دانلود فایل پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ

Published on Author adminwebLeave a comment

پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ

پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ در 30 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
دسته بندی پکیج های درمانی روانشناسی
بازدید ها 139
فرمت فایل doc
حجم فایل 29 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 30

پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ

فروشنده فایل

کد کاربری 4084

کاربر

پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ در 30 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc· توضیحات ابتدایی :

آماده سازی در 8 جلسه درمانی

طراحی شده به صورت آموزش گروهی

آماده شده در بیش از 30 صفحه (فونت B lotus)

فرمت فایل : ورد (word) با فرمت doc

نوع تایپ متن : کاملا استاندارد و قابل ویرایش

دارای رفرنس معتبر و به شیوه APA

توجه: این پکیج (پروتکل) شامل جلسات درمانی برای آموزش و اجرا می باشد. لازم به ذکر است که این پکیج برگفته از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دفاع شده می باشد و در تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار گرفته و با جامعه و نمونه ایرانی سنخیت کامل دارد.

پشتیبانی 09191809834 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

نمونه ای از جلسات درمانی پکیج مورد نظر:

تعداد جلسات، 8 جلسه و هر جلسه به مدت 90 دقیقه برگزار شد. در هر جلسه پس از مرور مباحث و تمرینات جلسه­ ی قبل، هدف از هر جلسه و سپس موضوعات مربوط به آن جلسه مطرح می­ گردید و دانش­ آموزان با تفکر، بحث و تبادل اطلاعات به بررسی مطالب عنوان شده می ­پرداختند. در پایان هر جلسه، مطالب جمع­ بندی شده و تکالیفی برای جلسه ­ی بعد به آن­ها داده می ­شد.

جلسه­ ی اول: معرفی اعضا و بررسی ویژگی ­های جسمانی دوران بلوغ

این جلسه با معارفه­ ی اعضا و آشنایی با گروه آغاز شد و پس از برقراری همدلی در شرکت­ کنندگان، بحث رازداری و اعتماد مطرح گردید. معرفی منطق آموزش بهداشت روانی بلوغ و نیز تعیین اهداف آموزش، قدم بعدی در این جلسه بود. هم­چنین از اعضا خواسته شد تا در ادامه با دیگر دانش­ آموزان در بحث­ ها شرکت نمایند.

محتوای مطالب بعدی این جلسه عبارت بودند از: تعریف بلوغ و ویژگی­ های جسمانی دوران بلوغ، گذاشتن بحث­ های گروهی در مورد بلوغ و تغییرات جسمی در این دوران، توصیف ویژگی ­های جسمانی ظاهر شده در دوره­ی نوجوانی و بلوغ، بررسی تغییرات جسمی در چهار شاخه­ ی مهم اندازه ­ی بدن، تغییر در اندام­ های بدن، رشد و تکامل صفات اولیه و ثانویه ­ی جنسی، توضیح به دانش ­آموزان در مورد گذران این دوره­ ی بسیار مهم و طبیعی بودن ظهور تغییرات در اندام­ های مختلف.

تکلیف خانگی: دانش ­آموزان می ­بایستی تغییراتی را که احساس می ­کنند در آن­ها در حال وقوع است روی کاغذ بنویسند و برای جلسه ­ی بعد همراه خود بیاورند.

جلسه ­ی دوم: بررسی ویژگی­ های رفتاری دوران نوجوانی و بلوغ

پس از مرور تکلیف جلسه­ ی قبل و بیان اهداف جلسه­ ی کنونی، درباره­ ی ویژگی­های رفتاری دوران نوجوانی و بلوغ بحث شد و مثال ­هایی در این زمینه ارائه گردید. بحث­ ها به­ گونه­ ای مطرح گردید تا همه ­ی اعضا در آن شرکت داشته باشند.

هدف از این مسأله، برون­ریزی افکار و هیجانات منفی در مورد پدیده­ی بلوغ توسط نوجوان می ­باشد. سرفصل موضوعات مهم در این جلسه عبارت بودند از: تمایل به گوشه­ گیری، احساس دلتنگی و خستگی، ناسازگاری، مخالفت­ های اجتماعی و عدم وجود روح همکاری در نوجوان، تشدید احساسات و عواطف، فقدان اعتماد به ­نفس و شرم و حیای بیش از حد.

تکلیف خانگی: اعضا باید ویژگی­ های رفتاری را که در خود مشاهده می­ کنند، در خانه یادداشت کنند و هر کدام را که به نظر خودشان غیرعادی است مشخص نمایند، تا در جلسه­ ی بعدی به بررسی آن­ها پرداخته شود.

جلسه­ ی سوم : بررسی ویژگی­ های خلقی دوران نوجوانی و بلوغ

این جلسه با مرور تکالیف و تمرین جلسه­ ی پیش آغاز شد. صحبت­های اعضا را درباره­ی تکلیف جلسه­ ی قبل گوش داده و از اعضا خواستیم مسائل مطرح شده را به بحث بگذارند. در این میان سعی شد، اعضا نسبت به تغییرات رفتاری که در دوران بلوغ تجربه می­ کنند آگاه شوند.

سپس طبق عنوان جلسه ­ی پیش­رو، راجع به حالات خلقی و عاطفی به­ وجود آمده در این دوره مطالبی بدین مضمون گفته شد: حساسیت زیاد، نوسانات خلقی، گرایش به برون­ریزی، بازداری رفتار، تلاش در جهت کاهش حساسیت­ ها و نگرش­های منفی نسبت به ویژگی­ های متظاهر در این دوره، بررسی تحولات ذهنی و عاطفی ناشی از بلوغ، بحث در مورد عواطف معمول دوران بلوغ از جمله خشم، ترس، اضطراب، محبت و ….

تکلیف خانگی: از اعضا خواسته شد برای جلسه­ی بعد نمونه­ هایی از موارد وقوع خشم، ترس، اضطراب و ابراز محبت را در زندگی روزمره­ ثبت کرده و نگرش خود را نسبت به آن­ها بنویسند.


پیشینه::::

تعریف و اهمیت بهداشت روانی بلوغ

تأمین سلامت دانش‌آموزان از اهمیت خاصی برخوردار است، اما بهداشت­ روانی دانش‌آموزان، به­ ویژه در دوره ­ی بلوغ، می‌تواند از بیماری­ها و ناهنجاری­های روانی جلوگیری کند. رعایت بهداشت که به تندرستی و شادابی کامل جسمی و روحی می‌انجامد، مهم­ترین وظیفه­ ی هر فرد است. پیشگیری یک فرایند فعال است که افراد و گروه­ ها را جهت مقابله با چالش­ها و تغییرات زندگی توانمند می­ سازد. فرایند پیشگیری از طریق ایجاد و تقویت شرایطی که رفتار مناسب و مفید و سبک زندگی سالم را ترویج می­دهد، جریان می­ یابد. در تعریفی دیگر، پیشگیری به ­صورت یک فرایند فعال و توانمند در جهت ایجاد شرایط و ویژگی­ هایی در فرد است که سلامتی و بهداشت را در او بهبود می­ بخشد. این تعریف نه تنها شامل رشد ویژگی­ های مثبت و بهبودپذیر در فرد است، بلکه شامل ایجاد شرایط محیطی و عوامل حمایتی است که رشد سالم را در نوجوان گسترش می­ دهد. سطح اولیه­ ی پیشگیری را عموم مردم تشکیل می­ دهد و هدف از پیشگیری در این سطح ترویج و افزایش شایستگی­ های فردی-­ اجتماعی و ایجاد محیط ­های اجتماعی- فرهنگی حمایت­ کننده است. یکی از جامعه­ های هدف برای سطح اول پیشگیری دانش­آموزان هستند. برای آموزش دانش­آموزان در مسیر رسیدن به هدف­های پیشگیری، بسیاری از مهارت­های ارتباطی (مهارت­های ارتباطی و عزت­نفس) با برنامه­های آموزشی مانند یادگیری مشارکتی و گروهی مطابقت دارند (کانینگهام، 2000). آموزش در مورد دوره ­ی بلوغ به پسران می ­تواند مهم­ترین و اساسی­ ترین نقش را در پیشگیری و رفع مشکلات این دوره ­ی خطیر از زندگی ایفا نماید و با ایجاد تغییرات رفتاری مثبت و کمک به نوجوان برای ایجاد و حفظ رفتارهای سالم به وی جهت عبور ایمن از این دوره­ی مهم بسیار مؤثر می­باشد (مک کینزی، 2008). متأسفانه در حال حاضر در کشور ما در هیچ مقطعی، آموزش رسمی و یا غیر رسمی مثل دوره­های آموزشی به نوجوانان پسر داده نمی­شود و با توجه به فرهنگ ما، والدین کم­تر در این زمینه به پسران آموزش داده و ارتباط برقرار می­کنند و نوجوان ممکن است از طریق روش­های مختلفی مثل همسالان، هم­کلاسی­ها یا افراد بی­اطلاع بزرگسال در این زمینه اطلاعات نادرستی کسب کند (مالکی و همکاران، 1389؛ معظم، محمد-آیاز و هیروشی، 2004).

در برنامه­ های پیشگیری و ارتقای سلامت­روان باید به هر دو روش کوتاه ­مدت و بلندمدت توجه کرد، زیرا هر کدام بسته به موقعیت اهمیت دارند. هم­چنین برای اجرای بهتر برنامه­ های آموزشی باید به منابعی که سطح سلامت افراد تحت آموزش را تعیین می­کنند، مانند خدمات آموزشی و بهداشتی، شرایط خانواده­ ها از جنبه ­های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سلامت جسمانی افراد توجه کرد (استیفمن، استلک، ایونز، هاپکینز و اتکینز، 2010).

ویژگی­ های بلوغ

بلوغ یک دوره­ ی بی­نظیر و مشخص است و به ­وسیله­ ی تغییرات رشدی مطمئنی توصیف می­ شود که هیچ دوره­ی دیگری از زندگی اتفاق نمی­ افتد. مهم­ترین آن­ها در اینجا شرح داده می ­شود:

1-­ بلوغ یک دوره­ ی شمول است.

بلوغ باید به ­عنوان یک دوره ­ی دربرگیرنده ­ی بخشی از دو دوره ملاحظه شود. زیرا سال­های محدود کودکی و آغاز سال­ های نوجوانی را دربرمی ­گیرد.

2-­ بلوغ یک دوره­ ی کوتاه است.

در نظر گرفتن تغییرات متعدد و جامعی که در درون ارگانیزم به میزان تغییرات ظاهری و خارجی اتفاق می­افتد، بلوغ را نسبتاً یک دوره­ی کوتاه جلوه­گر می­سازد. این مدت از دو تا چهار سال طول می­کشد. کودکانی که این مدت را حدوداً ظرف دو سال و یا کمتر پشت سر می­گذارند، به ­عنوان افرادی که رشد سریعی دارند، شناخته می­شوند و هم­چنین آن­هایی که به مدتی حدود سه الی چهار سال نیاز دارند تا بتوانند دوره­ی انتقال خود را به بزرگسالی تکمیل نمایند، به­عنوان «کند رشد» شناخته می­شوند. دختران به­عنوان یک گروه تمایل دارند از پسران به­عنوان گروهی دیگر، رشد سریع­تری را طی کنند. اما درهرحال معیارهای مشخصی برای رشد هر جنسیت وجود دارد.

3-­ بلوغ به مراحلی تقسیم می­شود.

علی­رغم این حقیقت که بلوغ نسبتاً یک دوره­ی کوتاه از زندگی است، به­طور متعارف آن را به سه مرحله تقسیم می­کنند:

الف-­ مرحله­ی «پیش بلوغ»

ب-­ مرحله­ی «بلوغ»

ج-­ مرحله­ی «پس بلوغ»

4-­ بلوغ دوره­ی تغییرات و رشد سریع است.

بلوغ یکی از دو دوره­ ی زندگی است که به­عنوان رشد سریع و تغییرات چشمگیر در اندازه ­های بدن مشخص شده است. دوره ­ی دیگر مرحله­ی جنینی و اولین نیمه­ی سال اول زندگی است. مرحله­ ی اخیر معمولاً به جهش رشد نوزاد مربوط می­ شود. تغییر و رشد سریعی که در طول دوران بلوغ اتفاق می­افتد، معمولاً به جهش رشد نوجوانی یا به عبارت دقیق­تر جهش رشد بلوغ ارتباط می­یابد.

5-­ بلوغ یک مرحله­ ی منفی­ گرایی است.

این مرحله را باید دارای بقای اندکی دانست. مرحله­ای که فرد حالت «ضدیت» در مقابل زندگی به خود می­گیرد و یا به­نظر می­رسد که فرد موقعیت­ها و یا چیزهای خوبی را که قبلاً به دست آورده بود، از دست داده است.

6-­ بلوغ در سنین متغیری واقع می­شود.

بلوغ در هر زمانی بین سنین 15، 16 و 19 سالگی می­تواند واقع شود. اگر چه معدل رشد جنسی دختران در فرهنگ معاصر آمریکایی حدوداً در 13 سالگی و میانگین سنی پسران یک سال دیرتر یعنی در 14 سالگی واقع می­گردد. همچنین در مدت زمانی که مرحله­ی انتقال فرد به بلوغ و تکمیل آن نیازمند است تغییرات و اختلافاتی وجود دارد (شرفی، 1380).

انواع بلوغ

بلوغ کلی­ترین کلمه­ای است که به­کار می­رود. برحسب عادت، مجموعه­ی تغییرات بدنی و روحی که مابین دوران کودکی و دوران جوانی به­وجود می­آید.، با این واژه تفسیر می­شوند. به لحاظ این که بلوغ یک پدیده چندبعدی است، ضروری به­نظر می­رسد که ابعاد مختلف آن را در این بخش بیان کنیم:

-­ بلوغ جسمی (فیزیکی)

یکی از فراوان­ترین موارد کاربرد واژه­ی «بلوغ» بعد جسمی است و حتی در مواردی هم که بلوغ بدون قید مشخص و کلی به­کار می­رود، باز مقصود جنبه­ی جسمی بلوغ است. مراد از بلوغ جسمی، رشد و تکامل اعضای بدن (ارگانیسم) است، به­ گونه ­ای که رشد قد و قامت، استخوان­ بندی و سایر اعضای بدن به حد نهایی پختگی و کمال خود می­رسند.1-­ ­Canningham

2-­ Mckenzie

  • چرا اعتماد به ما ؟

وبسایتی که هم اکنون در آن قرار دارید زیر مجموعه سایت آفمَس به نشانی (ofmas.ir) می باشد و شما را به فروشگاه فایل آفمَس برای خرید انتقال می دهد. فروشگاه آفمَس دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که در صفحه اصلی این سایت قابل مشاهده است .

پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ – ماوس فایل – …

mouse.ofmas.ir/product-51142.aspx

ذخیره شده

پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ در ۳۰ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. · توضیحات ابتدایی : آماده سازی در ۸ جلسه درمانی. طراحی شده به صورت آموزش …

پکیج آموزش بهداشت روانی بلوغ | سِرمِت

cermet.ir/a51142/

ذخیره شده

۹ آذر ۱۳۹۵ – پکیج آموزش بهداشت روانی بلوغ در 28 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc … توجه: این پکیج (پروتکل) شامل مبانی نظری متغیر مربوطه به صورت …

پروتکل درمانی آموزشی مهارت های زندگی | mark

mark.banooart.ir/d61947protokol

ذخیره شده

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود فایل کامل و جامع پروتکل درمانی … همچنین بخوانید : پکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی,دانلود مستقیم پکیج … دانلود مستقیم پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ · پروپوزال در مورد …

پکیج درمانی آموزشی مهارت های زندگی | mark

mark.banooart.ir/c61947package

ذخیره شده

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود فایل کامل و جامع پکیج درمانی آموزشی مهارت … همچنین بخوانید : پروتکل درمانی آموزشی مهارت های زندگی,دانلود مستقیم پکیج … پروتکل آموزش بهداشت روانی بلوغ · دانلود مستقیم پروپوزال تاثیر …

پروپوزال در مورد رابطه استرس شغلی و معنویت با عملکرد …

mark.banooart.ir/g62369darmored

ذخیره شده

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ – پروپوزال در مورد بررسی تأثیر آموزش مثبت اندیشی بر صمیمیت، رضایت و … فریش ۲۰۰۶ · دانلود مستقیم پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ …

اثربخشی آموزش والدینی بار کلی بر کاهش نشانه‌های اختلال …

jsp.uma.ac.ir/article_198_18.html

ذخیره شده

پژوهش حاضر به منظور تعیین اثربخشی آموزش والدینی بارکلی بر کاهش … اختلال نافرمانی مقابله‌ای از شایع ترین اختلالات روانی است که با شیوع 2 تا 16 درصد در … و نیز اختلال شخصیت ضد اجتماعی و رفتارهای بزهکارانه در دوران بلوغ و بزرگسالی ….. با افزایش اختلال نسبت تعداد کودکانی که نیازمند خدمات بهداشت روانی هستند و …

[PDF]اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻣﻌﻨﺎ درﻣﺎﻧﻲ ﮔﺮوﻫﻲ ﺑﺮاﻣﻴﺪ ﺑﻪ زﻧﺪﮔﻲ ﺳﻼﻣ – Sid

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/33413884202.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﺛﺮات ﺟﺒﺮان ﻧﺎﭘﺬﻳﺮي ﺑﺮ ﺑﻬﺪاﺷﺖ رواﻧﻲ ﺧﺎﻧﻮاده وارد ﻣﻲ ﻛﻨﺪ،. ﻣﺎدر و ﭘﺪر از داﺷﺘﻦ ﭼﻨﻴﻦ …. اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻣﻌﻨﺎ درﻣﺎﻧﻲ ﮔﺮوﻫﻲ ﺑﺮاﻣﻴﺪ ﺑﻪ زﻧﺪﮔﻲ … /. 33. ﺑﻴﻤﺎران ﺧﺎص د. ﻳﺪه ﻣﻲ ﺷﻮد . آﻣﻮزش. ﻣﻌﻨﺎ درﻣﺎﻧﻲ ﺳﻌﻲ در ﻛﻢ …

[PDF]Comparison the Effectiveness of the Self Assertiveness …

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/25913891501.pdf

ذخیره شده

مشابه

استاديار گروه کارشناسی ارشد رشته روان شناسی دانشگاه آزاد اسالمی واحد تنکابن … تحقیقات نشان داده است که مهارتهای ابراز وجود و حل مسأله با بسیاری از مفاهیم بهداشت روان … هدف اصلي : مقايسه اثربخشي آموزش ابراز وجود و حل مسأله بر میزان سازگاري و … در مقطع سنی خود با مسائل و مشکالتی در سازگاری با روابط بین فردی، بلوغ،.

[PDF]تأثیر آموزش بهداشت روانی بلوغ بر پرخاشگری و … – مجله …

healthjournal.arums.ac.ir/article-1-175-fa.pdf

ذخیره شده

در. رﻓﺘﺎر ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮاﻧﻪ. و ﺗﺤﺮﯾﻔﺎت. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺪﻧﯽ. ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ . ﻫﺪف اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، آزﻣﻮن اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ آﻣﻮزش ﺑﻬﺪاﺷﺖ رواﻧﯽ ﺑﻠﻮغ ﺑﺮ. ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی و ﺗﺮس از ﺗﺼﻮﯾﺮ. ﺗﻦ در داﻧﺶ. آﻣﻮزان ﭘﺎﯾﻪ دوم دﺑﯿﺮﺳﺘﺎن.

پکیج های درمانی روانشناسی – دانلود – دانلود پایان نامه و پروژه

ofmas.stu1.ir/category/پکیج-های-درمانی-روانشناسی/

ذخیره شده

پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی وسواس کودکان با رویکرد ACT ….. بهداشت روانی بلوغ. پکیج آموزش بهداشت روانی بلوغ در 28 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc …

روز دوم – دانشگاه علوم پزشکی زنجان – مرکز بهداشت شهرستان …

zums.ac.ir/find.php?item=36.4217.13421.fa

ذخیره شده

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ – دستورالعمل ها و پروتکل ها …. واحد مبارزه با بیماریها : توزیع پکیج آموزشی هفته سلامت ، اندازه گیری فشار … سلامت روان : نمایش عکس های جشنواره عکس سلامت روان … خودمراقبتی در پیشگیری از سرطان و بهداشت دوران بلوغ آموزش داده شد .

روز سوم و – دانشگاه علوم پزشکی زنجان – مرکز بهداشت …

zums.ac.ir/find.php?item=36.4217.13450.fa

ذخیره شده

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ – دستورالعمل ها و پروتکل ها …. واحد مبارزه با بیماریها : توزیع پکیج آموزشی هفته سلامت ، اندازه گیری … سلامت روان : نمایش عکس های جشنواره عکس سلامت روان … ارایه خدمات مشاوره ای در زمینه بارداری و زایمان ، بلوغ ، سالمندی ، تغذیه و …

طرح‌های اجرا شده – دانشگاه تربیت مدرس

modares.ac.ir/?siteid=41&pageid=4880&owner=4880

ذخیره شده

بررسي ميزان تأثير آموزش بهداشت بلوغ جسمي بر رفتارهاي بهداشتي در مدارس راهنمايي دخترانه … بررسی تأثیر بسته آموزشی بر سلامت روان دانش‌آموزان مقطع راهنمایی (دختران) … دختر راهنمایی و دبیرستان‌های شهرستان چابهار و طراحی و ارزشیابی پکیج آموزشی … طراحی و ارزشیابی آموزش خانواده محور پیشگیری از اعتیاد مبتنی بر پروتکل …

رزومه – محسن شکوهی یکتا – دانشگاه تهران

https://rtis2.ut.ac.ir/cv/myekta

ذخیره شده

مشابه

بررسی تأثیر آموزش والدین بر بازخورد آنها نسبت هب کودکان استثنایی خود، عیدمراد سلگی، … خانواده محور با روی آورد شناختی-رفتاری ی بررسی اثربخشی آن بر سلامت روانی والدین کودکان دارای نارسایی ….. “دوران حساس بلوغ. ….. “Using cognitive behavior instructional package to control anger effects on Parent-Child Relationship.

بسته های آموزشی | مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

tosea.mui.ac.ir/بسته-های-آموزشی

ذخیره شده

مشابه

بسته های آموزشی گروه توسعه آموزش و توانمندسازی کارکنان سال ۱۳۹۶ ***** … پروتکل تریاژ تلفنی … مدیریت استرس (بهداشت روانی کارکنان) … رفتار مخاطره آمیز نوجوانان و جوانان ( سنین بلوغ) جهت آزمون عمومی “پیشگیری از رفتارمخاطره آمیز نوجوانان و …

پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS) – سایت علمی و آموزشی ایران …

www.irantahgig.ir/?p=81708

ذخیره شده

۱۲ بهمن ۱۳۹۴ – پرسشنامه بلوغ عاطفی (EMS) در سال 1990 طراحی شده که 48 سوال و پنج بعد دارد. … صورت کنترل نشده، بهداشت روانی و عاطفی افراد را به گونه‌ای جدی تهدید می‌کند. … سلامت روانی و عقلی شخص به بلوغ عاطفی او نیز بستگی دارد. … ۱- ارائه به صورت پکیج کامل برای اولین بار در ایران … نرم افزار پرسشنامه پروتکل مداخله …

[PDF]مقدمه : توسعه نيروي انساني يكي از فعاليتهاي عمده حوزه معاونت …

www.prhn.hums.ac.ir/uploads/A9RED2F_8543.pdf

ذخیره شده

اين آموزش، پس از طی دوره های ضروری و همزمان با مشاص شادن رشاته. شغلی هر فرد صورت می ….. پکیج آموزشی مرکز بهداشت. استان. آشنایی با ….. پروتکل کشوری مراقبت از اختالالت روانی و رفتاری. 2. ثبت و گزارش ….. کم تحرکی،مشکالت بلوغ،اعتیاد. 0.

: بهداشت روانی دوران بلوغ – دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › علوم طبیعت › علوم پزشکی (طب) › بهداشت

ذخیره شده

مشابه

تامین سلامت دانش‌آموزان از اهمیت خاصی برخوردار است، اما بهداشت روانی دانش‌آموزان، بویژه در دوره بلوغ، می‌تواند از بیماریها و ناهنجاریهای روانی …. با آگاهی و شناخت بهداشت روانی می‌توان مشکلات روحی دانش‌آموزان را شناخت و با حل آن هم مشکلات آموزش را ساده‌تر …

پروپوزال اثربخشی آموزش بهداشت روانی بلوغ بر ترس از …

ermn.rozblog.com/post/1382
پروپوزال اثربخشی آموزش بهداشت روانی بلوغ بر ترس از تصویر تن و سازگاری دانش آموزان پسر پایه ی دوم ادامه مطلب,پروپوزال اثربخشی آموزش بهداشت روانی بلوغ بر …

[PDF]جهت دانلود کلیک کنید.

www.pishgirinovin.com/کانون-هدف/خانواده/پژوهش-و-مقالات/item/download/51

مشابه

ﭘﺮوﺗﮑﻞ روان درﻣﺎﻧﯽ ﻣﺜﺒﺖ ﻧﮕﺮ ….. ﺁﻣﻮزش ﺗﺎب ﺁورﯼ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ روان ﺷﻨﺎﺳﯽ ﻣﺜﺒﺖ ﻧﮕﺮ ﺑﺎ ﺗﺄﮐﻴﺪ ﺑﺮ ﻣﺘﻐﻴﺮهﺎﯼ زﻳﺴ ﺘﯽ. رواﻧﯽ ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﺟﺐ … ﻋﻨﻮان ﻳﮏ ﺷﮑﺴﺖ اﺧﻼﻗﯽ و ﻧﻪ ﻳﮏ ﻣﺸﮑﻞ ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ و ﺳ ﻼﻣﺘﯽ، ﺗﺤ ﺖ درﻣ ﺎن ﻗ ﺮار دادﻧ ﺪ، ﺑ ﻪ ﮔﻮﻧ ﻪ اﯼ ﮐ ﻪ …… ﻧﺘﺎﻳﺞ ﻧﺸﺎن داد، ﺁن هﺎﻳﯽ ﮐﻪ ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻪ ﺑﻠﻮغ رﺳﻴﺪﻩ ﺑﻮدﻧﺪ، ﻧﻮﺟﻮﺗﺮ و ﺁﺳﻴﺐ.

[PPT]Slide 1 – دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

sbmu.ac.ir/uploads/2.ppt

ذخیره شده

مشابه

مطلق بودن هر سئوال, عدم امكان توضيح، عدم رابطه رواني بين پرسشگر و پاسخگو. …. نظر شما درباره عدم اعطاي گواهينامه آموزش ضمن خدمت به افرادی كه داراي حداقل دو سال سابقه خدمت مي باشند چيست ؟ …… اصول و روش‌هاي تحقيق در پرستاري، بهداشت، علوم باليني و علوم رفتاري جلد1. مترجم داود ….. Statistical Package for Social Suemces SPSS.

بانک مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی: دانلود اصل مقاله +خرید …

novintarjome.com/

ذخیره شده

مشابه

درک حسابداران رسمی از آموزش حسابداری قانونی: نمونه موردی بحرین · درک حسابداران رسمی از … چالش های نسلی در مدیریت استعداد: چارچوبی برای حفظ استعداد براساس دیدگاه قرارداد-روانی ….. مخابرات امن با استفاده از رمزنگاری DNA پروتکل لایه سوکت امن در شبکه‌های حسگر بیسیم ….. طراحی جدید برای محاسبات بلوغ مدیریت پروژه (PMM).

iran cpa – انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران

www.irancpa.com/NewsByCategory.aspx?cat=2&type=archived

مشابه

انجمن علمي روانشناسي باليني ایران با همكاري دانشكده علوم رفتاري و سلامت روان … دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران در صدد است تا دوره های” آموزش مقدماتي درمان … دارای امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت و سازمان نظام روانشناسی ….. بلوغ زودرس با ایجاد اختلالات جسمی و روحی شدید در فرد باعث بروز صدمات جبران …

دانلود متن کامل مقالات در رشته های مختلف بصورت رایگان از …

www.downloadpaper.ir/دانلود-متن-کامل-مقالات-در-رشته-های-مختلف-بصورت-رایگان-…

مشابه

۱۲ دی ۱۳۸۹ – 4004 – تاثیر آموزش راهبردهای فراشناختی بر در ک مططلب دانش آموزان (چکیده) ….. 4202 – نقش شادی در بهداشت روان (چکیده) …… 5475 – طراحی و پیاده سازی یک پروتکل مسیریابی on-demand برای شبکه های MANET (چکیده) …… 6058 – بررسی درجه بلوغ الکترونیک و رابطه آن با سطوح خدمات الکترونیک (چکیده)

[PDF]شرح فرآيند و عملكرد ست آپ هاي آزمايشگاهي و … – شرکت ملی …

www.niordc.ir/uploads/Tashrih_AMALKARD_7.pdf

مشابه

۶-۲ ﺗﻮﺯﯾﻊ ﻋﺎﺩﻻﻧﻪ ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎ ﻭ ﺍﻣﻜﺎﻧﺎﺕ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻭ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺩﺭ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻋﺎﻟﯽ ﺩﺭ ﺳﺮﺍﺳﺮ. ﻛﺸﻮﺭ. ۷-۲ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ …… ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﺁﻧﺎﻟﯿﺰ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﭘﮑﯿﺞ ﮐﺎﻣﻞ ﺷﺎﻣﻞ …… ﺗﺮﺍﻧﺴﻤﯿﺘﺮ ﻓﺸﺎﺭ (Pressure Transmitter)- ﭘﺮﻭﺗﮑﻞ ﻫﺎﺭﺕ ….. ﮐﻨﺴﺮﺳﯿﻮﻡ ﻧﻔﺘﯽ ﻗﺎﺩﺭﻧﺪ ﻋﻤﻞ ﺭﻭﺍﻥ ﺳﺎﺯﯼ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺳﻮﺭﻓﮑﺘﺎﻧﺖ ﻣﻮﺛﺮ …… ﺣﻜﺎﯾﺖ ﺳﯿﻤﺮﻍ ﻭ ﻧﻔﺖ (ﺩﻓﺘﺮ ﻧﺨﺴﺖ)، ﻣﻘﺪﻣﻪ ﺍﯼ ﺑﺮ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﯾﮏ ﺻﺪ ﺳﺎﻟﻪ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ …… ﮐﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻧﻔﺖ ﯾﺎ ﮔﺎﺯ ﺍﺳﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ ﺑﻠﻮﻍ.

ستاد ويژه توسعه فناوري نانو | گزارش آنلاین

nano.ir/index.php?ctrl=online_report&actn=list&section_id=8

مشابه

دکتر سلطانخواه: ستاد توسعه فناوری نانو به بلوغ زودرس رسیده است که این موفقیت با همت محققان و …… دکتر قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هم‌اکنون برای بازدید از ششمین …… در این حالت است که رنجش، مشکلات روانی و. …… به گفته مدیر باشگاه نانو در این ۱۲ پکیج مطالب آموزشی و توضیحات هر دستگاه و CD آموزش …

[PDF]برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت ها – معاونت درمان

vct.iums.ac.ir/uploads/barname_meli_balaya.pdf
بهداشـت روان، آمـوزش بهداشـت، گسـترش شـبکه و آزمایشـگاه. ایـن فـرم بـرای تمـام …… اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های موجود بر حسب نوع حادثه. هماهنگی در اعزام تیم …

بیش فعالی(چهارده مقاله ی بررسی ، شناخت و درمان) – موسسه …

www.daneshschools.com/moshaver/?p=660

ذخیره شده

مشابه

گاهی علائم در بلوغ بهبود یافته و گاهی نیز تا بزرگسالی ادامه می یابد . ….. به تامین شرایط بهداشت روانی و جسمانی کودک خود نیز توجه داشته اند به مراتب از والدینی که …

[PDF]Untitled

congress.tbzmed.ac.ir/common/Files/201391516104.pdf

ذخیره شده

مشابه

اثر بخشی پروتكل فوردايس بر بهبود مؤلفه های معروف سالمت روان دانش آموزان تك والدی. 178 …. تاثير آموزش بهداشت دوران بلوغ بر عزت نفس نوجوانان دختر. 247.

میگنا – اختلال شخصیت وابسته از تشخيص تا راهكارها و …

www.migna.ir/vdcbfgb5.rhbafpiuur.html

ذخیره شده

مشابه

وزیر بهداشت: تخریب ها ریشه در خودشیفتگی دارد/ مردم را ناامید نکنیم · مردها چقدر زن‌ها را می‌شناسند؟ … روان پزشکان به اين حالت مي گويند: اختلال شخصيت وابسته.

دانستنیهای قبل از ازدواج،آموزش روابط زناشویی،روابط دختر و …

www.beytoote.com/wedlock/danestani/

ذخیره شده

مشابه

بهداشت,لوازم بهداشت بانوان. چینی زرین,چینی و بلور. بیتوته. صفحه اصلی …. با خواستگار ناخن خشک ازدواج کنیم؟ راه های تشخیص سلامت روانی در جلسه خواستگاری …

[PDF]برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت ها – معاونت درمان …

darman.tums.ac.ir/Content/media/filepool3/2016/1/1509.pdf
مشارکت در تدوین سناریو ها و پروتکل ارزشیابی تمرین ها. مشارکت در تدوین …. بهداشـت روان، آمـوزش بهداشـت، گسـترش شـبکه و آزمایشـگاه. ایـن فـرم بـرای تمـام …

میهن ترجمه: بانک مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی

www.mihantarjomeh.com/

ذخیره شده

مشابه

درک حسابداران رسمی از آموزش حسابداری قانونی: نمونه موردی بحرین ….. مخابرات امن با استفاده از رمزنگاری DNA پروتکل لایه سوکت امن در شبکه‌های حسگر بیسیم … خصوصیات آسیب های دوران کودکی و آسیب شناسی روانی بزرگسالان در یک مطالعه به نمایندگی از ایرلند شمالی ….. طراحی جدید برای محاسبات بلوغ مدیریت پروژه (PMM).

خرید آنلاین کد متلب حل معادله انتقال حرارت دو بعدی ناپایدار …

afra.sitaarticlen.ir/خرید-آنلاین-کد-متلب-حل-معادله-انتقال-حر/

ذخیره شده

۱۴ فروردین ۱۳۹۶ – کاملترین فایل مجموعه آموزش اصولی نرم افزار متلب هموطنان گرامی سلام.وقت بخیربه صفحه دانلود … دانلود (پکیج (پروتکل) آموزش بهداشت روانی بلوغ).

دیجیتال هنر

honaritar.blogtez.com/

ذخیره شده

آموزش تصویری زبان انگلیسی English today – به همراه زیر نویس انگلیسی-اورجینال … پکیج گزارش كارآموزی حسابداری در شرکت تولید کننده محصولات بهداشتی … کاملترین فایل پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی نمایش های عروسکی · خرید فایل( طرح …. دانلود فایل کامل پایان نامه بررسی سلامت روانی كاركنان بهزیستی شهر نیشابور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *