ی محسوب می شوند و در واقع عوامل غیر زنده سازمان هستند مانند قوانین دست و پاگیر سازمانی ، نظام و دستمزد ناکارآمد، تجهیزات و امکانات فرسوده، ویژگی های ساختاری سازمانی (پیچیدگی ، رسمیت، تمرکز ) وجود سلسله مراتب بیش از حد، عدم ارتباطات موثر سازمانی، کنترل و نظارت شدید، شفاف نبودن اهداف سازمانی (ابطحی و عابسی ، 1386).

……………..

– موانع زمینه ای توانمند سازی کارکنان

منظور از بعد زمینه ای ، تمام شرایط و عوامل محیطی و برون سازمانی است که بر محیط سازمان موثر است و روش ها و نظام های اصلی سازمان را تشکیل می دهند. بقاء و رشد سازمان به این بعد وابسته است .تغییرات فناوری ، رقبا ، محیط ، فضای درون سازمان ، محیط خانوادگی کارکنان ، عدم پویای محیط سازمان ، ثبات و ایستایی ، فقدان رابطه ی موثرتر بین محیط و سازمان ، از جمله این موانع می باشد . (کیو ، لی ولین [19]،2009)

………….

-مدل های توانمند سازی

– مدل توانمند سازی توماس و ولتهوس

توماس و ولتهوس (1990) روش کلی ای را که کانگر و گاننگو در سال 1981 ارائه کرده بودند ، بسط و گسترش دادند و پیشنهاد کردند که توانمند سازی بهتر است به منزلۀ ساختاری چند بعدی مورد توجه قرار گیرد . این دو پژوهشگر در مدل مفهومی خود از توانمندسازی کارکنان به تهلیل ابعاد چهار گانه ی توانمند سازی یعنی تأثیر ، انتخاب ، شایستگی و معنادار بودن پرداخته اند . به اعتقادشان به منظور از تاثیر این است که با انجام دادن یک وظیفه خاص تغییری در کل کار به وجود آید. منظور از انتخاب تعیین رفتار شخصی خود فرد است و شایستگی ، داشتن مهارت ، تجربه و توانمندیهایی است که برای حرکت به سمت جلو لازم است و سرانجام اینکه معنادار بودند با سازگاری نظام ارزشی فرد و کار ارتباط مستقیم دارد . همچنین از دیدگاه این دو پژوهشگر هر چقدر درجه ی اعتقاد فرد به تأثیر کار ، فرصت انتخاب ، شایستگی لازم و درجه ی معنادار بودن بیشتر باشد میزان احساس توانمند سازی کارکنان نیز به طبع آن بیشتر است و بدون احساس معنادار بودن توانمند سازی به خودی خود وجود ندارد. (اسدزاده وچاخرلوئی[20]،2012).

…………..

– مدل توانمند سازی لاوراک

لاوراک (2003) کارشناس برجسته ی بهداشت انگلستان در پژوهش در مناطق روستایی جزایر فیجی مدلی از توانمند سازی جوامع کوچک ارائه داده است . این مدل رویکردی جدید به توانمند سازی است که در آن نقش افراد در تبین و اجرای مدل بسیار پررنگ تر است . مراحل چهار گانه ِ اجرای این مدل با اصول نه گانه ی توانمند سازی و گام های هفت گانه ای به شرح شکل شماره( 2-2) منطبق است . لاوراک معتقد است مشاهده و مباحثه ی قبل از ارزیابی می تواند انطباق هر چه بیشتر الگو با نیازمندیهای اجتماعی و فرهنگی را تضمین کند و ضروری است در همین حین تعریف روشنی از توانمند سازی نیز ارائه گردد تا فهم مشترکی از موضوع میان اعضا ایجاد شود (ابطحی و عابسی ، 1389) .

…………..

فهرست منابع

ابطحی س ح ، عابسی س. 1368 . توانمندی سازی كاركنان . كرج: انتشارات موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت وابسته به وزارت نیرو ، 303 صفحه.

احمدی پ ، صفری كهره م ، نعمتی س. 1389 . مدیریت توانمندسازی كاركنان . تهران : انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی ، 342 صفحه.

…………………

………………………


[1]ـ Ergeneli&saglam Ari

[2]-Asadzadeh

[3]-Randolph

[4] ـLiden&arad

[5]-Meyerson&kline

[6] ـAlkahtani&Sulaiman

[7] ـChoong,wong&Lau

[8] ـChoong&Liu

[9] ـ Ueno

[10] – Tomas and Velthouse

[11] – Lopez et al.

[12] ـ Ozbebek& Kilicarslan

[13] ـNielsen & padersen

[14] -Dewettink &ameijde

[15] ـHau,Ehow& wing

[16] -Context

[17] – structure

[18] – Content

[19] ـKuo,li&lin

[20] – Asadzadeh and Chakherloei

[PDF] ﺑﺮرﺳﻲ ارﺗﺒﺎط ﺑﻴﻦ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي و ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻛﺎرﻛﻨﺎ
– ذخیره شده
ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻛﺎرﻛﻨﺎن و در ﻓﺮﺿـﻴﺎت ﻓﺮﻋـﻲ آن راﺑﻄـﻪ ﺑـﻴﻦ اﺑﻌـﺎد ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳـﺎزي. (. اﺣـﺴﺎس ﺷﺎﻳـﺴﺘﮕﻲ … ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ
ﺧﺎﻃﺮ اﺑﺘﺪا ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ ﺳﺎزي ﻛﺎرﻛﻨﺎن و ﺗﻌﻬـﺪ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻣﻮرد ﺑﺤﺚ …. راﺑﻄﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي رواﻧـﺸﻨﺎﺧﺘﻲ
.
مبانی نظری توانمندسازی(فصل دوم پایان نامه)+بسته 10 تایی مقالات …
– ذخیره شده – مشابه
در سال 1990 گاندز توانمندسازي را با واگذاری اتخاذ تصميم به كاركنان مفهوم‌سازی كرد،
… ضمناً این بسته علاوه بر فایل مبانی نظری توانمندسازی حاوی 10 عدد مقاله فارسی
جدید … توانمندسازی نیروی انسانی; رویکردهای توانمندسازي; توانمندسازي روان‌شناختي

[PDF] : ﻋﻨﻮان ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ، ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و رﻓﺘ
– ذخیره شده
ﺑﻪ ﺑﻌﺪ، ﻧﻈﺮﯾﻪ ﭘﺮدازان و ﺻﺎﺣﺒﻨﻈﺮان رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﻣﻔﻬﻮم ﺟﺪﯾﺪي از ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. را اراﺋﻪ ﮐﺮده اﻧﺪ … اﻣﺎ
ﻣﻌﺪود ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻋﻠﻤﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ راﺑﻄﻪ ﺗﺎﺛﯿﺮ و ﺗﺎﺛﺮي ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ. 2.
[PDF] دریافت فایل
– ذخیره شده
توانمندسازی روان شناختی بر عملکرد کارکنان معاونت خدمات شهری … Surveying the
influence of psychological empowerment on employees’ … مبانی نظری تحقیق.
تعریف مفهومی و عملیاتی توانمند سازی روانشناختی کارکنان
– ذخیره شده
تعریف مفهومی و عملیاتی توانمند سازی روانشناختی کارکنان: کارتر (2001) …
کارتر (2001) توانمند سازی كاركنان، عبارت است از مجموعه سیستمها، روشها و اقداماتی
كه از راه توسعه قابلیت و شایستگی افراد. … فایل مبانی نظری روانشناسی و مدیریت
و.
بررسی تاثیر توانمندسازی منابع انسانی بر عملکرد سازمان – دانلود …
– ذخیره شده
2-1- بخش اول: مبانی نظری 13 … 2-1-22- گامهای فرایند توانمندسازی کارکنان بر اساس
مدل جامع راهبردی 58 … 2-1-29- دلایل عدم تمایل مدیران به توانمندسازی کارکنان 77
[PDF] «بررسی اثر توانمندسازی شناختی کارکنان بر عوامل اثر¬گذار بر بهره …
– ذخیره شده – مشابه
ﺑﻪ ﺑﻌﺪ ﻧﻈﺮﯾﻪ ﭘﺮدازان و ﺻﺎﺣﺐ. ﻧﻈﺮان رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ، ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧـﺴﺎﻧﯽ. ر. ا ﻣﻔﻬﻮم ﭘﯿﭽﯿﺪه و ﭼﻨﺪ
ﺑﻌﺪي ﻣﯽ. داﻧﻨـﺪ و ﺑـﯿﻦ وﯾﮋﮔـﯽ. ﯽﯿﺘﻫـﺎي ﻣـﻮﻗﻌ. 3. (. اﻗـﺪاﻣﺎت ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ. ) و ادراك. ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﯾﻦ …
پرسشنامه توانمندسازی روانشناختی – سایت علمی آموزشی روانشناسی
– ذخیره شده
این پرسشنامه دارای 15 سوال بوده و هدف آن سنجش توانمندسازی روانشناختی کارکنان در
سازمان و ابعاد آن (شایستگی، ﺧﻮدﻣﺨﺘﺎري، ﺗﺄﺛﻴﺮﮔﺬاري، ﻣﻌﻨﻲدار ﺑﻮدن و اﻋﺘﻤﺎد) است.
SID.ir | سازوکار توانمندسازي نيروي انساني در مديريت سازمان هاي ورزشي
– ذخیره شده – مشابه
بايد به دنبال شيوه هائي بود که با ايجاد انگيزش در کارکنان موجبات برتري سازمان …
مباني نظري رويکردهاي توانمندسازي، رويکرد مکانيکي، رويکرد ارگانيکي، ابعاد
توانمند سازي روانشناختي، الگوي توانمندسازي چهارعاملي، الگوي توانمندسازي رابينز
و …
[PDF] The Empowering Mechanism of Human Resources in Sport … – Sid
– ذخیره شده – مشابه
وري ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺧﻮاﻫﺪ داﺷﺖ؟ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. روﯾﮑﺮدﻫﺎي ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. ،. روﯾﮑﺮد ﻣﮑﺎﻧﯿ. ﮑﯽ. ،. روﯾﮑﺮد ارﮔﺎﻧﯿﮑﯽ.
،. اﺑﻌﺎد ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ ﺳﺎزي رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ. ،. اﻟﮕﻮي ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. ﭼﻬﺎرﻋﺎﻣﻠﯽ،. ا. ﻟﮕﻮي ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. راﺑﯿﻨﺰ و.
[PDF] بررسی متغییرهای تاثیر گذار بر توانمند سازی کارکنان )مورد … – Sid
– ذخیره شده
تحقیق حاضر به بررسی متغییرهای تاثیر گذار بر توانمندسازی کارکنان در ….
توانمندسازی نیروی انسانی مفهومی روان شناختی است که به حاالت، احساسات و باور
افراد به … بررسی مبانی نظری موضوع حکایت از این دارد که در خصوص توانمند سازی
نظریه ها، …
[PDF] دریافت
– ذخیره شده – مشابه
24 نوامبر 2013 … ﻣﻴﺎن ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﻲ، اﻋﺘﻤﺎد ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ، ﻳﺎدﮔﻴﺮي ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. اﺳﺖ . در اداﻣﻪ، ﻋﻼوه ﺑﺮ
ﺑﻴﺎن ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي، ﻣﺪل ﭘﻴﺸﻨﻬﺎدي و روش ﭘﮋوﻫﺶ، ﻣﺪل. ﻣﻔﻬﻮﻣﻲ اوﻟﻴﻪ ﻧﺸﺎن داده ﻣﻲ …. ﺑﺴﻴﺎري از ﻣﺤﻘﻘﺎن ﺑﻪ
ﭘﮋوﻫﺶ درﺑﺎره ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﻛﺎرﻛﻨﺎن ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﺎﺻﺮ. ﺳﺎزﻧﺪه ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي و ﺷﻴﻮه ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ.
[PDF] دریافت
– ذخیره شده – مشابه
26 آوريل 2014 … بررسي ميزان تحقق ابعاد توانمندسازي روانشناختي كاركنان از طريق شفافيت ….
Boles et al., 2003. (. به طوركلي اختالف نظر در. مباني. نظري. » تعاد.
[PPT] ساختار سازمانی
– ذخیره شده
تاريخچه و مبانی توانمند سازی. توانمند سازی … توانمند سازی کارکنان به فرآيندی
اطلاق می شود که طی آن مدير به کارکنان کمک می کند … شرايطی که منجر به ايجاد حالت
روحی روانی بی قدرتی در کارکنان شده اند. مرحله(2) …. تعريف نظری سبک رهبری
مديران.
دانلود پایان نامه:پیش بینی عملکرد شغلی کارکنان بر اساس توانمند …
– ذخیره شده
پیش بینی عملکرد شغلی کارکنان بر اساس توانمند سازی ، رفتار شهروندی سازمانی و
سرمایه های روانشناختی. استاد راهنما: دکتر میترا محمودی. استاد مشاور: … 2-2, مبانی
نظری مربوط به متغیر توانمند سازی, 58. 3-2, مبانی نظری مربوط به متغیر رفتار …
پیشینه تحقیق مفهوم و دیدگاه های مختلف توانمندسازی و خلاقیت و …
– ذخیره شده
توانمندسازی ازدیدگاه روانشناختی ۱۵ … نظریه پردازان مدیریت کیفیت فراگیر ۴۲ …
توانمندسازی کارکنان ازطریق آموزشهای ضمن خدمت درشرکت پالاییش نفت اصفهان.
رابطه عوامل مدیریتی با احساس توانمندی روان شناختی در بین کارکنان …

مقدمه: توانمند سازي فرايند افزايش احساس خودكارآمدي در كاركنان از طريق شناسايي نقاط
قوت و حذف … مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی، انتشارات رشد.
بررسي رابطه سرمايه فرهنگي و اجتماعي با توانمند سازي كاركنان روابط …
– ذخیره شده – مشابه
29 مه 2014 … … تكميل مباني نظري از منابع كتابخانه اي و اينترنتي شامل كتب و مقالات … كليد
واژگان: سرمايه فرهنگي – سرمايه اجتماعي – توانمند سازي كاركنان روابط عمومي ….. اين
گروه اعتقاد دارند كه آگاهي‌هاي نظري و فني كه توسط دانش آموختگان …. شامل حالت
روانشناختي تجربه توانمندسازي، پيششرايط لازم و پيآمدهاي رفتاري آن است.
مبانی نظری و پیشینه در باره ی توانمندسازی کارکنان :: دهه شصت, دانلود …
– ذخیره شده
مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره ی توانمندسازی کارکنان … اما از دهه 1990 به بعد
نظریه پردازان و صاحبنظران روانشناسی سازمانی، توانمندسازی منابع انسانی را مفهومی

[PDF] تأثیر توانمندسازی روانشناختی، رضایت شغلی و استرس شغلی بر …
– ذخیره شده
13 مه 2014 … همچنین بررسی تأثیر توانمندسازی روانشناختی بر ابعاد تعهد سازمانی نشان. داده است
که توانمندسازی کارکنان، هرسه نوع. تعهد سازمانی را تحت ….. برداری از اسناد و مدارك
مرتبط، مبانی نظری و پیشینة تحقیق تدوین. -. گردید و سپس برای …
[PDF] وري ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ و ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺑﻬﺮه راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎز – مطالعات مدیریت (بهبود و …
– ذخیره شده
ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳـﺎزي. روان. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﺑﺎ ﺗﻐﯿﯿﺮ در ﺑﺎورﻫﺎ، اﻓﮑﺎر و ﻃﺮز ﺗﻠﻘﯽ. ﻫﺎي ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﺮوع ﻣـﯽ. ﺷـﻮد …. در
ﺗﺤﻘﯿﻘﯽ ﺑـﺎ ﻋﻨـﻮان ﺗـﺎﺛﯿﺮ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳـﺎزي رواﻧﺸـﻨﺎﺧﺘﯽ ﮐﺎرﮐﻨـﺎن ﺑـﺮ ﻋﻮاﻣـﻞ … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﻣﺮور ارﺑﯿﺎت.
بررسی تأثیر توانمندسازی روان‌شناختی بر فرهنگ ‌اشتراک‌گذاری دانش …
– ذخیره شده
به‌عبارت‌دیگر توانمندسازی روان‌شناختی بر اشتراک‌گذاری دانش کارکنان … حال پس از
مروری بر ادبیات نظری تحقیق، در قسمت پیشینۀ تجربی پژوهش باید اشاره کرد که …
بررسی رابطة صلاحیت‌های حرفه‌ای با توانمندی روان‌شناختی دبیران دوره …
– ذخیره شده – مشابه
3) بین شاخص کلی صلاحیت‌های حرفه‌ای و توانمندی روان‌شناختی دبیران دوره متوسطه …
بررسی رابطه بین توانمندسازی مدیران، کارکنان و یادگیری سازمانی در حوزه ستادی …
مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی، چاپ سوم، تهران: انتشارات رشد.
[PDF] ﻣﺤﻮر دﻓﺎﻋﯽ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﮐﺎرﮐﻨﺎن در ﯾﮏ ﺳﺎزﻣﺎن ﻓﻨﺎوري ار – بهبود مدیریت
– ذخیره شده
ﻣﺤﻮر دﻓﺎﻋﯽ. (. ﺗﺎرﯾﺦ درﯾﺎﻓﺖ. :12/11/94. ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش. :10/04/1395 (. ﯾﻮﻧﺲ ﻧﻈﺮي. 1. *. ، ﻣﺠﯿﺪ
رﻣﻀﺎن. 2 … ﻣﺤﻮر، ﻧﻈﺮﯾﻪ داده. ﺑﻨﯿﺎد، ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺳﻪ. ﻻﯾﻪ. اي . – 1 … ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﮐﺎرﮐﻨﺎن از ﭼﻨﺎن اﻫﻤﯿﺘﯽ در
ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎري رﻗﺎﺑﺘﯽ اﻣﺮوزي ….. راﺑﻄﻪ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ، ﺧﻼﻗﯿﺖ، ﻫﻮش ﻣﻌﻨﻮي،
اﺳﺘﺮس.
ارزیابی میزان توانمندی روانشناختی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد …
– ذخیره شده
توانمندسازی کارکنان به عنوان یک مفهوم نظری تأثیر زیادی بر اثر بخشی سازمان،
مدیریت و ابتکار سازمانی دارد. توماس و ولتهوس[5] (1990) اعتقاد دارند که کارکنان …
سازوکار توانمندسازی نیروی انسانی در مدیریت سازمان های ورزشی
– ذخیره شده
باید به دنبال شیوه هائی بود که با ایجاد انگیزش در کارکنان موجبات برتری سازمان …
مبانی نظری رویکردهای توانمندسازی، رویکرد مکانیکی، رویکرد ارگانیکی، ابعاد
توانمند سازی روانشناختی، الگوی توانمندسازی چهارعاملی، الگوی توانمندسازی رابینز
و …
[PDF] اي ﺣﺮﻓﻪ ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي و ﻃﺮاﺣﯽ و ﺗﺒﯿﯿﻦ ﻣﺪل – مجله پژوهش های مدیریت منابع …
– ذخیره شده
ﻫﺎ. ﺑﺮازش ﻣﻄﻠﻮب داﺷﺖ. و. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳـﺎزي. ﺑـﺎ. اﺛﺮ ﮐﻠ. ﯽ (. 93. )0/. ﻧﻘﺶ ﻣﻌﻨﺎداري در. ﺒﺗ. ﯿﯿﻦ. ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ ﺣ.
ﺮﻓﻪ. اي. ﮐﺎرﮐﻨﺎن. دارد. … ﻣﺪل. ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي و. ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ. ﺣﺮﻓـﻪ. اي. ﮐﺎرﮐﻨﺎن. ﻃﺮاﺣﯽ و ﺗﺒﯿﯿﻦ. ﺷﻮ. د. –
1. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ. -1. -1. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي …… ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي روان ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﺑﺎ رﺿﺎﯾﺖ ﺷـﻐﻠﯽ.
کاربست هوش هیجانی بر توانمندسازی روانشناختی کارکنان نظامی در …
– ذخیره شده
هدف مطالعه حاضر بررسی تأثیر هوش هیجانی بر توانمندسازی روانشناختی منابع
انسانی از دیدگاه کارکنان یک سازمان نظامی در مقابله با جنگ نرم است. … هوش هیجانی و
مدیریت در سازمان (مبانی نظری، روش‌های آموزشی و ابزارهای سنجش)، چاپ اول، نشر
یسطرون.
[PDF] ﺑﺎ ﯾﺎدﮔﯿﺮي ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺸﻨﺎﺧﺘﯽ رواﻧ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي راﺑﻄﻪ ﺑﺮ – فصلنامه مدیریت توسعه و …
– ذخیره شده
ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ. ﻫﺪف ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ. ﺑﺮرﺳﯽ. راﺑﻄﻪ. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ. ﺳﺎزي رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ. ﺑﺎ. ﯾﺎدﮔﯿﺮي. ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ. ﮐﺎرﮐﻨﺎن ….
ﺮي ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻗﻮي روي ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ. ﺳﺎزي. دارد. 9[ .] -4. ﻣﺒﺎﻧﯽ. ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ. ﻣﻔﻬﻮم ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ.
مقاله تاثیر توانمندسازی روانشناختی بر عملکرد شغلی با میانجیگری …
– ذخیره شده
توانمندسازی روانشناختی،رفتارشهروندی سازمانی،عملکرد شغلی،احساس خود سامانی،
احساس … توانمندسازی کارکنان. … “رفتار شهروندی سازمانی(مبانی نظری، همبسته .
[PDF] بررسی رابطه توانمندسازی روان‌شناختی با اعتماد سازمانی پرستاران: آزمو
– ذخیره شده
هدف از مطالعه حاضر، بررسی رابطه توانمندسازی روان شناختی با اعتماد سازمانی هدف: با
تأکید بر نقش میانجی …. 1- توانمندی سازی به معنای تقسیم قدرت: بسیاری از نظریه.
پردازان مفهوم توانمندسازی را هم معنی با مشارکت کارکنان در. محل کار مدنظر قرار داده …
[DOC] رابطه میان آموزش الکترونیکی و توانمندسازی معلمان دوره متوسطه
– ذخیره شده
موضوع پژوهش رابطه میان آموزش الکترونیکی و توانمند سازی معلمان دوره متوسطه …
بیان مسئله و مبانی نظری تحقیق … توانمندسازي كاركنان يكي از تكنيكهاي مؤثر براي
ارتقاي بهره وري كاركنان و استفاده بهينه از ظرفيت ها و توانايي هاي آنان در زمينه اهداف
سازماني است. از اين رو توانمندسازي نيروي انساني مفهومي روانشناختي است كه به
حالات، …
[DOC] دانلود مقاله به فارسی – کمیته امداد فارس
– ذخیره شده – مشابه
بقا و توسعه سازماني زماني تحقق مي يابد که سازمان با مشارکت کارکنان از نيروهاي
….. بر اساس مبانی نظری بیان شده، توانمندسازي نيروي انساني يعني ايجاد مجموعه …
مدل توماس و ولتهوس( 1990) رابطه چهار بعد توانمندسازي روانشناختي( احساس معني دار …
[PDF] Management & Development Process

ﺑﺮ. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﻛﺎرﻛﻨﺎن ﺗﺄﺛﻴﺮ دارد؟ ادﺑﻴﺎ. ت ﻧﻈﺮي. ﺳﺎﺧﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. ﺑﻪ اﻋﺘﻘﺎد رﺿﺎﺋﻴﺎن. 1368(. ) ﺳﺎﺧﺘﺎر
ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. « … ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﻲ. ﻓﺮاﻫﻢ. ﻣﻲ. ﻛﻨﻨﺪ . ﭘﮋوﻫﺶ. راﺑﻴﻨﺰ. درﺑﺎره. اﺑﻌﺎد. ﺳﺎﺧﺘﺎر، ﺑﻪ دﻟﻴﻞ.
ﻗﺪﻣﺖ. و. ﭘﺸﺘﻮاﻧﻪ. ﻋﻠﻤﻲ ….. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﭘﺮداﺧﺖ و در آن، ﺳﺎﺧﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ را ﻳﻜﻲ از اﺻﻮل ﻧﻪ. ﮔﺎﻧﻪ.
ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي …
[PDF] توانمندسازی منابع انسانی – سایت خبری دانشگاه فردوسی مشهد
– ذخیره شده – مشابه
كاربرد اصطالح توانمندسازی در مدیریت، به دموكراسی اداری و دخیل نمودن كاركنان. در
تصمیم گیری … )1990( بُعد روان شناختی را به توانمندسازی افزوده و 5به دنبال دارد.
توماس و ولتهوس … نظریه مك گریگور به مثابه یك مبنای نظری مناسب برای.
توانمندسازی، …
تأثیر رفتار توانمندسازی رهبری بر مقاصد رفتاری و نگرش کارکنان …
– ذخیره شده – مشابه
نتایج، حاکی از آن بود که رفتار توانمندسازی رهبری بر مقاصد و نگرش کارکنان … در
ادامه با تأیید تأثیر توانمندسازی روان‌شناختی بر مقاصد و نگرش پرستاران به …
رابینز،استیفن پی(1378)، مبانی رفتار سازمانی، ترجمه علی پارسائیان و سید محمد
…. a theoretical typology of leadership)”, Journal of Management Development,
Vol.
بررسی تاثیر سبک رهبری تحول آفرین بر توانمندسازی کارکنان …
– ذخیره شده
هدف از پژوهش حاضر، ارزیابی رابطه رهبری تحول آفرین و توانمند سازی کارکنان با
استفاده … نشان دهنده آن است که سبک رهبری تحول آفرین مدیران با توانمند سازی
کارکنان ارتباط دارد. … امیر کبیری ، علیرضا؛ خدایاری، ابراهیم؛ نظری، فرزاد؛ و مرادی
، محمد. … Luthans F., Avolio B., Walumbwa F. , Li W., The psychological capital of
Chinese …
[PDF] ي ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﻬﺮدار ﯽ ﺷﻨﺎﺧﺘ و ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي روان ﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧ ي – اولین همایش بین …
– ذخیره شده
در رﻓﺘﺎر ﻫﻤﻮاره در ﻋﻠﻢ رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ از ﺟﺎﯾﮕﺎه و اﻫﻤﯿـﺖ ﺧﺎﺻـﯽ ﺑﺮﺧـﻮردار ﺑـﻮده اﺳـﺖ. اﻧﮕﯿـﺰش ﺑـﻪ. ﺣﺎﻟﺖ. ﻫﺎ
…. در ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﮐﺎرﮐﻨﺎن و ﯾﺎدﮔﯿﺮي ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ در ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ ﭘﺨﺶ ﻓﺮآورده. ﻫﺎي
ﻧﻔﺘﯽ ﭘﺮداﺧﺖ. ﻋﻤﺪه. ﯾﺗﺮ ….. (ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي اﻟﮕﻮي ﺗﺤﻘﻖ و ﺳﻨﺠﺶ)، ﺗﻬﺮان، اﻧﺘﺸﺎرات ﯾﺴﻄﺮون. ﺳﯿﻒ،. ﻋﻠ. ﯽ.
اﮐﺒﺮ.
بررسی عوامل مؤثر بر توانمندسازی روان‌شناختی کارکنان
– ذخیره شده – مشابه
سایت فراذهن تیر ۱۴, ۱۳۹۳ نظریه های روانشناسی … توانمندسازی کارکنان به عنوان یک
مفهوم نظری تاثیر زیادی بر اثر بخشی سازمان و مدیریت و ابتکار سازمانی دارد.
رابطه توانمندسازی کارکنان با یادگیری سازمانی در ادارات آموزش و پرورش
– ذخیره شده
هدف پژوهش حاضر، بررسی رابطه بین توانمندسازی کارکنان و یادگیری سازمانی در
ادارات … معلم، تشکیل تیم و تعهد سازمانی با توانمندسازی روانشناختی معلمان ارتباط
دارد. …. محاسبه شده است.2- پرسشنامه یادگیری سازمانی: ین پرسشنامه بر اساس نظریه

[PDF] ﻓﺎﻃﻤﻪ آذرﻧﻮش ﺳﯿﺪاﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻋﺒﺪاﻟﺰﻫﺮا ﻧﻌﺎﻣﯽ – سامانه مدیریت نشریات علمی …
– ذخیره شده
ﺷﺪن در ﺑﺮاﺑﺮ ﭘﯿﺎﻣﺪﻫﺎي اﯾﻦ ﻋﻮاﻣﻞ ﺑﮑﺎر ﺑﺮد، ﺟﺬب و ﮔﺰﯾﻨﺶ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ و ﯾﺎ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺑﺎ. اﺳﺘﻌﺪاد در اﯾﻦ
زﻣﯿﻨﻪ اﺳﺖ … perspective. 6- psychological perspective … ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﻦ، ﺑﺴﯿﺎري از ﻧﻈﺮﯾﻪ.
ﭘﺮدازان و ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮان. ﺑﯿﺎن ﻣﯽ …. ﺑﻪ ﻋﺒﺎرت دﯾﮕﺮ، ﻣﺴﻠّﻢ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﻧﻈﺮي ﺑﯿﻦ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي روان.
ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ و.
آشنایی با مفهوم توانمندسازی کارکنان و مزایای آن – مدیراما
– ذخیره شده
3 سپتامبر 2015 … توانمندسازی کارکنان، ﻣﻔﻬﻮﻣﻲ ﺟﺪﻳﺪ اﺳﺖ ﻛـﻪ ﻫﻢ اﻛﻨﻮن ﻧﻈﺮ ﺑﺴﻴﺎری از اﻧﺪﻳﺸﻤﻨﺪان … و ﺳﺎزﻣﺎن آنﻫﺎ
ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪه اﺳﺖ و ﺣﺎﻟﺖﻫﺎی روانﺷـﻨﺎﺧﺘﻲ ﻣﺨﺘﻠﻔﻲ را از ﺟﻤﻠﻪ اﺣـﺴﺎس ﺷﺎﻳﺴﺘﮕﻲ، اﺣﺴﺎس …
رابطه سازگاری شغلی با توانمندسازی روان‌شناختی و فرسودگی شغلی …

هدف اصلی توانمندسازی این است که مدیران، مغزهای کارکنان را همانند بازوانشان ….. دی
ویس و لافکوایست(Dawis & Lofquist) ، بنیانگذران نظریه سازگاری شغلی، رضایت …
دانلود پرسشنامه توانمندسازی روانشناختی – گروه آموزشی کیهان
– ذخیره شده
هدف: سنجش توانمندسازی روانشناختی کارکنان در سازمان و ابعاد آن (شایستگی،
ﺧﻮدﻣﺨﺘﺎري، ﺗﺄﺛﻴﺮﮔﺬاري، … ردیف, عبارات, کاملا مخالفم, مخالفم, نظری ندارم, موافقم, کاملا
موافقم.
[PDF] ﺑﺎ و رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ روان ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﻣﻮازﻳﻦ اﺧﻼﻗﻲ – مجله پیاورد سلامت
– ذخیره شده
ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪي. روان ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ. و. رﺿﺎﻳﺖ. ﺷﻐﻠﻲ. ﺑﺎ. رﻓﺘﺎر. ﺷﻬﺮوﻧﺪي. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. در. ﺑﻴﻦ. ﻛﺎرﻛﻨﺎن. ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎﻧﻬﺎي.
ﺧﺼﻮﺻﻲ. ﺷﻬﺮ …. ﻫﺎي ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و ﻗﻮاﻧﻴﻦ و اﺻﻮل ﺣﺮﻓﻪ. اي دﺳﺘﻪ …. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. ﺷﺎﻣﻞ اﻋﻄﺎي ﻗﺪرت،
ﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺖ و اﺧﺘﻴﺎرات ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺑﻪ. ﻛﺎرﻛﻨﺎن و ﻣﺪﻳﺮان ﺟﻬ. ﺖ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﮔﻴﺮي،. اﻧﺠﺎم ﺑﺮﺧﻲ. ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ … رواﺑﻂ ﻣﻮازﻳﻦ
اﺧﻼﻗﻲ، ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪي و رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ ﺑﺎ رﻓﺘﺎر ﺷﻬﺮوﻧﺪي ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. در. ﻳﻚ. ﺟﻤﻊ. ﺑﻨﺪي. ﻛﻠﻲ. ﺑو. ﺮـ. ﻣﺒﻨ. . ﺎي.
ﻧﻈﺮﻳ. ﻪـ. ﺎـﻫ. و.
52- طراحي الگوي توانمندسازي روانشناختي کارکنان شرکت گازاصفهان …
– ذخیره شده – مشابه
مبانی نظری و پیشینه تحقیق: مفهوم توانمند سازی توانمندسازی در اصل یک مفهوم
مالکیت دارد و با سیستم عقیدتی مدیریت بالا شروع می شود. هنوز بسیاری از مدیران …
توانمندسازی کارکنان | روان پدیا – مشاوره ازدواج و روانشناسی
– ذخیره شده – مشابه
7 جولای 2015 … توانمند سازی کارکنان یکی از ابزارهای مؤثر برای افزایش بهره وری کارکنان و …. و
انرژی بیشتر ، دیدگاهی نظری را برای توانمند سازی بیان می کند. … فرایند توانمند
سازی براساس این اصول شامل سه فرایند است که درون این فرایند هفت …
میگنا – توانمندسازی کارکنان
– ذخیره شده
17 ژوئن 2010 … روانشناسی و مشاوره … توانمند سازی کارکنان یکی از ابزارهای مؤثر برای افزایش بهره
وری …. و انرژی بیشتر ، دیدگاهی نظری را برای توانمند سازی بیان می کند. … فرایند
توانمند سازی براساس این اصول شامل سه فرایند است که درون این …
طراحي الگوي توانمند سازي روانشناختي کارکنان شرکت گاز … – اثیر
– ذخیره شده – مشابه
مباني نظري و پيشينه تحقيق: مفهوم توانمند سازي توانمندسازي در اصل يک مفهوم
مالکيت دارد و با سيستم عقيدتي مديريت بالا شروع مي شود. هنوز بسياري از مديران …
[PDF] ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻌﻨﻮي و اﺑﻌﺎد ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﻣﺮ – همایش
– ذخیره شده
ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﻣﺤﻘﻖ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻌﻨﻮي و ﺑﺮاي ﺳﻨﺠﺶ اﺑﻌﺎد ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﻣﺮﺑﯿﺎن از ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ اﺳﺘﺎﻧﺪارد
…. ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﻣﺪﯾﺮان اﺧﻼﻗﯽ ﺳﻌﯽ در ﺑﻬﻢ ﭘﯿﻮﺳﺘﻦ اﺻﻮل اﺧﻼﻗﯽ ﺳﻌﯽ در ﺑﻬﻢ ﭘﯿﻮﺳﺘﻦ اﺻﻮل اﺧﻼﻗﯽ و ﻣﻌﻨﻮي در
ﺑﺎورﻫﺎ، ارزش …. ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﻌﻨﻮي ﺑﺮ ﺑﺎزده ﮐﺎرﮐﻨﺎن (ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ) … ﻣﺪل ﻧﻈﺮي
ﺗﺤﻘﯿﻖ.
تاثیر توانمندسازی و هوش عاطفی بر کیفیت خدمات – گروه پژوهشی …
– ذخیره شده
از این رو، هدف این تحقیق بررسی تأثیر توانمندسازی و هوش عاطفی کارکنان بر
کیفیت خدمات ارائه شده از طرف کارکنان بانک به … فصل دوم- ادبیات و مبانی نظری
پژوهش.
[PDF] بررسي موانع و ارائه راهكارهاي مناسب جهت برقراري نظام مديريت كيفيت جام
– ذخیره شده
کارکنان. است . برای انجام هر. نوع توانمند سازی مدیران باید کارکنان ….. تعاریف ،.
راهبرد ها و نظریه پردازان مربوطه را خالصه کرده است ( … ابعاد روان شناختی توانمندسازی
.
بررسی تاثیر عدالت و اعتماد بر تعهد سازمانی در بین کارکنان شرکت …
– ذخیره شده
دانلود پروپوزال عدالت سازمانی، تعهد سازمانی و توانمند سازی روانشناختی ، به عنوان
الگویی … مقاله بیس مدیریت، پایان نامه، پروپوزال، مبانی نظری و پیشینه تحقیق …
توانمند سازی در کارکنان شرایطی را ایجاد می کند که آنان زندگی کاری خود را در پرتو
آن …
[PDF] مبانی نظری و پیشینه تحقیق توانمندسازی روانشناختی کارکنان | NCBA
– ذخیره شده
ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن. دﺳﺘﻪ: ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: doc. ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 109
ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ. ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 42. ﺗﻮﺿﯿﺤﺎت: ﻓﺼﻞ دوم ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ (ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ و ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی …
توانمندسازی نمایندگان شیوه ای برتر در مسیر تعالی شرکت – 362 …
– ذخیره شده – مشابه
به طورکلی توانمندسازی به دو رویکرد ارتباطی و روان شناختی تقسیم می شود. …
درحقیقت توانمندسازی ایجاد ویژگی های وضعیتی مناسب برای توانمند ساختن
کارکنان است. … نظریه پردازان این رویکرد به ویژه توماس و ولتهوس، معانی جدیدی برای
قدرت ارائه …
پرسشنامه توانمندسازی روانی | elmiMARKET | علمی مارکت
– ذخیره شده
پرسشنامه توانمندسازی روانی. هدف : بررسی توانمندسازی روانی کارکنان در شغل. منبع
این پرسشنامه : Zoe S. Dimitriades, Theodore Maroudas, “Internal service …
نسخه طلایی پایان نامه مدیریت دانش+ارتباط ان با توامند سازی کارمندان
– ذخیره شده
22 آوريل 2016 … ۲-۳) پیشینه نظری تحقیق … ۲-۳-۸) فرآیند های ۴ گانه مدیریت دانش (نظریه نوناکا) ۲-۴
) مدیریت دانش و نقش راهبردی آن در توانمند سازی کارکنان: … بررسی ارتباط ابعاد
توانمندی روان‌شناختی با کارآفرینی درون سازمانی (مورد مطالعه مجتمع …
پژوهش نامه كتابداري و اطلاع رساني، – Magiran
– ذخیره شده
27 دسامبر 2016 … مستندسازي دانش سازماني: تحليل مباني نظري و راهبردهاي عملي …. تعهد سازماني در
پرتو توسعه توانمندسازي روانشناختي كاركنان در كتابخانه هاي …
اسداله کردناییج، علیرضا بخشی زاده، مهدی فتح الهی بررسی تأثیر …
– ذخیره شده
27 سپتامبر 2017 … بررسی تأثیر توانمندسازی روانشناختی کارکنان بر توانمندسازی … جواد درویش
آقاجانی، میرسعید موسوی کریمی بررسی نظریه عدم انقطاع فیض الهی …
[PDF] آرا – وزارت راه و شهرسازی

از ان، ایااد شرایط مناسب روانی و فیزیای برای کارکنان و به. تبع ان به … تحقیق،
بررسی وضعیت توانمندسازی کارکنان در این شرکت و. تأثیر ان …. نظریه. ها و الگوهای
کیفیت زندگی کاری. تاکنون الگوها و نظریه. های گوناگونی از سروی محققران بررای.
[PDF] ر ورزش مدیریت منابع انسانی د ه نشری – مدیریت منابع انسانی در ورزش

ارائه مدل معادالت ساختاری ارتقای توانمند سازی و اثربخشی سرمایه انسانی از طریق.
تفویض اختیار در … های اصول تفویض اختیار مؤثر. جامعه صنعتی …. قبول. اکثر.
صاحبنظران. برای. ارزیابی. اثربخشی. وجود. ندارد. ) نظری. و همکاران. ،. ۶9۹0 …. همچنین
بین انگیزش مشارکت، توانمندسازی روانشناختی و تعهد عاطفی کارکنان و در. نهایت
بین …
نقش میانجی توانمندسازی روانشناختی و کیفیت زندگی کاری در تأثیر …

چکیده پژوهش حاضر به‌منظور تبیین نقش توانمندسازی روانشناختی کارکنان و …
درباره نشریه · اهداف و چشم انداز · اعضای هیات تحریریه · اعضای مشورتی هیات تحریریه
· همکاران دفتر نشریه · اصول اخلاقی انتشار مقاله … ارتباط رفتار شهروندی سازمانی و
توانمندسازی روان شناختی کارکنان. … توکلی، غلامرضا ؛ نظری، یونس ؛ کاملی،
علیرضا .
توانمندسازی منابع انسانی از طریق آموزش های ضمن خدمت – پاپیروس
– ذخیره شده
توانمندسازی کارکنان یکی از تکنیکهای مؤثر برای ارتقای بهره وری کارکنان و
استفاده … به زعم آنان«توانمندسازی روان شناختی به عنوان مجموعه ای از حوزه های شناختی
….. این تحقیق،پرسشنامه ی محقق ساخته است که با توجه به اهداف، فرضیه ها و مبانی
نظری …
[PDF] The Relationship Between Organizational Citizenship Behavior and …
– ذخیره شده
ﺑﻪ ﺑﻌﺪ ﻭﺟﺪﺍﻥ ﻣﻲ ﺑﺎﺷــﺪ. ﺑﻴﻦ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺷــﻬﺮﻭﻧﺪﻱ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﻭ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪ ﺳﺎﺯﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻱ ﻣﻌﻨﻲ ﺩﺍﺭﻱ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ
(P=0.00 ، … ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪ ﺳﺎﺯﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ، ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺭﺷﺪ ﻧﻴﺮﻭﻱ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ ﻣﺮﺍﻛﺰ ﺑﻬﺪﺍﺷﺘﻲ، ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ ﻣﻔﻴﺪ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪﻱ …. ﻣﺒﺎﻧــﻲ ﺍﻳﻦ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺳــﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬﺍﺭﻱ ﭘﺮﺑﺎﺯﺩﻩ ﻭ ﺳــﻮﺩﻣﻨﺪﻱ. ﺍﺳــﺖ ﻛﻪ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﺁﻥ ﺩﺭ … ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺍﺯ
. ﻣﺪﻝ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪﺳــﺎﺯﻱ ﺭﻭﺍﻧﺸﻨﺎﺧﺘﻲ ﺍﺳــﭙﺮﻳﺘﺰﺭ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺷﺪ. … ﺷﻜﻞ ﻛﻠﻲ: ﻛﺎﻣﻼً ﻣﺨﺎﻟﻔﻢ – ﻣﺨﺎﻟﻔﻢ –ﻧﻈﺮﻱ ﻧﺪﺍﺭﻡ –.
وبلاگ مقالات و پژوهش های دانشجویی – مطالب ارسال شده توسط meweblog

20 مارس 2017 … [مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره توانمندسازی کارکنان] شبکه مقاله … جالبی …..
ذخیره شده ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن.
توانمندسازی، توانمندسازی روانشناختی، توانمندسازی کارکنان
– ذخیره شده
15 ژانويه 2016 … متغیرها: توانمندسازی، توانمندسازی روانشناختی، توانمندسازی کارکنان. توضیحات:
۲۴ صفحه فارسی (word) با منابع کامل. تحقیق آماده با رفرنس دهی …
تبیین رابطه توانمندسازی روانشناختی کارکنان باقابلیت بلوغ …
– ذخیره شده
هدف کلی تحقیق حاضر تبیین رابطه توانمند‌سازی روانشناختی کارکنان رسمی …
برای این منظور توانمندسازی روانشناختی بر اساس نظریه وتن و کمرون در ‌5 بٌعد احساس

پیشینه تحقیق ومبانی نظری توانمندسازی کارکنان – پوشه
– ذخیره شده
پیشینه تحقیق ومبانی نظری توانمندسازی کارکنان در قالب word وبا حجم 30صفحه …
توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
مقالات ISI توانمندسازی کارکنان : 79 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی
– ذخیره شده – مشابه
اثرات حمایت سازمانی درک شده و توانمندسازی روانی بر کارایی شعل : اثرات …
توانمندسازی و نگرش ساکنان نسبت به گردشگری: تقویت بنیان نظری از نگاه وبری.
گنج دانش زورمند مقدمه ای بر خانواده و خانوار
– ذخیره شده
3-علل روانشناسی اعمال خشونت در خانواده از دیدگاه کارشناسان ….. صفحه، قابل ویرایش
، شامل: مقدمه اهمیت مساله مبانی نظری تحقیق تعریف ازدواج سپید (white wedding)
چرایی ازدواج سفید تاریخچه …. اثرات فناوری اطلاعات بر توانمندسازی شغلی کارکنان
.
رابطه بین استفاده از سیستم اطلاعات بیمارستانی و توانمندسازی …
– ذخیره شده
رابطه بین استفاده از سیستم اطلاعات بیمارستانی و توانمندسازی روان‌شناختی
کارکنان بیمارستان. معصومه رحيمي‌پور, عباسعلي قيومي, خليل علي محمدزاده …
نوید اپتیک
– ذخیره شده
… بررسی نقش توانمند سازی معنوی در خود کنترلی کارکنان سایبری در حوزه امنیت
اطلاعات ….. محصولات دیگر: :-دانلود فایل ( پایان نامه بررسی تطبیقی مبانی نظری
توسعه … دانلود بررسی رابطه میزان تماشای فیلم های خشن با سلامت روانی در بین
نوجوانان …
[PDF] طراحی مدل توانمند سازی کارکنان سازمان فرهنگی زمینه و هدف: کارکنان توا
– ذخیره شده
برای توانمند سازی کارکنان یک سازمان فرهنگی تهیه شده است. این تحقیق از نظر
ماهیت »کیفی« و راهبرد اصلی آن، نظریه پردازی داده بنیاد و ابزار گردآوری روش: …. »
توانمندسازی روان شناختی« نیز زمانی رخ می دهد که ویژگی های زیر در کارمند تجلی
یابد:.
پایان نامه تبیین ارتباط رهبری تحول آفرین با توانمند سازی …
– ذخیره شده
رهبری تحول آفرین، توانمندسازی روانشناختی، بانک مرکزی ایران … نظریه رهبری
تحول آفرین توسط بس در سال 1985 مطرح شده است و میتوان آن را فرایند نفوذ آگاهانه …
با توجه به نقش رهبری در سازمان، و اهمیت موضوع توانمند سازی کارکنان برای سازمان های

دانلود فایل پرسشنامه توانمند سازی روانشناختی اسپریتزر و میشرا …
– ذخیره شده
31 جولای 2017 … اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﺑﺮ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ. ﻣﺤﻘﻖ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳـﺎزي
رواﻧﺸـﻨﺎﺧﺘﯽ اﺳـﭙﯿﺘﺮز و ﻣﯿﺸـﺮا. ﻣـﯽ ﺑﺎﺷـﺪ. پرسشنامه توانمند سازی – فایلهای …
قاب چوبی

-مبانی نظری و پیشینه پژوهش روانشناسی درباره ابراز و مهار خشم (فصل دوم پایان نامه)
….. اطلاعات و ارتباطات با توانمندسازی کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی
[PDF] در میان کارکنان اداره برق بررسی رابطه بین توانمندسازی روان شناختی و …
– ذخیره شده
توانمندسازی روانشناختی و تعهد سازمانی کارکنان اداره برق. شهرستان سرابله …
تحقیق پرسشنامه های تعهد سازمانی و توانمندسازی روانشناختی اسپریتراز بود و
تجزیه و تحلیل اطال. عات با. استفاده ا …… رفتار سازمانی، مفاهیم، نظریه ها و کاربردها،
مترجمی.
دانلود پرسشنامه توانمند سازی روانشناختی اسپریتزر و میشرا
– ذخیره شده
دانلود دانلود پرسشنامه توانمند سازی روانشناختی اسپریتزر و میشرا در 2 صفحه در
قالب pdf، … سنجش توانمندسازی روانشناختی کارکنان در سازمان و ابعاد آن (شایستگی
، …
پایان نامه رابطه بین توانمند سازی و تعهد سازمانی معلمان مدارس متوسطه …
– ذخیره شده
پایان نامه رابطه بین توانمند سازی و تعهد سازمانی معلمان مدارس متوسطه شهرستان نمین
… یک حالت روانی که نشان دهنده نوعی تمایل نیاز و الزام جهت ادامه اشتغال در یک سازمان
است. … اما از دهه 1990به بعد نظریه پردازان توانمندسازی را از باورها و احساسات کارکنان

دانلود فایل جدید( مبانی نظری مربوط به متغیر سرمایه های روانشناختی …
– ذخیره شده
25 سپتامبر 2017 … مبانی نظری مربوط به متغیر عملکرد شغلی … بینی عملکرد شغلی کارکنان بر اساس
توانمند سازی ، رفتار شهروندی سازمانی و سرمایه های روانشناختی.
مبانی نظری مربوط به متغیر توانمندسازی
– ذخیره شده
چارچوب نظری پایان نامه روانشناسی با موضوع متغیر توانمندسازی … در این فرایند به
کارکنان خود کمک می‌کنیم تا عزت نفس در آنان ترمیم شود ، بر احساس ناتوانی و …
[PDF] PDF: مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره توانمندسازی کارکنان …
– ذخیره شده
17 مارس 2017 … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ درﺑﺎره ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﻤﺎ ﺑﺮای ﺧﺮﯾﺪ و داﻧﻠﻮد … ﭘﺮدازان و ﺻﺎﺣﺒﻨﻈﺮان
رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ، ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ را ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﭘﯿﭽﯿﺪه و ﭼﻨﺪ ﺑﻌﺪی ﻣﯽداﻧﻨﺪ و.
پرسشنامه استاندارد توانمندسازی کارکنان مرتبط با مشتری ملهم(2004 …
– ذخیره شده
دسته: مدیریت بازاریابی و فروش برچسب: ابعاد توانمند سازی, پرسشنامه توانمند
سازی, پرسشنامه توانمند سازی کارکنان, پرسشنامه توانمندسازی, پرسشنامه
توانمندسازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *