دانلود فایل کامل پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی

Published on Author adminwebLeave a comment

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در 20 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات 20
حجم 0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی پکیج های درمانی روانشناسی

توضیحات کامل

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در 20 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc·         توضیحات ابتدایی :

 

آماده سازی در 9 جلسه درمانی

طراحی شده به صورت آموزش گروهی

آماده شده در بیش از  20  صفحه (فونت B lotus)

فرمت فایل : ورد (word) با فرمت  doc

نوع تایپ متن : کاملا استاندارد و قابل ویرایش

دارای رفرنس معتبر و به شیوه   APA

توجه: این پکیج (پروتکل) شامل جلسات درمانی برای آموزش و اجرا می باشد. لازم به ذکر است که این پکیج برگفته از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دفاع شده می باشد و در تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار گرفته و با جامعه و نمونه ایرانی سنخیت کامل دارد.

 

 پشتیبانی 09191809834  (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

 

نمونه ای از جلسات درمانی پکیج مورد نظر:

 

 

جلسات آموزشی برنامه مهارت­ های زندگی تهیه شده در یونیسف- صندوق بین المللی کودکان و نوجوانان در 9 جلسه و هر جلسه به مدت 90 دقیقه برگزار گردید که توضیحی مختصر از محتوای آن، در ادامه آمده است.

 

 

جلسه اول

عنوان آموزش: من که هستم و چه می­توانم بکنم؟

اهداف:

 • آشنایی با سایر شرکت­کنندگان
 • احساس راحتی به عنوان یک عضو گروه
 • بررسی هیجان­ها، رفتارها و باورهای متفاوت در افراد و شناخت این ویژگی­ها در وجود خود
 • آگاه شدن از خصایص مثبت و منفی در وجود خود
 • پی‌بردن به برخی خصوصیات قابل تغییر در فرد
 • تشخیص توانایی­ها و مهارت­های بالقوه

 

 

جلسه دوم

عنوان آموزش: ارزش­های شخصی، خانوادگی و اجتماعی من چیست؟

اهداف:

 • درک معنای ارزش­ها
 • تعیین ارزش­های فردی، خانوادگی، مذهبی و فرهنگی
 • تحقیق و پی‌بردن به منشأ ارزش­ها
 • پی‌بردن به اینکه کدام ارزش­ها از نظر فردی مهمترین است
 • کندو کاو در مورد رابطه بین ارزش­های خود و دیگران
 • توانایی پذیرشارزش­های مختلف در افراد دیگر

 

 

جلسه سوم

عنوان آموزش: چگونه با دیگران ارتباط برقرار می­کنم؟

اهداف:

 • شناخت اجزای تشکیل­دهنده ارتباط
 • بررسی این مطلب که چگونه برقراری ارتباط بر احساسات و روابط ما با خانواده و دوستان در مدرسه یا محیط کار تأثیر می­گذارد
 • شناخت موانع و تسهیلات دربرقراری یک ارتباط مؤثر
 • تمرین مهارت­های مناسب برای برقراری ارتباط
 • تعریف، ارائه نمونه و تمرین رفتار جرأت­مند

 

 

مبانی نظری

تعریف مهارت­ های زندگی

برای مهارت­های زندگی تعاریف مختلفی ارائه شده است.مهارت­های زندگی به گروه بزرگی از مهارت های روانی- اجتماعی و میان­فردی گفته می­شود که می­تواند به افراد کمک کند تا تصمیماتشان را با آگاهی اتخاذ کنند، به طور مؤثر ارتباط برقرار کنند، مهارت­های مقابله­ای و مدیریت شخصی خود را گسترش دهند و زندگی سالم و بارور داشته باشند. مهارت­های زندگی می‌تواند اعمال شخصی و اعمال مربوط به دیگران و نیز اعمال مربوط به محیط اطراف را طوری هدایت کند که به سلامت بیشتر منجر شود(یونیسف، 2003).

مهارت­های زندگی شامل مجموعه­ای از توانایی­هاست که قدرت سازگاری و رفتار مثبت و کارآمد را افزایش می­دهد، در نتیجه شخص قادر می­شود بدون اینکه به خود یا دیگران صدمه بزند مسئولیت­های مربوط به نقش اجتماعی خود را بپذیرد و با چالش­ها و مشکلات روزانه­ی زندگی به شکل مؤثر روبرو شود (فخراللهی ، 1384).

مهارت­های زندگی به مجموعه توانایی و مهارتهایی گفته می­شود که امکان رفتار سازگارانه و مثبت را برای افراد فراهم می­سازد. به عبارت دیگر، این مهارت­ها که اکتسابی و اغلب از طریق آموزش و تمرین، ایجاد و تقویت می­شوند، افراد را در مواجه­ی مؤثرتر با نیازها و چالش­های زندگی روزمره توانمند می­سازند (فولادی، 1383).

 

چند ویژگی آموزش مهارت­های زندگی

–        اول اینکه آموزش مهارت­های زندگی یک شکل قدرتمند از آموزش و درمان است. زیرا مراجع به طور همزمان مهارت­های جدید را در چندین حوزه فرا می­گیرد.

–        دوم اینکه، آموزش مهارت­های زندگی یک مدل آموزشی است که یک سری مهارت­ها را تدریس می‌کند و منجر به بازگشت و عود کمتر در مراجع می­شود.

–        سوم اینکه، شرکت­کنندگان فعالانه در یادگیری و تکمیل مهارت­های زندگی شرکت می­کنند، بنابراین احتمالاً بیشتر احساس مالکیت فرایند آموزش، و کارآمدی را حس می­کنند.

–        چهارم اینکه، آموزش مهارت­های زندگی هم برای پیشگیری و هم برای درمان مشکلات روانی یک راه مناسب است و اینکه مؤثرترین و کارآمدترین راه برای یادگیری این مهارت­ها تدریس مستقیم آنهاست (کورسینی و گازدا، 2007).

مشکل آموزش مهارت­های زندگی این است که قوت واقعی آن­، در مفهوم­سازی آن به عنوان یک الگوی آموزشی است و از آنجایی که تعداد زیادی از متخصصان یاری دهنده سلامت روان، هنوز الگوی درمان پزشکی را قبول دارند. آموزش مهارت­های زندگی باید در انتظار مخالفت­ها و مقاومت­های زیادی باشد (کورسینی و گازدا، 2007).

 

اهداف آموزش مهارت های زندگی چیست؟

آموزش مهارت­های زندگی اهداف عمده­ای را دنبال می­کند، اما هدف اصلی از این برنامه ارتقاء بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب­های اجتماعی مانند اعتیاد، خودکشی، بزهکاری و انواع مختلف بی­بند و باری است. آموزش مهارت­های زندگی بر عوامل زیربنایی مشترک در بسیاری از زمینه­های ارتقاء بهداشت روانی و پیشگیری اولیه تأثیر گذاشته و همین توان و ویژگی آنهاست که فضای آموزشی آن را وسیع ساخته و زیربنای هر رویکرد آموزش به زندگی شده است (ارکارت و همکاران، 1991، به نقل از عسگری، 1384).

پژوهش­های بیشماری نشان داده است که بسیاری نشان داده است که بسیاری از مشکلات بهداشتی و اختلالات روان-عاطفی، ریشه­های روانی اجتماعی دارد. علاوه بر این سایر پژوهش­ها، حرمت خود پایین، ناتوانی در بیان احساسات و فقدان مهارت­های ارتباطی را عوامل مهم بسیاری از مشکلات فردی مانند سوء مصرف مواد، بزهکاری، بی­بند و باری جنسی، رفتارهای مخاطره­آمیز و خشونت می­دانند. لذا سازمان بهداشت جهانی به منظور ارتقاء سطح بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب­های روانی-اجتماعی، برنامه­ای را به عنوان آموزش مهارت­های زندگی تدارک دیده است (فتحعلی لواسانی، 1379).

همچنین پری و کلدر (1992) معتقدند برنامه آموزش مهارت­های زندگی یک رویکرد کل‌نگر برای توانمند کردن افراد جهت شناخت خویش، دیگران و محیط طبیعی می­باشد. آگاهی از مهارت­ها تنها یک نوع یادگیری نیست که اتفاق می­افتد، بلکه باعث بدست آوردن اطلاعات نیز می‌شود و آموزش نگرش­ها، مهارت­ها و ارزش­ها را نیز تحت تأثیر قرار می­دهند. پس افراد مهارت‌های زندگی را در موقعیت­های واقعی بکار می­برند و حقایقی درباره موقعیت­های مختلف می‌آموزند (عسگری 1384).

از اهداف دیگر آموزش مهارت­های زندگی می­توان به بعد درمانی آن اشاره کرد چراکه بیشتر بیماران یا مراجعانی که برای مشکلات روان­شناختی یا هیجانی به دنبال کمک هستند، مشکلاتی در حوزه­های مهارت­های زندگی دارند. گروه­های آموزشی مهارت­های زندگی، برای بیمارانی که در بخش­هایی از مهارت دارای مشکل هستند دایر می­گردد. مرکز پزشکی رایج­ترین بخش­هایی که نقص در آنها باعث اختلال روانی می­شود را شامل این موارد می­داند: ارتباطات بین­فردی، معنا یا هدف زندگی، تصمیم­گیری، حل مسئله، روابط زناشویی و خانوادگی. در این مرکز بیمار تشویق می­شود تا آنجا که می­تواند هر یک از این گروه­های آموزشی را گزینش کرده و در آن شرکت نماید (کورسینی و گازدا، 2007).

در پژوهشی که توسط صبحی و رجبی (2010) با هدف پی بردن به تأثیر آموزش مهارت‌های زندگی بر سلامت روانی و  عزت نفس دانشجویان انجام گرفت، نتایج نشان داد که آموزش مهارت‌های زندگی بر کاهش نشانه­های اختلالات روانی مخصوصا اضطراب ، افسردگی و استرس در دانشجویان مستعد اختلال روانی تاثیر می­گذارد.

 

ضرورت آموزش مهارت­ های زندگی

دانش­آموزان، افرادی هستند که آینده جامعه هر کشور را تشکیل می­دهند. در صورتی که مهارت­های زندگی را آموزش ببینند، با داشتن این مهارت ها قادر خواهند بود از فرصت­های زندگی با بهره­وری بیشتری استفاده کرده و به عنوان افراد موفق­تری در جامعه ظاهر شوند. اهمیت مهارت­های زندگی در حدی است که نیاز به داشتن معلمان متخصص در آموزش این مهارت­ها ضروری به نظر می­رسد، تا نحوه مدیریت روابط اجتماعی، سازگاری و کنار آمدن با فرهنگ­ها و باورهای متفاوت و این که در زندگی روزمره آن ها چه می‌گذرد و برای بهتر کردن زندگی امکان چه کارهایی وجود دارد را به دانش­آموزان آموزش دهد (زیمرمن، 2010).

بخش قابل توجهی از نوجوانان که هر یک، رفتارهای پرخطر برای سلامتی را انجام دهند، در کنار آن رفتارهای پرخطر چندگانه دیگری را نیز انجام می­دهند که مشابه نوجوانان کشورهای دیگر می­باشد. برای مثال، تعداد زیادی از دانش­آموزانی که تجربه آمیزش جنسی پیش از ازدواج را داشته‌اند، استعمال سیگار و الکل را نیز تجربه کرده بودند. برنامه­های سلامت نوجوانان باید توجه ویژه­ به نوجوانانی داشته باشد که هر گونه رفتار پرخطری را آغاز کرده یا مرتکب شده­اند، و سعی کند برای آنها آموزش­ها و برنامه­های پیشگیری فراهم کند که، انواع رفتار­های پرخطر را پوشش دهد. (هان و همکاران، 2001)

دلایل لزوم اجرای برنامه مهارت­های زندگی در بیبن نوجوانان:

1-     مسائل مربوط به بلوغ، نوجوان را غافلگیر می­کند و موجب اضطراب و احساس گناه در او می­شود. بنابراین، باید مهارت رعایت بهداشت جسمی و روانی (مقابله مؤثر با استرس، کنار آمدن با مسائل بلوغ، رعایت مسائل بهداشتی، تغذیه و غیره) را به او آموزش داد.

2-     نوجوان از تفکر صوری برخوردار می­شود. آگاهی از زندگی، پیش­بینی آینده، تصمیم­گیری، فرمول‌بندی و جستجوی راه­حل برای مسائل، توجه به فرصت­های موجود و آزمون فرضیه­ها از مشخصه­های تفکر صوری است که نوجوان را نیازمند یادگیری مهارت­های تصمیم­گیری، تفکر خلاق و حل­مسئله اجتماعی می­کند.

3-     انتقاد از افراد صاحب قدرت، تمایل به بحث و مجادله، توجه به خود، خود محوری، ناتوانی در تصمیم­گیری و در بعضی مواقع دوگانگی در تفکر و عمل، از ویژگی­های این دوره است که در نتیجه تفکر صوری ایجاد می­شود. می­توان فرد را با آموزش مهارت­های تفکر انتقادی و مهارت­های ارتباطی در داشتن تفکر نقادانه یاری کرد.

4-     در صورتی که فرد مهارت­هایی مانند حفظ استقلال در بین دوستان، احترام به نظرات دیگران، ابراز وجود و خودآگاهی را داشته باشد می­تواند از گرایش به گروه­های دوستی و هسالان، به عنوان فرصتی برای هویت­یابی استفاده کند (ادیب،‌‌ 1385).

 

 -Coping skills

-Errocurt

– Zimmerman

 


 • چرا اعتماد به ما ؟

وبسایتی که هم اکنون در آن قرار دارید زیر مجموعه سایت آفمَس به نشانی (ofmas.ir) می باشد و شما را به فروشگاه فایل آفمَس برای خرید انتقال می دهد. فروشگاه آفمَس دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که در صفحه اصلی این سایت قابل مشاهده است .

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

خلاصه پکیج آموزش مهارت های زندگی – آزمون یاب

پروتکل معنا درمانی فرانکل (پکیج معنا درمانی گروهی) تعداد جلسات: 12 تعداد صفحات: 14 نوع فایل: WORD كليات آموزش معنا درماني فرانكل(1959) الف – جلسات آموزش معنا درمانی گروهی فرانكل در رابطه با کیفیت زندگی و سبک دلبستگی ناایمن برای گروه آزمایش اصول درمان شامل: 1- کمک به مراجعان برای یافتن معنا در زندگی خود 2- جهت دهی …

پروتکل و پکیج آموزشی مهارتهای زندگی – آزمون یاب

پروتکل و پکیج آموزشی مهارتهای زندگی. … تعداد جلسات: 14 جلسه درمانی + 6 جلسه طرح درمان افزایش عزت نفس + 6 جلسه طرح درمان کاهش پرخاشگری تعداد صفحات: 11 نوع فایل: WORD … توضیحات بیشتر – دانلود 9,900 تومان … پروتکل تکنیک های درمان شناختی رفتاری (CBT) به شیوه داتلیو. پروتکل تکنیک های درمان شناختی رفتاری …

پکیج(پروتکل) آموزش مهارت های زندگی | سِرمِت

پکیج(پروتکل) آموزش مهارت های زندگی. مبانی نظری و اصول آموزشی جلسات درمانی آموزش مهارت های زندگی در 22 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. توضیحات پکیج درمانی آموزشی روانشناسی. مبانی نظری و اصول آموزشی در جلسات درمانی. آماده سازی در 9 جلسه درمانی. دارای رفرنس معتبر و به شیوه APA. نمونه ای از مبانی نظری و جلسات درمانی …

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی – ShopProduct

توضیحات کامل : پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در 20 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. · توضیحات ابتدایی : آماده سازی در 9 جلسه درمانی. طراحی شده به صورت آموزش گروهی. آماده شده در بیش از 20 صفحه (فونت B lotus). فرمت فایل : ورد (word) با فرمت doc. نوع تایپ متن : کاملا استاندارد و قابل ویرایش. دارای رفرنس …

پکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی | mark

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – پکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی. سلام، به صفحه دانلود پکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی خوش آمدید. مرکز روانشناسی بانو، اولین پایگاه معتبر و پشتیبان ارائه دهنده فایل های روانشناسی می باشد. هم اکنون شما برای دانلودپکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی در صفحه ی مخصوص آن در مرکز روانشناسی بانو قرار دارید.

مجموعه کامل مهارتهای زندگی – مرکز مشاوره کاج

۱ آبان ۱۳۹۵ – کتاب مهارتهای زندگی از معروف ترین کتاب ها است که مهارت‌های مقابله‌ای مؤثر را به شما می‌آموزد و کمک می‌کند تا کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشید.

دانلود پروتکل درمانی روانشناسی :: پیشینه تحقیق

دانلود پروتکل درمانی روانشناسی,پکیج (پروتکل) فرزند پروری مثبت, پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی, پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی توضیحات بیشتر 26900 تومان …

خرید پروتکل درمانی

خرید پروتکل درمانی,خرید پروتکل درمانی,پروتکل زوج درمانی شناختی رفتاری,پروتکل خانواده درمانی مینوچین,تکنیک های زوج درمانی شناختی رفتاری,پروتکل درمانی رایگان,پروتکل های درمانی روانشناسی,پروتکل زوج درمانی هیجان مدار,پروتکل درمانی چیست,معنی پروتکل درمانی.

پروتکل آموزش مهارتهای مطالعه – سایت علمی و آموزشی ایران …

۲۳ مهر ۱۳۹۶ – کیفیت و کمیت یادگیری درسی از عوامل گوناگون تاثیر می پذیرد. اگرچه عوامل متعددی نظیر سطح عمومی هوش، سلامت جسمی و روانی، انگیزه و علاقمندی به موضوع درسی، آرامش و امکانات محیط زندگی، امکانات آموزشی و قابلیت های شناختی بر سطح فراگیری درسی و یادآوری محتوای مطالب آموخته شده موثرند اما روانشناسان مشاهده …

مهارت های زندگی بایگانی – یک‌فراکاو

دانلود مجموعه بی‌نظیر پروتکل‌های روانشناسی (آموزشی و درمانی)- شماره سه · دانلود کامل‌ترین مجموعه تکنیک‌های شناخت درمانی · دانلود پاورپوینت مصاحبه انگیزشی+ ۹ پاورپوینت · دانلود کارگاه تخصصی مصاحبه انگیزشی در اعتیاد · دانلود مجموعه بی‌نظیر پروتکل‌های روانشناسی (آموزشی و درمانی)- شماره دو · دانلود پکیج درمان فراشناختی ویژه …

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر تغییر نگرش دانش آموزان …

ن داد ﮐﻪ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺮ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﮕﺮش داﻧﺶ آﻣﻮزان ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ. ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﻮﺛﺮ ﺑﻮده اﺳﺖ . ﮐﻠﯿﺪ واژه. :ﻫﺎ. آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي زﻧﺪﮔﯽ، ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﮕﺮش، ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪ، اﻋﺘﯿﺎد،. داﻧﺶ آﻣﻮزان … درﻣﺎن ﻣﻌﺘﺎدان. -3. ﮐﺎﻫﺶ ﺗﻘﺎﺿﺎ در ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺳﺎﻟﻢ. ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎ و ﻣﺸﮑﻼت زﯾﺎد دو روش اول در. ﮐﺸﻮر، روش اﻧﺠﺎم ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎي. ﭘﯿﺸﮕﯿﺮي در ﺟﻬﺖ ﮐﺎﻫﺶ ﺗﻘﺎﺿﺎ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮﯾﻦ روش اﺳﺖ . ﺑﻨﺎ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ، ﺑﻮﺗﻮﯾﻦ و ﺑﻮﺗﻮﯾﻦ. (1.

پروتکل درمان کودکان نافرمان – سایت علمی آموزشی روانشناسی

پروتکل آموزش والدین کودکان مبتلا به اختلال نافرمانی مقابله ای عبارت است از یک دوره آموزشی که در طول 9 جلسه هر هفته به مدت 2 ساعت به والدین گروه آزمایش در قالب … این اختلال در طبقه اختلالات رفتاری ایذایی قرار می‌گیرد که از بزرگ ‌ترین گروه اختلالات ارجاعی به کلینیک ‌های سلامت روانی کودکان است. … آموزش مهارت نادیده گرفتن. ۸.

شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی – سایت علمی آموزشی …

فنون ذهن آگاهي منجر به بهبود كيفيت زندگي و استفاده از مهارت هاي مقابله اي كارآمد، كاهش افسردگي و خشم گرديده است (گرلند،گای لرد و پارک،2009). شناخت درماني مبتني بر ذهن آگاهي از درمان هاي مبتني بر ذهن آگاهي و جزء درمان هاي موج سوم مي باشد(هافمن و اسموندسون،2008). در اين سبك، اصول شناخت درماني با چارچوب ذهن آگاهي براي بهبود …

پروتکل کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی – سایت علمی …

پروتکل درمانی. پروتکل کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی. فنون ذهن آگاهی منجر به بهبود کیفیت زندگی و استفاده از مهارت‌های مقابله‌ای کارآمد، کاهش افسردگی و خشم گردیده است. در این سبک، اصول ذهن آگاهی برای بهبود بهزیستی هیجانی و سلامت روان ادغام می‌سازد. بر اساس برنامه کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی که توسط جان کبات زین …

پروتکل درمان – دانلود پایان نامه و پرسشنامه

۷ اسفند ۱۳۹۶ – … بهمن ۱۵, ۱۳۹۶ پروتکل درمان. جلسات و پکیج درمان مبتنی بر شفقت تعریف شفقت خود پیشینه شفقت خود منابع شفقت خود شفقت خود در زمینه درمانی آموزش شفقت خود یک نمونه از آموزش شفقت خود دوره درمانی جلسات درمانی شخصیت خود معرفی درمان مبتنی بر شفقت سیر تکاملی و علم اعصاب ویژگی های شفقت خود مهارت …

[DOC]راهنمای درمانی برای درمان شناختی

سرآغاز: این پروتکل نتیجه مدل شناختی – رفتاری است که توسط aguilar- Gaxiola, Munoz و Guzmam برای درمان افسردگی گسترش یافته است. ….. توضیح دهید که چطور این درمان آموزش متفاوتی است و مهارت ترکیب ساختن که به دنیا پیامد منطقی بر جلسات هفتگی گذاشته شده و می تواند مؤثر باشد غایب بودن و تأخیر مکرر. 6- با یک شماره …

دانلود پکیج آموزش مهارت های حل مسئله – ایران پژوهش

دانلود پکیج آموزش مهارت های حل مسئله: مشخصات « پکیج آموزش مهارت های حل مسئله» تعداد جلسات آموزشی: 8 جلسه تعداد صفحه (B lotus 14): 2 صفحه نوع فایل: word کد Ptk36 توضیحات: در پژوهش حاضر گروه آزمایشی2 طی 8 جلسه دو ساعته (هفته ای دو جلسه) تحت آموزش مهارت های حل مسئله پنج مرحله ای دیکسون و کلوور 1984 (به نقل از حیدری و …

پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری | آفمَس اِتکو

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ – آفمَس اِتکو : دانلود فایل های دانشجویی. … فایل دانلودی با عنوان ((پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری)) می تواند شما را در جهت رسیدن به اهداف تحقیقاتتان یاری رساند . … این فایل به منظور دسترسی سریع شما محقق عزیز و گرامی با عنوان پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری در این پایگاه منتشر شده است .

رفتار درمانی شناختی – Royal College of Psychiatrists

چگونگی کار این روش درمانی ودلایل استفاد از این روش درمانی ، اثرات آن ، عوارض ، و درمان های جایگزین دراین بروشور توضیح داده شده است. … برخلاف سایر روشهای گفتار درمانی که روان درمانگر درپی شناسائی و ریشه یابی علل رفتارهای نامناسب مراجع خود در برابر ناملایمات وحوادث زندگی است تابه او کمک کند , در “رفتار درمانی شناختی” روان …

[PDF]بررسی اثربخشی بازی درمانی مبتنی بر کارکردهای اجرایی …

توسط Z Abedi – ‏2014 – ‏بیان شده در 1 یافته
ﺷـﻮد و ﭘﺮوﺗﮑـﻞ. ﻫـﺎي. درﻣﺎﻧﯽ اﺧﺘﻼل. ADHD. ﻣﺪاﺧﻠـﻪ درﻣـﺎﻧﯽ ﺗﺮﮐﯿﺒـﯽ اﺳـﺖ از. ﺟﻤﻠﻪ ﻣﺘﺸـﮑﻞ از ﻣﺪاﺧﻠـﻪ. ﻫـﺎﯾﯽ ﻧﻈﯿـﺮ دارو درﻣـﺎﻧﯽ، آﻣـﻮزش. ﺧﺎﻧﻮاده،. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. رﻓﺘﺎر. ي، ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي در ﮐﺎرﮐﺮدﻫﺎي اﺟﺮاﯾﯽ. و ﺣﻤﺎﯾﺖ. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و رواﻧﺸـﻨﺎﺧﺘﯽ اﺳـﺖ. ﺑـﺎ اﯾـﻦ وﺟـﻮد. اﻣﺮوزه و ﺑﻪ ﺗـﺪرﯾﺞ، ﮔـﺮاﯾﺶ ﺑـﻪ درﻣـﺎن. ﻫـﺎي داروﯾـﯽ ﺑـﺮاي. اﺧﺘﻼل. ADHD. رو ﺑﻪ ﮐﺎﻫﺶ اﺳﺖ و ﺳﻬﻢ درﻣﺎن. ﻫﺎي. ﻏﯿـﺮ. داروﯾﯽ و ﻣﺪاﺧﻠﻪ. ﻫﺎي ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ زﻧﺪﮔﯽ …

[PDF]رواندرمانی های موج سوم – مطالعات روان شناسی بالینی

توسط سهرابی – ‏2015
درمان اختالالت روانشناختی تاکید دارند و از ترکیب این دو موج مجموعه. ای از درمان. ها تحت عنوان. درمان. های شناختی. –. رفتاری ایجاد شده .اند. موج. سوم نیز، با تلفیق سنت. های معنوی … های رفتارگرایی. می. توان به مهارت. آموزی،. حساسیت. زدایی منظم و روش. های مبتنی بر مواجهه و پیشگیری اشاره کرد که در درمان. اختالالت کودکان و بزرگساالن.

[PDF]بررسی اثربخشي آموزش سخت رويي بر افکار خودکشي در …

توسط راه نجات – ‏2013
۲۷ فروردین ۱۳۹۲ – نفر از كاركنان نظامی پادگان های تهران در يكی از. نيروهای نظامی، ميزان شيوع اختالل افسردگی را. 12/7 درصد برآورد نمودند . مطالعات فراواني، آموزش مهارت هاي زندگي و ساير. آموزش های حل مسئله و مقابله را در درمان افسردگی،. كاهش افكار خودكشي و بيماري هاي روان تني مؤثر. مي دانند )لرنر، 1990؛ سالكوسكيس، 1990؛ ايوت،.

اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان دانش آموزان دخت …

آموزش مهارت های زندگی ، به مجموعه ای از توانایی هایی گفته می شود که زمینه سازگاری رفتار مثبت و مفید را فراهم می آورد و این توانایی ، فرد را قادر می سازد که ضمن … به طوری که می توان گفت که بسیاری از نوروزها وسایکوزها ناشی از نقص دررشد مهارت‌های زندگی اساسی است و در واقع آموزش مهارت‌های زندگی نقش درمانی دارد(خدابخش وهمکاران،1389).

کتاب راهنمای عملی برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارتهای زندگی: …

شماره کتابشناسی ملی, م‌85-18423. عنوان و نام پدیدآور, راهنمای عملی برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت های زندگی‌: کتاب راهنمای مدرس‌/ تالیف لادن فتی‌… [و دیگران‌]؛ [برای] وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دفتر امور زنان. مشخصات نشر, تهران : دانژه ، 1385. مشخصات ظاهری, 208 ص. فروست, آموزش مهارتهای زندگی ویژه دانشجویان‌: ج‌. 1. وضعیت …

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر رضایت زناشویی و امیدواری …

توسط N Yoosefi – ‏مقالات مرتبط
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ – چکیده. : مهارت. های زندگی از مولفه. های مهم در روابط زناشویی و امید به زندگی محسوب می. شود. امروزه مهارت. های زندگی به. عنوان یکی از. کاربردی. ترین آموزش. ها برای کاهش تعارض زناشویی و پیشگیری از وقوع طالق در نظر گرفته می. شود. هدف. از پژوهش حاضر تعیین اثربخشی. آموزش مهارت. های زندگی بر رضایت زناشویی و …

[DOC]عنوان مقاله : اثر بخشیآموزش مهارت های مثبت اندیشی بر انگیزه …

0.001<(P. نتیجه گیری: یافته ها بیانگر تاثیر آموزش مهارتهای مثبت اندیشی بر افزایش انگیزه پیشرفت و شادکامی معلولین جسمی – حرکتی می باشد. لازم است مراکز بهزیستی نسبت به افزایش مهارت های زندگی و نگاه مثبت این عزیزان گام هاو برنامه ریزی های دقیق تری نماید. کلید واژه ها : آموزش مهارتهای مثبت اندیشی، انگیزه پیشرفت، ... دانلود پایان نامه روانشناسی بررسي میزان اثر بخشی آموزش ... ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - عنوان پایان نامه : بررسي میزان اثر بخشی آموزش مهارتهای اجتماعی بر عزت نفس دانش آموزان دختر متوسطه شهر تهران قالب بندی : PDF قیمت : رایگان شرح مختصر : مدرسه نهادي اجتماعي است و نمايانگر فرهنگي است كه به كودك طرز فكر و جهان بيني خاصي را منتقل مي كند. در جوامع صنعتي كودكان بين پنج تا هفت سالگي مدرسه ... مقالات مشاوره و راهنمایی - بازی درمانی بازی درمانی. *توصیف درمان : 1- وسایل لازم : سینی شن ، یک مجموعه از اسباب بازی ها ، یک خانه عروسکی، سبد های پر از عروسک، یک میز محکم برای گل و یک مجموعه از ابزار های ... ارتباط والدین ، نگرش های آنان نسبت به انضباط ، تربیت و سبک زندگی والدین همگی از فاکتور های جو خانواده هستند . .... ( آموزش مهارت هاي فرزند پروري به والدين). بسته آموزشی درمان گروهی اختلال وسواس اجباری با ... - موسسه ... ۸ دی ۱۳۹۳ - این پروتکل ۱۴ جلسه ای برای گروه درمانگری مبتنی بر درمان های استاندارد مطرح شده توسط استکتی ۱۹۹۳، فوآ فرانکلین ۲۰۰۱، کلارک ۲۰۰۴ و دیگر افراد است. 12جلسه ... بر اساس ملاک های تشخیصی رسمی، افکار وسواسی نگرانی ها و ناراحتی های افراطی در زمینه مسائل و مشکلات زندگی نیستند و فرد باید بداندکه این افکار ... خدمات کلینیک اضطراب، وسواس و درد | کلینیک روانشناسی ... که علائم و عملکرد تخریبی مشابه پانیک دارند توسط بیوفیدبک و آموزش های در حین درمان بهبود می یابند و به راحتی می توان تغییرات مثبت افراد را در روند درمان ... به صورت کلی در کلینیک اضطراب پکیج درمانی TMS شامل ۲۰ جلسه درمانی به همراه جلسات چکاپ و ارزیابی توسط متخصص در کنار روان درمانی و ویزیت روانپزشکی می باشد. [PDF]تأثیر گروه درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد بر سازگاری ... صرف نظر از اینکه زندگی بهتر با احساس بهتر همراه باشد یا نباشد. گاهی. زندگی بهتر عمالً مستلزم احساس د. رد است. اگر احساس درد منجر به. زندگی بهتر شود،. ACT. تالش می. کند مهارت. های الزم برای ایجاد درد را. فراهم کند. ] 12. [ . درمان. های گروهی از چند جنبه اهمیت دارند. برای مثال. این شیوه درمانی نیاز برای لیست انتظار طوالنی جهت آموزش را ... درمان اضطراب با رویکرد درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد - ... رتبه: ۴٫۶ - ‏۸ رأی۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - چه علائمی دارد و چه راه های برای درمان یا کنار آمدن با آن وجود دارد؟ درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد چیست و چگونه دراین راه می تواند به ما کمک کند، به ویژه به افرادی که در زندان اضطراب خود گرفتار شده اند. مهم ترین چیزی که می خواهم در مورد آن صحبت کنم این است که اگر برای لحظه ای از فکر در مورد اضطراب و زندگی خود دست ... [XLS]علم اطلاعات و دانش شناسی - کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی ... 5, اثربخشي رواندرماني بينفردي گروهي (IPT-AG) بر كاهش نشانههاي افسردگي و افزايش كيفيت زندگي و مهارت هاي اجتماعي نوجوانان, بيبي زينب سيدالحسيني طبسي, کارشناسی ارشد, 1391, براي پژوهشهاي آتي توصيه ميشود كه رواندرمانگري بينفردي .... برای مثال پکیج آموزش مهارت های مقابله ای یا مدیریت خشم یا خانواده درمانی گروهی. 8. [PDF]اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﮔﺮوﻫﻲ ﻫﻤﺪﻟﻲ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ ﺷﺨﺼﻲ و A ﻫﺎي اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺸﺎن ﻣﻲ. دﻫﻨﺪ آﻣﻮزش. ﻣﻬﺎرت ﻫﻤﺪﻟﻲ در ﻣﺪارس، ﺑﻪ وﻳﮋه در ﺳﻨﻴﻦ ﻧﻮﺟﻮاﻧﻲ، ﺑﺎ ﻓﺮاﻫﻢ ﻛﺮدن ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ درك دﻳﮕﺮان ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﻪ ﻛﺎﻫﺶ. رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﺗﻜﺎﻧﺸﻲ و ﺑﻬﺒﻮد رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ ﺷﺨﺼﻲ داﻧﺶ. آﻣﻮزان ..... ﻣﻮرد اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻫﻤﺪﻟﻲ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد. رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ. ﺷﺨﺼﻲ و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻋﻮاﻃﻒ ﻛﻪ از ﺟﻤﻠﻪ ﻣﺘﻐﻴﺮﻫﺎي. ﺗﺄﺛﻴﺮ. ﮔﺬار در زﻣﻴﻨﻪ. ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ. زﻧﺪﮔﻲ اﻧﺴﺎن، اﺳﺘﻔﺎده. ي از ﻧﺘﺎﻳﺞ اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ در ﻣﺤﻴﻂ. ﻫﺎي درﻣﺎﻧﻲ و ﻣﺸﺎورﻫﺎي و ﻓﺮاﻫﻢ ﺳﺎزي. آموزش مهارتهای زندگی به زبان انگلیسی - آپارات ▶ 3:54 ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ اکسین چنل شش توصیه مفید برای جلوگیری از سوء تفاهم ها و برطرف کردن آنها برای زوج ها آموزش مهارتهای زندگی به زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی , اکسین چن. سامانه فروش فایل پژوهشگران | پروتکل آموزش مهارت های زندگی ... ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - پروتکل آموزش مهارت های زندگی: دانلود فایل پروتکل آموزش مهارت های زندگی در ۱۵ صفحه فایل word قابل ویرایش تنها با قیمت ۳۰۰۰ تومان. جهت دانلود فایل ... این برنامه آموزشی شامل ۱۰ فصل است که در هر فصل به یکی از مهارت‌های زندگی و تمرینات عملی‌ مربوط به آن پرداخته شده است. بنابراین ... بسته های آموزش و روان درمانی. خرید و دانلود پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدید هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی ببرید پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در 20 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. ادامه مطلب. دانلود کارگاه درمان افسردگی - دانلود رایگان 17 فوریه 2015 ... دانلود رایگان کارگاه های دکتر حمید پور درمورد درمان شناختی رفتاری CBT ... فایل های ویدیویی دکتر ناظری » علل و راههای درمان افسردگی (قسمت اول) ... روانشناسی ... خانه · مقالات و مطالب · خدمات تخصصی درمانی کارگاه مهارتهای زندگی . .... دانلود پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری گزارش تخلف برای پکیج (پروتکل) حسام رایانه خانم ها و آقایان دیگر نگران کوتاهی قد خود نباشید زیرا فقط با روزی یک ساعت تمرین می توانید به قد دلخواه خود برسید. * بدون نیاز به جراحی و دارو * این کیت با ارزش برای گروه سنی بین 10 الی 35 سال مورد استفاده قرار می گیرد و شامل یک کتابچه ترجمه شده به فارسی در 46 صفحه و 4 عدد سی دی تصویری VCD (قابل پخش در کامپیوتر و ... پکیج های درمانی روانشناسی - مرسی فایل پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی , پکیج های روانشناسی و علوم تربیتی ,پکییج درمانی آموزش مهارت های زندگی ,پکییج آموزش مهارت های زندگی ,پکیج های روانشناسی مداخله ای مهارت های زندگی ,مهارت های زندگی دسته بندی موضوعی : پکیج های درمانی روانشناسی پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در 20 صفحه ورد […]. بایگانی‌ها پروتکل های روانشناسی - فروشگاه مجازی فایل پوشه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - این فایل متعلق به دسته بندی پروتکل های روانشناسی میباشد و پروتکل تکنیک روانبخشی درمانی دوسا , پروتکل, تکنیک روانبخشی درمانی دوسا من جمله کلمات کلیدی اش می باشد. لینک این فایل .... در این پست از سایت پوشه، دانلود فایل پروتکل و پکیج آموزشی مهارتهای زندگی را برای شما همکاران قرار دادیم. این فایل ... دانلود پروتکل (پکیج) آموزش درمانی تنظیم هیجان – خرید ... ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - اینک شما با جستجوی ((پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی هوش هیجانی)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی هوش هیجانی- شده اید. توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این... فایل پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شویداینک ... ادینهو پیپر | دانلود فایل کامل پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی ... ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - خرید آنلاین پکیج (پروتکل) شناخت درمانی گروهی ما اولین نیستیم ولی بی شک برترین هستیمبا سلام،محصول دانلودی +{{پکیج (پروتکل) شناخت درمانی گروهی}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل... دانلود پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی -کامل و جامع ... نسیم پگاه نقاشی یا نگارگری به اثری که رنگ بر روی سطحی مانند کاغذ بوم یا دیوار به جا می‌گذارد، می‌گویند. نگارگری نسبت به زبان نوشتاری دارای پیشینه بسیار قدیمی تری است. نقاشیهای یافت شده در غارها نشان می‌دهد که انسان‌های اولیه با کشیدن نقش حیوانات وشکارشان به نوعی خود را آماده نبرد با آنها می‌کردند. نقاشی عمل بکار بردن رنگ دانه محلول ... تصاویر برای پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی {"cb":3,"clt":"n","cr":21,"ct":3,"id":"6Nr5lB-O4evuKM:","oh":253,"ou":"https://azmonyab.sellfile.ir/prod-images/1759408.jpg","ow":500,"pt":"آزمون یاب: مرجع تخصصی پرسشنامه و پاورپوینت خلاصه پکیج آموزش مهارت ...","rh":"azmonyab.sellfile.ir","rid":"ErhZz0YDvKmw3M","rt":0,"ru":"https://azmonyab.sellfile.ir/prod-1760392-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87+%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC+%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C.html","s":"","sc":1,"st":"آزمون یاب","th":90,"tu":"https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcSB2qHAb9xLPEjRoT3ETzK-6fC4ahLfIl1D2z_71rZ7Uszy-7CWbShqCo1S","tw":178} {"cl":12,"clt":"n","cr":12,"id":"saPxB8ni_t12mM:","oh":350,"ou":"https://azmonyab.sellfile.ir/prod-images/1759672.jpg","ow":500,"pt":"آزمون یاب: مرجع تخصصی پرسشنامه و پاورپوینت خلاصه پکیج آموزش مهارت ...","rh":"azmonyab.sellfile.ir","rid":"ErhZz0YDvKmw3M","rt":0,"ru":"https://azmonyab.sellfile.ir/prod-1760392-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87+%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC+%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C.html","s":"","st":"آزمون یاب","th":90,"tu":"https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcTVd4O3WXFWQaKNT34SyNeXQI2EDIVdvL23SBuMnOvdhDxTAHI510kf02xt","tw":129} {"clt":"n","id":"eocwD4M_swp7vM:","oh":187,"ou":"https://azmonyab.sellfile.ir/prod-images/slide19337.jpg","ow":500,"pt":"آزمون یاب: مرجع تخصصی پرسشنامه و پاورپوینت خلاصه پکیج آموزش مهارت ...","rh":"azmonyab.sellfile.ir","rid":"ErhZz0YDvKmw3M","rt":0,"ru":"https://azmonyab.sellfile.ir/prod-1760392-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87+%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC+%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C.html","s":"","sc":1,"st":"آزمون یاب","th":90,"tu":"https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcQGYz_vdOWAVaxKFw6AFg4FWUMBmGHOtFwxge_n_7ZQ_-A4GNg4C-6rH0KT","tw":241} {"clt":"n","id":"MmjwSqlf-OKSnM:","oh":194,"ou":"http://muohannartikl.ir/images/article-pic-17.jpg","ow":259,"pt":"پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی)","rh":"muohannartikl.ir","rid":"s0XiCC178JSNoM","rt":0,"ru":"http://muohannartikl.ir/post/matlab2745.html","s":"","sc":1,"th":90,"tu":"https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcQxFlvy0t73NOF5Xpoeo_gyB_0aOK67Wpp1rTQ4y9gx6lbYMzK1Z5hgSw","tw":120} {"clt":"n","id":"BNX35BInS--r-M:","oh":236,"ou":"https://telegram.org/img/t_logo.png","ow":236,"pt":"دانلود (پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی)","rh":"muohannartikl.ir","rid":"s0XiCC178JSNoM","rt":0,"ru":"http://muohannartikl.ir/post/matlab2745.html","s":"","sc":1,"th":90,"tu":"https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcQgQVsiQCcDtM8Hdt1mm7eH5z1WMZALBLb9Rng0uN1iEU67eM1zGh2RDg","tw":90} تصاویر بیشتر برای پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگیگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمام(function(){var a=document.querySelector("#taw"),b=document.querySelector("#topstuff");if(a&&!a.clientHeight&&b&&!b.clientHeight)for(var c=document.querySelector("#rso").children,d=0;d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *