دانلود فایل پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی

Published on Author adminwebLeave a comment

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در 20 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
دسته بندی پکیج های درمانی روانشناسی
بازدید ها 90
فرمت فایل doc
حجم فایل 21 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 20

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی

فروشنده فایل

کد کاربری 4084

کاربر

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در 20 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc· توضیحات ابتدایی :

آماده سازی در 9 جلسه درمانی

طراحی شده به صورت آموزش گروهی

آماده شده در بیش از 20 صفحه (فونت B lotus)

فرمت فایل : ورد (word) با فرمت doc

نوع تایپ متن : کاملا استاندارد و قابل ویرایش

دارای رفرنس معتبر و به شیوه APA

توجه: این پکیج (پروتکل) شامل جلسات درمانی برای آموزش و اجرا می باشد. لازم به ذکر است که این پکیج برگفته از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دفاع شده می باشد و در تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار گرفته و با جامعه و نمونه ایرانی سنخیت کامل دارد.

پشتیبانی 09191809834 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

نمونه ای از جلسات درمانی پکیج مورد نظر:

جلسات آموزشی برنامه مهارت­ های زندگی تهیه شده در یونیسف- صندوق بین المللی کودکان و نوجوانان در 9 جلسه و هر جلسه به مدت 90 دقیقه برگزار گردید که توضیحی مختصر از محتوای آن، در ادامه آمده است.

جلسه اول

عنوان آموزش: من که هستم و چه می­توانم بکنم؟

اهداف:

 • آشنایی با سایر شرکت­کنندگان
 • احساس راحتی به عنوان یک عضو گروه
 • بررسی هیجان­ها، رفتارها و باورهای متفاوت در افراد و شناخت این ویژگی­ها در وجود خود
 • آگاه شدن از خصایص مثبت و منفی در وجود خود
 • پی‌بردن به برخی خصوصیات قابل تغییر در فرد
 • تشخیص توانایی­ها و مهارت­های بالقوه

جلسه دوم

عنوان آموزش: ارزش­های شخصی، خانوادگی و اجتماعی من چیست؟

اهداف:

 • درک معنای ارزش­ها
 • تعیین ارزش­های فردی، خانوادگی، مذهبی و فرهنگی
 • تحقیق و پی‌بردن به منشأ ارزش­ها
 • پی‌بردن به اینکه کدام ارزش­ها از نظر فردی مهمترین است
 • کندو کاو در مورد رابطه بین ارزش­های خود و دیگران
 • توانایی پذیرشارزش­های مختلف در افراد دیگر

جلسه سوم

عنوان آموزش: چگونه با دیگران ارتباط برقرار می­کنم؟

اهداف:

 • شناخت اجزای تشکیل­دهنده ارتباط
 • بررسی این مطلب که چگونه برقراری ارتباط بر احساسات و روابط ما با خانواده و دوستان در مدرسه یا محیط کار تأثیر می­گذارد
 • شناخت موانع و تسهیلات دربرقراری یک ارتباط مؤثر
 • تمرین مهارت­های مناسب برای برقراری ارتباط
 • تعریف، ارائه نمونه و تمرین رفتار جرأت­مند

مبانی نظری

تعریف مهارت­ های زندگی

برای مهارت­های زندگی تعاریف مختلفی ارائه شده است.مهارت­های زندگی به گروه بزرگی از مهارت های روانی- اجتماعی و میان­فردی گفته می­شود که می­تواند به افراد کمک کند تا تصمیماتشان را با آگاهی اتخاذ کنند، به طور مؤثر ارتباط برقرار کنند، مهارت­های مقابله­ای و مدیریت شخصی خود را گسترش دهند و زندگی سالم و بارور داشته باشند. مهارت­های زندگی می‌تواند اعمال شخصی و اعمال مربوط به دیگران و نیز اعمال مربوط به محیط اطراف را طوری هدایت کند که به سلامت بیشتر منجر شود(یونیسف، 2003).

مهارت­های زندگی شامل مجموعه­ای از توانایی­هاست که قدرت سازگاری و رفتار مثبت و کارآمد را افزایش می­دهد، در نتیجه شخص قادر می­شود بدون اینکه به خود یا دیگران صدمه بزند مسئولیت­های مربوط به نقش اجتماعی خود را بپذیرد و با چالش­ها و مشکلات روزانه­ی زندگی به شکل مؤثر روبرو شود (فخراللهی ، 1384).

مهارت­های زندگی به مجموعه توانایی و مهارتهایی گفته می­شود که امکان رفتار سازگارانه و مثبت را برای افراد فراهم می­سازد. به عبارت دیگر، این مهارت­ها که اکتسابی و اغلب از طریق آموزش و تمرین، ایجاد و تقویت می­شوند، افراد را در مواجه­ی مؤثرتر با نیازها و چالش­های زندگی روزمره توانمند می­سازند (فولادی، 1383).

چند ویژگی آموزش مهارت­های زندگی

– اول اینکه آموزش مهارت­های زندگی یک شکل قدرتمند از آموزش و درمان است. زیرا مراجع به طور همزمان مهارت­های جدید را در چندین حوزه فرا می­گیرد.

– دوم اینکه، آموزش مهارت­های زندگی یک مدل آموزشی است که یک سری مهارت­ها را تدریس می‌کند و منجر به بازگشت و عود کمتر در مراجع می­شود.

– سوم اینکه، شرکت­کنندگان فعالانه در یادگیری و تکمیل مهارت­های زندگی شرکت می­کنند، بنابراین احتمالاً بیشتر احساس مالکیت فرایند آموزش، و کارآمدی را حس می­کنند.

– چهارم اینکه، آموزش مهارت­های زندگی هم برای پیشگیری و هم برای درمان مشکلات روانی یک راه مناسب است و اینکه مؤثرترین و کارآمدترین راه برای یادگیری این مهارت­ها تدریس مستقیم آنهاست (کورسینی و گازدا، 2007).

مشکل آموزش مهارت­های زندگی این است که قوت واقعی آن­، در مفهوم­سازی آن به عنوان یک الگوی آموزشی است و از آنجایی که تعداد زیادی از متخصصان یاری دهنده سلامت روان، هنوز الگوی درمان پزشکی را قبول دارند. آموزش مهارت­های زندگی باید در انتظار مخالفت­ها و مقاومت­های زیادی باشد (کورسینی و گازدا، 2007).

اهداف آموزش مهارت های زندگی چیست؟

آموزش مهارت­های زندگی اهداف عمده­ای را دنبال می­کند، اما هدف اصلی از این برنامه ارتقاء بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب­های اجتماعی مانند اعتیاد، خودکشی، بزهکاری و انواع مختلف بی­بند و باری است. آموزش مهارت­های زندگی بر عوامل زیربنایی مشترک در بسیاری از زمینه­های ارتقاء بهداشت روانی و پیشگیری اولیه تأثیر گذاشته و همین توان و ویژگی آنهاست که فضای آموزشی آن را وسیع ساخته و زیربنای هر رویکرد آموزش به زندگی شده است (ارکارت و همکاران، 1991، به نقل از عسگری، 1384).

پژوهش­های بیشماری نشان داده است که بسیاری نشان داده است که بسیاری از مشکلات بهداشتی و اختلالات روان-عاطفی، ریشه­های روانی اجتماعی دارد. علاوه بر این سایر پژوهش­ها، حرمت خود پایین، ناتوانی در بیان احساسات و فقدان مهارت­های ارتباطی را عوامل مهم بسیاری از مشکلات فردی مانند سوء مصرف مواد، بزهکاری، بی­بند و باری جنسی، رفتارهای مخاطره­آمیز و خشونت می­دانند. لذا سازمان بهداشت جهانی به منظور ارتقاء سطح بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب­های روانی-اجتماعی، برنامه­ای را به عنوان آموزش مهارت­های زندگی تدارک دیده است (فتحعلی لواسانی، 1379).

همچنین پری و کلدر (1992) معتقدند برنامه آموزش مهارت­های زندگی یک رویکرد کل‌نگر برای توانمند کردن افراد جهت شناخت خویش، دیگران و محیط طبیعی می­باشد. آگاهی از مهارت­ها تنها یک نوع یادگیری نیست که اتفاق می­افتد، بلکه باعث بدست آوردن اطلاعات نیز می‌شود و آموزش نگرش­ها، مهارت­ها و ارزش­ها را نیز تحت تأثیر قرار می­دهند. پس افراد مهارت‌های زندگی را در موقعیت­های واقعی بکار می­برند و حقایقی درباره موقعیت­های مختلف می‌آموزند (عسگری 1384).

از اهداف دیگر آموزش مهارت­های زندگی می­توان به بعد درمانی آن اشاره کرد چراکه بیشتر بیماران یا مراجعانی که برای مشکلات روان­شناختی یا هیجانی به دنبال کمک هستند، مشکلاتی در حوزه­های مهارت­های زندگی دارند. گروه­های آموزشی مهارت­های زندگی، برای بیمارانی که در بخش­هایی از مهارت دارای مشکل هستند دایر می­گردد. مرکز پزشکی رایج­ترین بخش­هایی که نقص در آنها باعث اختلال روانی می­شود را شامل این موارد می­داند: ارتباطات بین­فردی، معنا یا هدف زندگی، تصمیم­گیری، حل مسئله، روابط زناشویی و خانوادگی. در این مرکز بیمار تشویق می­شود تا آنجا که می­تواند هر یک از این گروه­های آموزشی را گزینش کرده و در آن شرکت نماید (کورسینی و گازدا، 2007).

در پژوهشی که توسط صبحی و رجبی (2010) با هدف پی بردن به تأثیر آموزش مهارت‌های زندگی بر سلامت روانی و عزت نفس دانشجویان انجام گرفت، نتایج نشان داد که آموزش مهارت‌های زندگی بر کاهش نشانه­های اختلالات روانی مخصوصا اضطراب ، افسردگی و استرس در دانشجویان مستعد اختلال روانی تاثیر می­گذارد.

ضرورت آموزش مهارت­ های زندگی

دانش­آموزان، افرادی هستند که آینده جامعه هر کشور را تشکیل می­دهند. در صورتی که مهارت­های زندگی را آموزش ببینند، با داشتن این مهارت ها قادر خواهند بود از فرصت­های زندگی با بهره­وری بیشتری استفاده کرده و به عنوان افراد موفق­تری در جامعه ظاهر شوند. اهمیت مهارت­های زندگی در حدی است که نیاز به داشتن معلمان متخصص در آموزش این مهارت­ها ضروری به نظر می­رسد، تا نحوه مدیریت روابط اجتماعی، سازگاری و کنار آمدن با فرهنگ­ها و باورهای متفاوت و این که در زندگی روزمره آن ها چه می‌گذرد و برای بهتر کردن زندگی امکان چه کارهایی وجود دارد را به دانش­آموزان آموزش دهد (زیمرمن، 2010).

بخش قابل توجهی از نوجوانان که هر یک، رفتارهای پرخطر برای سلامتی را انجام دهند، در کنار آن رفتارهای پرخطر چندگانه دیگری را نیز انجام می­دهند که مشابه نوجوانان کشورهای دیگر می­باشد. برای مثال، تعداد زیادی از دانش­آموزانی که تجربه آمیزش جنسی پیش از ازدواج را داشته‌اند، استعمال سیگار و الکل را نیز تجربه کرده بودند. برنامه­های سلامت نوجوانان باید توجه ویژه­ به نوجوانانی داشته باشد که هر گونه رفتار پرخطری را آغاز کرده یا مرتکب شده­اند، و سعی کند برای آنها آموزش­ها و برنامه­های پیشگیری فراهم کند که، انواع رفتار­های پرخطر را پوشش دهد. (هان و همکاران، 2001)

دلایل لزوم اجرای برنامه مهارت­های زندگی در بیبن نوجوانان:

1- مسائل مربوط به بلوغ، نوجوان را غافلگیر می­کند و موجب اضطراب و احساس گناه در او می­شود. بنابراین، باید مهارت رعایت بهداشت جسمی و روانی (مقابله مؤثر با استرس، کنار آمدن با مسائل بلوغ، رعایت مسائل بهداشتی، تغذیه و غیره) را به او آموزش داد.

2- نوجوان از تفکر صوری برخوردار می­شود. آگاهی از زندگی، پیش­بینی آینده، تصمیم­گیری، فرمول‌بندی و جستجوی راه­حل برای مسائل، توجه به فرصت­های موجود و آزمون فرضیه­ها از مشخصه­های تفکر صوری است که نوجوان را نیازمند یادگیری مهارت­های تصمیم­گیری، تفکر خلاق و حل­مسئله اجتماعی می­کند.

3- انتقاد از افراد صاحب قدرت، تمایل به بحث و مجادله، توجه به خود، خود محوری، ناتوانی در تصمیم­گیری و در بعضی مواقع دوگانگی در تفکر و عمل، از ویژگی­های این دوره است که در نتیجه تفکر صوری ایجاد می­شود. می­توان فرد را با آموزش مهارت­های تفکر انتقادی و مهارت­های ارتباطی در داشتن تفکر نقادانه یاری کرد.

4- در صورتی که فرد مهارت­هایی مانند حفظ استقلال در بین دوستان، احترام به نظرات دیگران، ابراز وجود و خودآگاهی را داشته باشد می­تواند از گرایش به گروه­های دوستی و هسالان، به عنوان فرصتی برای هویت­یابی استفاده کند (ادیب،‌‌ 1385).-Coping skills

-Errocurt

– Zimmerman


 • چرا اعتماد به ما ؟

وبسایتی که هم اکنون در آن قرار دارید زیر مجموعه سایت آفمَس به نشانی (ofmas.ir) می باشد و شما را به فروشگاه فایل آفمَس برای خرید انتقال می دهد. فروشگاه آفمَس دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که در صفحه اصلی این سایت قابل مشاهده است .

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی – ofmas.ir

ofmas.ir/product-61947-Therapy-life-skills-training-package.aspx

ذخیره شده

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در ۲۰ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. · توضیحات ابتدایی : آماده سازی در ۹ جلسه درمانی. طراحی شده به صورت آموزش …

پکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی | mark

mark.banooart.ir/c61947package

ذخیره شده

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – همچنین بخوانید : پروتکل درمانی آموزشی مهارت های زندگی,دانلود مستقیم پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی,دانلود پروتکل کامل درمانی …

پروتکل درمانی آموزشی مهارت های زندگی | mark

mark.banooart.ir/d61947protokol

ذخیره شده

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – همچنین بخوانید : پکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی,دانلود مستقیم پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی,دانلود پروتکل کامل درمانی …

پکیج(پروتکل) آموزش مهارت های زندگی | سِرمِت

cermet.ir/a61948/

ذخیره شده

مبانی نظری و اصول آموزشی جلسات درمانی آموزش مهارت های زندگی در 22 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. توضیحات پکیج درمانی آموزشی روانشناسی. مبانی نظری و …

پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی | آفمَس اِتکو

ofmas.eteco.ir/پکیج-پروتکل-درمانی-آموزشی-مهارت-های-زن-2/

ذخیره شده

۲۱ دی ۱۳۹۵ – این فایل به منظور دسترسی سریع شما محقق عزیز و گرامی با عنوان پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی در این پایگاه منتشر شده است .

پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی مهارت های ارتباطی – فایلکده

paperdl.skyf.ir/2016/09/پکیج-پروتکل-آموزشی-درمانی-مهارت-های-ار/

ذخیره شده

۳۰ شهریور ۱۳۹۵ – پکیج آموزشی درمانی مهارت های ارتباطی در 48 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت … 3-موفقیت هر فردی در زندگی در قالب رسیدن به اهدافی معنا می یابد که …

همه دانشکده ها – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – دانشگاه آزاد …

thesis.iauctb.ac.ir/fa/thesis

مشابه

10, افزایش طول عمر شبکه‌های حسگر بی‌سیم به ‌وسیله‌ی پروتکل مسیریابی ….. 124, بررسی نقش مهارتهای ارتباطات انسانی ( کلامی -غیر کلامی) کارکنان بهداشت و درمان بنیاد …… 544, ¬بررسی شخصیت های تصویری در مجموعه داستان های “مرگ غم انگیز پسر ….. 696, اثربخشی آموزش مهارت های زندگی در برقراری ارتباط موثر بین دانش آموزان …

Tabtiz university of medical sciences

congress.tbzmed.ac.ir/6child/Archive

ذخیره شده

مشابه

بررسی اثربخشی تئاتر درمانی بر مهارت¬های اجتماعی کودکان و نوجوانان اوتیسم: …. اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر بلوغ عاطفی و سلامت روانشناختی دانش آموزان …. اثر بخشی پروتکل فوردایس بر بهبود مؤلفه های معروف سلامت روان دانش آموزان تک …

میگنا – اختلال شخصیت وابسته از تشخيص تا راهكارها و …

www.migna.ir/vdcbfgb5.rhbafpiuur.html

ذخیره شده

مشابه

مسئولیت های مهم زندگی خود را به گردن دیگران می اندازند، آن ها به خود مطمئن نیستند و اگر برای مدتی تنها بمانند، ….. مهارت های لازم برای بهبود اختلال شخصیت وابسته.

پروتکل روانشناسی | ایران پژوهش

https://www.iranpajohesh.com/پروتکل-روانشناسی.html

ذخیره شده

دانلود انواع پکیج ها و پروتکل های آموزشی و جلسات آموزشی گوناگون در حوزه … دانلود پروتکل آموزش مهارتهای تحمل پریشانی مبتنی بر رفتار درمانی دیالکتیک · دانلود …

پروتکل درمان رفتاری – شناختی پرخاشگری – سایت علمی …

www.master-phd.ir/…/پروتکل-درمانی/…/266-پروتکل-درمان-رفتاری-شناختی-پرخا…

ذخیره شده

پروتکل درمان رفتاری – شناختی پرخاشگری. … روانشناسی مثبت نگر به‌سلامت روانی افراد و کیفیت زندگی آن‌ها . … در آن‌ها بالا است نسبت به افراد دیگر برای عصبانی شدن در برابر مجموعه گسترده‌ای از محرک‌ها آمادگی بیشتری دارند. … جلسه ششم؛ آموزش مهارت هاي دلگرمي دادن در خود و اعضاي خانواده. جلسه هفتم؛ آموزش حل مشكل و رفع اختلاف.

پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری – گلبرگ شقایق

shagayegobarg.8n8.ir/post/223

ذخیره شده

پایان نامه تفسیر روان شناختی نقاشی های اطفال 7 تا 9 ساله كرج در ارتباطات خانوادگی · پایان نامه بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر عزت نفس، سازگاری اجتماعی، …

مهارت های زندگی بایگانی – یک‌فراکاو

1farakav.com/category/مهارت-های-زندگی/

ذخیره شده

مشابه

آموزش کاربردی مهارت‌های رابطه زناشویی: این مجموعه زنان و مردان را با مهارت ها، عادات، و نگرش های یک رابطه … دانلود کارگاه تخصصی تشخیص و درمان اختلالات جنسی.

[PDF]جهت دانلود کلیک کنید.

www.pishgirinovin.com/کانون-هدف/خانواده/پژوهش-و-مقالات/item/download/51

مشابه

ﭘﺮوﺗﮑﻞ روان درﻣﺎﻧﯽ ﻣﺜﺒﺖ ﻧﮕﺮ ………………………………… . ….. ﻣﺴﻴﺮ ﻣﺘﻐﻴﺮهﺎﯼ ﺳﺮﺷﺖ ﺑﻪ ﺗﺎب ﺁورﯼ ﺑﺎ ﻣﻴﺎﻧﺠﯽ ﮔﺮﯼ ﺷﻴﻮﻩ زﻧﺪﮔﯽ .. ………. … ١٠٣ …. ﺁﻣﻮزش ﺗﺎب ﺁورﯼ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ روان ﺷﻨﺎﺳﯽ ﻣﺜﺒﺖ ﻧﮕﺮ ﺑﺎ ﺗﺄﮐﻴﺪ ﺑﺮ ﻣﺘﻐﻴﺮهﺎﯼ زﻳﺴ ﺘﯽ …… از وﻳﮋﮔﯽ هﺎﯼ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺗﺎب ﺁورﯼ ﺑﻪ ﺻﻮرت زﻳﺴﺘﯽ و ژﻧﺘﻴﮑﯽ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ، اﻣﺎ ﻣﻬﺎرت هﺎﯼ ﻣﺮﺑﻮط. ﺑﻪ ﺗﺎب ﺁورﯼ را ﻣﯽ …… ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻣﺘﻐﻴﺮهﺎﯼ ﻋﺎﻣﻞ ﺳﻮم ﺗﺎب ﺁورﯼ ﺑﺎ ﻣﺘﻐﻴﺮهﺎﯼ ﺧﻼﻗﻴﺖ، هﻮش هﻴﺠﺎﻧﯽ،.

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت‌های زوجی و جنسی بر کم‌کاری میل … – مجله …

https://jbs.ir/article-1-1482-fa.pdf

ذخیره شده

The efficiency of the package was assessed for improving …. این اختالل در کیفیت زندگی زنان تأثیر بسزایی داشته. و شامل طیف و سیعی از م …. با توجه به این که فعالا پروتکل درمان چندبعدی برای. این بیماران … ه آموزش. مهارت. های ارتباطی و زوجی به منظور درمان اختالل کاهش میل. جنسی برای زنان تدوین و اثربخشی آن بررسی شد. روش.

دانلود پکیج آموزشی جلسات درمانی آموزش مهارت های زندگی -کامل …

www.newfilestant.ir/paper7122.html

ذخیره شده

۲۳ مهر ۱۳۹۵ – دانلود پکیج آموزشی جلسات درمانی آموزش مهارت های زندگی -کامل و جامع … برترین پکیج پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی مهارت های ارتباطی – دانلود …

مربیگری آموزش مهارتهای زندگی – مرکز خدمات روانشناسی و …

kajpcc.ir › کارگاه های آموزشی

ذخیره شده

مربیگری آموزش مهارتهای زندگی (تربیت مربی) مدرس: دکتر شهرام محمدخانی … آزمونهای شخصیت · مقیاسهای بالینی · کاربرگ ها و پروتکل های درمانی … مهارت‌های زندگی شامل مجموعه ای از توانایی‌ها هستند که قدرت سازگاری و رفتار مثبت و کارآمد را افزایش می‌دهند. … های روان درمانی و مشاوره خودشناسی و برخورداری از مهارتهای ارتباطی، خودتنظیمی و …

” رفتار درمانی شناختی” (CBT) – Royal College of Psychiatrists

www.rcpsych.ac.uk › Health Advice › Translations

ذخیره شده

مشابه

این جزوه برای کسانی که میخواهند اطلاعات بیشتری در مورد رفتار درمانی شناختی یا … در برابر ناملایمات وحوادث زندگی است تابه او کمک کند , در “رفتار درمانی شناختی” روان …. همچنان به تمرین و توسعه مهارت های خود حتی پس ازپایان جلسات روان درمانی ادامه دهید. … آنها ممکن است شما را نزد کسانی که این در روش درمانی آموزش دیده اند ارجاع نمایند.

افق های نوین تحول دکتر علیرضا عابدین » درباره موسسه

doctorabedin.org/?page_id=32

ذخیره شده

مشابه

افق های نوین تحول با برخورداری از مشاوران مجرب و آشنا به تئوری و اجرای مصاحبه و آزمون های مورد … پژوهش در زمینه‌های مرتبط با روان‌شناسی و جامعه‌شناسی; آموزش مهارت‌های زندگی شامل: … وظایف: نظارت بر فعالیت¬های روانشناسی و مشاوره مرکز شامل روان درمانی و آزمون¬های … ۲۳٫ Effectiveness of Integrated Group Training Package on Reducing …

اثربخشی آموزش مهارت‌های ارتباطی بر بهبود کیفیت زندگی …

jinev.iaut.ac.ir/article_521670.html

ذخیره شده

آموزش مهارت‌های ارتباطی طی 8 جلسه 2 ساعته به مدت 2 ماه بر روی گروه آزمایش انجام گرفت. … یقین پرنفوذترین رویکردها به خانواده درمانی است که کاربرد وسیعی در مسایل ارتباطی زناشویی دارد و ….. مجموعه مقالات سومین کنگره آسیب شناسی خانواده، 290. … Study protocol for the World Health Organization project to develop a quality of life …

بسته آموزشی درمان گروهی اختلال وسواس اجباری با … – موسسه …

modat.ac.ir/1854/بسته-آموزشی-درمان-گروهی-اختلال-وسواس-ا.html

ذخیره شده

مشابه

۸ دی ۱۳۹۳ – این پروتکل ۱۴ جلسه ای برای گروه درمانگری مبتنی بر درمان های … ها و ناراحتی های افراطی در زمینه مسائل و مشکلات زندگی نیستند و فرد باید …. بعد از مجموعه ای از شرطی سازی های کلاسیک در زمینه وقایع منفی شروع می شوند. ….. شناخت – رفتاردرمانگری رویکرد درمانی بسیار مهارت مدار و آموزش روانشناختی از مولفه های غیر …

[PDF]ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺮ اﺳﺘﺮس ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ و ﭘﺬﯾﺮش اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

www.mums.ac.ir/shares/mental_health/fundamental/83/25_26/samari.pdf

ذخیره شده

ﺟﻬﺖ ﺣﻔﻆ ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﯽ اﻓﺮاد ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی زﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﺻﻮرت. ﺟﺪی ﺗﺮ و …. ﺗﺠﺮﺑﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﺄﺛﯿﺮ درﻣﺎن. ﻫﺎی ﮔﺮوﻫﯽ. ﺑﺮ رﺿﺎﯾﺘﻤﻨﺪی زﻧﺎﺷﻮﯾﯽ در زﻧﺎن ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﻧﺸﺎن داده اﺳﺖ ﮐﻪ. درﻣﺎن. ﻫﺎی ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ.

روانشناسی – مدرسه صبح رویش

sobhe-rooyesh.ir/content/3

ذخیره شده

این کودکان به دلیل شرایطی که در آن زندگی می کنند و محرومیت از داشتن حداقل هایی … است که روی پکیج دهگانه ی مهارت های زندگی از جمله خودآگاهی، کنترل خشم، تصمیم گیری، … روش ما برای آموزش این مهارت ها ،ترکیبی از بازی درمانی وفعالیت های خلاقانه در …. پروتکل کنترل خشم و کارگاه آن در مدرسه دخترانه و پسرانه اجرا شد برای بچه های …

وب سایت شخصی دکتر زهره قربانی » همه چیز درباره نظریه امید …

www.ravanshena30.com/?p=355

ذخیره شده

مشابه

۱۴ خرداد ۱۳۹۴ – یکی از نظریه های برخاسته از روان شناسی مثبت گرا نظریه امید است. …. اگر موضوع پايان نامه من در مورد تاثير مهارت هاي مقابله اي بر روي اميد به زندگي در بيماران باشد ميتوانم … بفرمایید چون نتونستم یک پکیج اموزشی برای امید درمانی پیدا کنم …. ببخشید من برای کار پایان نامم احتیاج به پروتکل امید درمانی اشنایدر …

دانلود پایان نامه روانشناسی بررسي میزان اثر بخشی آموزش …

www.prozhe.com › عمومی و متفرقه › پایان نامه

ذخیره شده

مشابه

۱۲ اسفند ۱۳۹۱ – عنوان پایان نامه : بررسي میزان اثر بخشی آموزش مهارتهای اجتماعی بر عزت نفس دانش آموزان دختر متوسطه … مجموعه فیلم‌های آموزشی تخصصی و دانشگاهی …

[PDF]تأثیر آموزش هوش هیجانی و مهارت‌های زندگی بر سازگاری …

journals.khuisf.ac.ir/jsr-p/article-1-423-fa.pdf

ذخیره شده

توسط A Yarmohammadian – ‏بیان شده در 10 یافته – ‏مقالات مرتبط
ﺄﺗــ. ﺛﻴﺮ آﻣــﻮزش ﻫــﻮش ﻫﻴﺠــﺎﻧﻲ و. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ. ﺳﺎزﮔﺎري زﻧﺎﺷـﻮﻳﻲ زوج. ﻫـﺎي ﺟـﻮان اﺟـﺮا. ﺷﺪ . ﭘﮋوﻫﺶ از ﻧﻮع. ﺷﺒﻪ. آزﻣﺎﻳﺸﻲ ﺳﻪ … ﻧﻔﺮي و اﺑـﺮاز ﻣﺤﺒـﺖ دو ﮔـﺮوه آﻣـﻮزش ﻣﻬـﺎرت. ﻫـﺎي. زﻧـﺪﮔﻲ و. آﻣــﻮزش ﻫــﻮش ﻫﻴﺠــﺎﻧﻲ ﺑــﺎ ﻳﻜــﺪ. ﻳﮕﺮ ﺗﻔــﺎوت ﻣﻌﻨــﺎدار ….. post hoc test. 4. Statistical Package for Social Science -Version13 (SPSS13) ….. ﻛﻨﻨـﺪه ﺑـﻪ ﻣﺮﻛـﺰ درﻣـﺎن ﻧﺎﺑـﺎروري . ﻓﺼﻠﻨﺎﻣ. ﺔ. ﺑﺎرور.

اثر بخشی آموزش مهارت‌های ارتباطی بر سطح خودمتمایزسازی …

refahj.uswr.ac.ir/article-1-914-fa.pdf

توسط سلطانی علی آباد – ‏2012
ﭘــﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿــﺮ ﺑــﻪ ﻣﻨﻈــﻮر اﺛﺮﺑﺨــﺸﻲ آﻣــﻮزش ﻣﻬــ. ﺎرت. ﻫــﺎي …. ﻧﻮﺟﻮان ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺎﻻن ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ارﺗﺒﺎﻃﻲ ﻣﻨﺎﺳﺐ. ﺻﻮرت ﮔﻴﺮد … ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ اﺷﺨﺎص ﺑﺎ ﺳﻄﻮح ﭘﺎﻳﻴﻨﻲ از ﺧﻮدﺗﻤﺎﻳﺰﻳـﺎﻓﺘﮕﻲ، در ﻳـﻚ دﻧﻴـﺎي اﺣـﺴﺎﺳﻲ زﻧـﺪﮔﻲ. ﻣﻲ ….. ﺳـﻄﻮح اﺿـﻄﺮاب و اﻓـﺴﺮدﮔﻲ و ﻣﺠﻤﻮﻋـﻪ ….. ﺗﺮ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﺄﺛﻴﺮ روش درﻣـﺎﻧﻲ،.

[PDF]درمان و کاهش مسمومیت ناشی از الکل – دانشگاه علوم پزشکی گیلان

www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset50/Alcohol%20Policy.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ. ﺗﺨﺼﺼﻲ. ﺗﺤﺖ. ﻋﻨﻮان. وزارت. ﺑﻬﺪاﺷﺖ. و. ﻳﺎ. داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎي. زﻳﺮ. ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. آن. اﺳﺖ. و. اﻳﻦ. ﻣﻬﻢ … ﭘﻴﺸﮕﻴﺮي. ، درﻣﺎن. و. ﻛﺎﻫﺶ ﻣﺴﻤﻮﻣﻴﺖ ﻧﺎﺷﻲ از اﻟﻜﻞ. ﺑﻴﻦ ذ. ﻳﻨﻔﻌﺎن دروﻧﻲ وزارت ﺑﻬﺪاﺷﺖ اﻳﺠﺎد ﺷﺪه و ….. ﭘﻴﺸﮕﻴﺮﯼ .١. اﺳﺘﻘﺮار ﺑﺴﺘﻪ هﺎﯼ اﺳﺘﺎﻧﺪارد. « ﺁﻣﻮزش و ﺗﺮوﯾﺞ ﻣﻬﺎرت هﺎﯼ زﻧﺪﮔﯽ. » ﺑﺮاﯼ ﮔﺮوﻩ هﺎﯼ ﺳﻨﯽ ﻣﺨﺘﻠﻒ و …

[PDF]ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ي ﺑﺎزﮔﺸﺖ ﺑﻪ اﺟﺘﻤﺎع ﺑﺮ ارﺗﻘﺎ ي اﺛﺮﺑﺨ

jtbcp.riau.ac.ir/article_75_7c9bebae0883c5066616fec6ce0af0f3.pdf

ذخیره شده

توسط شاهمیر – ‏2014 – ‏مقالات مرتبط
ي. ﺑﺎزﮔﺸﺖ ﺑﻪ اﺟﺘﻤﺎع. ﺑﺮ ارﺗﻘﺎي ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﻴﻤﺎران اﺳﻜﻴﺰوﻓﺮن ﺑﻮد …. د ﺑﻴﻤﺎر را ﺑﺎ ﺷﺮاﻳﻂ واﻗﻌ. ﻲ زﻧﺪﮔﻲ و. ﻣﺸﻜﻼت روزﻣﺮه ﻣﻮاﺟﻪ ﻛ .ﻨﺪ. اﻳﻦ ﻣﺪل از دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞ ﻫﺎي آﻣﻮزﺷﻲ، ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻛﺮدن ﻣﻬﺎرت ﻫﺎ ﺑﻪ ﺑﺨﺶ … ﭘﺮوﺗﻜﻞ درﻣﺎﻧﻲ، ﺷﻜﻞ ﺗﻌﺪﻳﻞ ﺷﺪه. ي ….. آﻣﻮزش ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ اي از ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎي ﻣﻘﺒﻮل اﺟﺘﻤﺎع. ،. ﻣﺜﻞ ﮔﺬراﻧﺪن …

دنیای تازه – رفتار درمانی درکودکان مبتلا به اختلال نا فرمانی …

donyayetaze.blogfa.com/post/12

ذخیره شده

مشابه

یکی از این روش های درمانی رویکرد های رفتاری میباشند که آموزش والدین و آموزگاران … با توجه به این که اختلال های رفتاری، همه ی جنبه های زندگی فردی و اجتماعی … روان درمانی فردی برای مدیریت خشم ، خانواده درمانی برای بهبود ارتباط، آموزش مهارت های ….. مجموعه درمان به طريقه تمرين رفتار و ایفای نقش را مي توان به چهارمرحله كلي تقسيم كرد.

کاملترین فایل پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی هوش هیجانی | …

www.novinmgali.ir/?p=3654

ذخیره شده

۱۸ آبان ۱۳۹۵ – به صفحه ی دانلود _پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی هوش هیجانی_خوش امدید.امیدوارم … برترین پکیج پکیج آموزشی جلسات درمانی آموزش مهارت های زندگی …

[PDF]اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﮔﺮوﻫﻲ ﻫﻤﺪﻟﻲ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ ﺷﺨﺼﻲ و A

journals.uma.ac.ir/article_60_4ab2a1aaba94d9a42377ad8d4e5196a2.pdf

ذخیره شده

ﻫﺎي. ADHD. ﻣﺆﺛﺮ ﺑﻮده اﺳﺖ. )001/0.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *