دانلود جدید ترین فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد

Published on Author adminwebLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد در 37 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
دسته بندی پیشینه متغیر های روانشناسی
بازدید ها 32
فرمت فایل doc
حجم فایل 45 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 37
مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد

فروشنده فایل

کد کاربری 4084
کاربر

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد به مواد در 37 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

 

توضیحات: فصل دوم

 

  • همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو
  • توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
  • پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
  • رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
  • منبع : دارد (به شیوه APA)
  • نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

 

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

 

اعتیاد

 

اعتیاد یک مشکل پزشکی، روان شناختی، اجتماعی و اقتصادی پیچیده است. مشخصه ی اعتیاد به مواد، میل شدید غیر قابل کنترل و وسواسی به مصرف مواد است که در آن آثار مخرب مصرف مواد همچنان ادامه می یابد (اختیاری و همکاران، 1390). اعتیاد از نظر لغوی، اسم مصدر عربی از ریشه «عاد» است که در فرهنگ لغت معین، به مفهوم عادت کردن و خو گرفتن می باشد. در فرهنگ نامۀ دهخدا، اعتیاد به مفهوم در پیاپی خواستن چیزی» آمده است. عادت و اعتیاد دو اصطلاح و عنوانی هستند که در افکار عمومی به غلط مشابه و معادل هم در نظر گرفته می شوند. در صورتیکه اختلاف کلی و اساسی باهم دارند. عادت عبارت است از تطابق موجود زنده با محیط زیست و شرایط جدید و بی سابقه. در انسان انواع مختلف عادت وجود دارد که عبارتند از: عادت حیاتی (بیولوژیکی)، عادت روحی، عادت غریزی و عادت عضوی. اعتیاد عبارتست از تطابق بدن با هر دارو یا ماده شیمیایی خارجی غیر لازم به مدت طولانی که یکی از انواع عادات حیاتی یا عادات بیولوژیکی محسوب می گردد. استعمال مداوم و طولانی مواد مخدر منجر به ایجاد سخت ترین انواع عادات حیاتی در بدن می شود که همان اعتیاد به مواد مخدر می باشد. معتاد کسی است که بر اثر مصرف مکرر و مداوم مواد مخدر یا دارو به آن متکی شده باشد. به عبارت دیگر، قربانی هر نوع وابستگی جسمی یا روانی به مواد مخدر، معتاد شناخته می شود. از نظر جامعه شناسی، معتاد کسی است که به مواد ایجاد کننده تغییرات غیر قابل قبول اجتماعی و فردی وابستگی دارد و در صورتی که دارو به بدن وی نرسد، اختلالات روانی و فیزیکی موسوم به سندرم محرومیت در او ایجاد می شود. (پیروی، بخش پور، نوکنی و استوار 1387: نقل از راهب و همکاران، 1388).

 

در سال 1950: سازمان ملل متحد در مورد اعتیاد به مواد مخدر تعریف زیر را ارائه کرد: اعتیاد به مواد مخدر عبارت است از مسمومیت تدریجی یا حادی که به علت مصرف مداوم یک دارو، اعم از طبیعی یا ترکیبی، ایجاد می شود و به حال شخص و اجتماع زیان آور می باشد.

 

به عبارت ساده تر، وابستگی به موادی که مصرف مکرر آن با کمیت مشخص و در زمانهای معین، از نظر مصرف کننده ضروری بوده و دارای ویژگیهای زیر است:

 

– وابستگی جسمی ایجاد می کند.

 

– وابستگی روانی ایجاد می کند.

 

– پدیده تحمل در بدن نسبت به مواد مخدر ایجاد می شود.

 

– ماده مورد نیاز به هر شکل و از هر طریق باید به دست بیاید.

 

– ماده مصرفی بر مصرف کننده، خانواده و جامعه تأثیر مخرب دارد (هوارد ابادنیسکی، 1384)

 

در چند دهه اول قرن بیستم واژه اعتیاد به مواد شیمیایی، به حالت خاص اطلاق می شد که در اثر مصرف مداوم آن مواد ایجاد می گشت. این اعتقاد نیز وجود داشت که افراد مصرف کنندۀ این مواد به نحوی، وجدانی غیر طبیعی دارند. اما این اعتقاد در سال 1931 میلادی با مطرح شدن واژه های عادت دارویی و اعتیاد دارویی از سوی « تاتوم وسیوند » افول کرد. طبق تعریف این دو محقق، معتاد فردی است که ماده شیمیایی خاص را استفاده و بدان وابستگی پیدا کرده است. به این معنی که با قطع آن ماده و نرسیدن آن به بدن واکنشهای جسمی و روانی غیر ارادی پیدا می کند که همان اعتیاد داروئی است. در صورتیکه خصوصیات مذکور بروز نکند و تنها اختلال عاطفی دیده می شود، واژه عادت داروئی مطرح می شود. در سال 1964 میلادی سازمان جهانی بهداشت به این نتیجه رسید که واژه اعتیاد و معتاد علمی نیست و از دقت و وضوح کافی برخوردار نیست و به جای استفاده از واژه های اعتیاد دارویی و عادت دارویی، واژه وابستگی دارویی معرفی شد. برای توضیح وجوه وابستگی در مفهوم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

1- وابستگی رفتاری که در آن به فعالیت های فرد برای کسب دارو و الگوی مصرف بیمار گونه تأکید می شود.

 

2- وابستگی جسمی که عمدتاً بر علائم ترک و تحمل تأکید دارد. «ترک» یک وضعیت فیزیولوژیک (جسمانی-رفتاری) است که به دنبال قطع یا کاهش مقدار ماده مصرفی ایجاد می گردد و « تحمل » یعنی کاهش تدریجی اثر یک ماده که برای دستیابی به همان میزان اثر، نیاز به مصرف مقدار بیشتری از آن ماده احساس می شود.

 

v سازمان بهداشت در سال 1964 میلادی واژه وابستگی به مواد یا سوء مصرف داروئی را جایگزین واژه اعتیاد کرد. بهر حال کاربرد واژه تغییری در ماهیت قضیه نمی دهد. بدین معنی که شخص گرفتار استفاده از موادی می شود که رهایی از آن دشوار و گاهی ناممکن است (شاملو، 1382) وابستگی داروئی به طور کلی توسط سازمان بهداشت جهانی سندرمی تعریف شده است که استفاده از یک دارو یا طبقه ای از داروها، الویتی بالاتر از آنچه پیش تر برای فرد ارزش داشته است پیدا می کند (کاپلان و سادوک، 2007، ترجمه رضاعی، 1390)

 

DSM_IV برای اختلالات مرتبط با مواد دو طبقه مجزا ارائه داده است. سوء مصرف مواد و وابستگی به مواد. سوئ مصرف اینگونه تعریف می شود: استفاده از یک ماده علی رغم عواقب قبلی نا مطلوب آن سوء مصرف کننده مواد کسی است که به علت استفاده زیاد از مواد، به طور مکرر، امّا متناوب (با فاصله زمانی نامنظم) به مشکلات مختلفی دچار می شود. وابستگی به مواد مخدر اینگونه تعریف می شود: ادامه مصرف دارو به رغم پیامدهای منفی آن. کسی که به مواد وابسته است به طور پیوسته و اجباری به مصرف آنها می پردازد (گنجی، 1392).

 

در حالیکه DSM_IV در طبقه مجزا و مستقل برای مصرف مواد در نظر گرفته بود DSM_5 در طبقه بندی خود یک تغییر بسیار عالی یا رادیکال داده است. بدین صورت که دو طبقه مستقل (سوء مصرف مواد) و (وابستگی به مواد) را حذف کرده است و یک طبقه واحد به نام اختلالات اعتیادی و مرتبط با مواد را جایگزین آنها کرده است. منطق پشت پرده ادغام این دو طبقه این است که گروه تبلیغاتی DSM_5 به این نتیجه رسید که بین سوء مصرف مواد و وابستگی به مواد هیچ مرز مشخص وجود ندارد و هر دو روی یک بعد قرار دارند. اختلالات این طبقه در یک دسته کلی اختلالات مصرف مواد، مسمومیت مواد و ترک مواد جای گرفته اند.

 

 

تاریخچه مواد مخدر

 

تحقیقات تاریخی و مردم شناختی نشان داده است که استفاده از مواد مخدر در گذشته صرفاً به بزرگسالان محدود بود و نوجوانان به آن روی نمی آورند. مصرف مواد به طور پراکنده در مراسم اعتقادی و مذهبی منحصراً توسط گروههای خاص در شرایط معینی صورت می گرفت. امّا بعدها هنگامی که مورفین، هروئین و کاکوئین به بازار آمد. مواردی از اعتیاد جوانان نیز مشاهده شد. در دهه 1960 تعداد معتادان به این پدیده آنقدر اندک بود که توجه اجتماعی را در مقایسه وسیع به خود جلب نمی کرد؛ امّا در اوایل 1970 استفاده از مواد مخدر ناگهانی در میان جوانان و نوجوانان شایع شد و به صورت مسئله ای جهانی درآمد و ابعاد همه گیر آن بصورت یک موج از قاره ای به قارۀ دیگر گسترش یافت (ستوده، 1392).

 

 


 

Tolerance

 

Withdrowal

 

Kaplan & Sadock

شیوع مواد مخدر

 

بر اساس گزارش سالانه سازمان ملل متحد (2005) تعداد مصرف کنندگان مواد موجود در بین جمعیت 15-44 ساله ی سراسر دنیا، 200 میلیون نفر یا به عبارتی 5 درصد کل جمعیت می باشد که از این تعداد حدود 16 میلیون نفر یا به عبارتی 4 درصد جمعیت مصرف کننده ی مواد افیونی هستند (دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل متحد، 2005)، مواد افیونی در ایران بیشترین مواد مصرفی می باشد (مکری، 2002).

در سال 2009 در آمریکا 5/22 میلیون نوجوان و بزرگسال (یعنی 9/8 درصد جمعیت) معیارهای یکی از اختلالات مصرف مواد در یک دورۀ 12 ماهه را داشته اند. از بین آنها، 2/3 میلیون نفر سوء مصرف الکل و مواد مخدر داشتند، 5/3 میلیون نفر مواد مخدر مصرف می کردند ولی الکل مصرف نمی کردند. و 4/15 میلیون نفر فقط سوء مصرف الکل داشتند،7% درصد افراد بزرگسال در مرحله ای از زندگی خود سوء مصرف مواد خانوادۀ تریاک داشته یا به آن معتاد بوده اند. شیوع اعتیاد با افزایش سن کاهش می یابد، و به گزارش DSM-5 نسبت مردان به زنان، برای هروئین 3 به 1، و برای سایر مواد، 5/1 به 1 است در کل اختلالات مصرف اوپیوئید در مردان 4/0% و در زنان 26/0% است. (سازمان وابستگی به مواد و شبکه بهداشت، 2010؛ به نقل از گنجی، 1392). نتایج بررسی سریع وضعیت سوء مصرف مواد و وابستگی به مواد مخدر در 128 استان کشور در سال 1383 نشان داده است که می توان رقم معتادان در ایران را بین -/200/1 تا -/800/1 نفر اعلام کرد. لازم به یادآوری است که این تخمین مربوط به معتادانی است که نیازمند دریافت خدمات درمانی و بازتوانانی هستند و این محاسبه شامل افراد مصرف کننده تفننی (سوء مصرف و مصرف نابجا) نمی شود

 


 

The Substance Abuse And Health Service (Samhsa)

 

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد – …

follow.ofmas.ir/product-83900.aspx

ذخیره شده

فرمت فایل : doc. حجم فایل : ۴۵ کیلوبایت. تعداد صفحات فایل : ۳۷. مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد به مواد در ۳۷ صفحه ورد قابل ویرایش با …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد

sumarticle.ir/post/matlab5307.html

ذخیره شده

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ – از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد عنوان محصول دانلودی:مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء …

دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری سوء مصرف و …

rabin.banooart.ir/k83900

ذخیره شده

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ – فایل دانلودی با عنوان دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری سوء مصرف و وابستگی به مواد می تواند شما را در دستیابی به مطلبی بی نظیر در …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوء مصرف و وابستگی به مواد | …

rabin.banooart.ir/d83900

ذخیره شده

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ – فایل دانلودی با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوء مصرف و وابستگی به مواد می تواند شما را در دستیابی به مطلبی بی نظیر در رابطه با این …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد | …

rabin.banooart.ir/e83900

ذخیره شده

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ – فایل دانلودی با عنوان مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد می تواند شما را در دستیابی به مطلبی بی نظیر در رابطه با این …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و مصرف مواد(فصل دوم) – …

neginfile.ir/product/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-اعتیاد-و-مصرف-مواد(فصل-دوم)

ذخیره شده

اعتیاد یک اصطلاح عامیانه وغیرعلمی و به معنای وابستگی بیمارگونه به مصرف یک یا چند نوع … مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد و مصرف مواد(فصل دوم) … روند سوءمصرف به ویژه در نوجوانان علایمی از همگرایی گسترش مواد مخدر را در کشورها نشان می دهد.

ادبیات نظری و پیشینه تجربی پژوهش باورهای مصرف مواد مخدر …

faraposhe.neginfile.ir/…/ادبیات-نظری-و-پیشینه-تجربی-پژوهش-باورهای-مصرف-مواد-…

ذخیره شده

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش باورهای مصرف مواد مخدر(فصل دوم) در 35 …. سپس مصرف او شكل منظم به خود بگيرد و در نهايت دچار سوء مصرف مواد يا وابستگي شود (مک …

کاملترین فایل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و …

pichakf.myfablog.ir/post/796
کاملترین فایل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد – … خرید آنلاین مبانی نظری و پیشینه پژوهش کارکردهای اجرایی (عملکرد اجرایی)

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر – …

order.sellu.ir/product-104247-مباني-نظري-تحقيق-اعتياد-به-مواد-مخدر.aspx

ذخیره شده

دانلود مبانی نظری اعتیاد به مواد مخدر پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر اعتیاد به مواد … 1-بدون اختلال مصرف مواد 2-سوءمصرف مواد 3-وابستگی به مواد ارائه میدهد (لیویِن …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر – …

e11.ir/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-مفاهی/

ذخیره شده

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهیم اعتیاد و مواد مخدر. خانه › مقالات …. به طور خلاصه وابستگی به شکل شدیدتر سوءمصرف مواد گفته میشود. از نظر مارگولیس و …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوء مصرف و وابستگی به مواد – …

samsung.cermet.ir/mabani83900/

ذخیره شده

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه تحقیق : پایگاه دانلود فصل دوم اساس نظری و پیشینه تحقیق.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوء مصرف و وابستگی به مواد – …

flink1.parsiblog.com/…/مباني+نظري+و+پيشينه+تحقيق+سوء+مصرف+و+وابستگي+ب…
اف لینک 1. مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوء مصرف و وابستگی به مواد. پنج شنبه 95 آبان 27 , ساعت 1:20 صبح. مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوء مصرف و …

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد

universityoffile-erozw.ewer.ir/…/مبانی+نظری+و+پیشینه+پایان+نامه+سوء+مصرف+و+وا…
نظری مبانی نامه مصرف مواد پیشینه مبانی نظری پایان نامه پیشینه پایان مصرف مواد مواد مخدر محصول دانلودی مبانی طریق رفتارهای انطباقی بر مبانی نظری و پیشینه …

مبانی نظری تحقیق درباره وابستگی به مواد

www.iranprojhe.com/…مبانی-نظری/603-مبانی-نظری-تحقیق-درباره-وابستگی-به-م…

ذخیره شده

۷ بهمن ۱۳۹۵ – مبانی نظری تحقیق درباره وابستگی به مواد: اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک … روان گردان سوءمصرف و وابستگی به همراه دارند که عبارتند از: الکل، مواد …

[PDF]دریافت فایل

ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/557079

ذخیره شده

اﻣﺮوزه واﺑﺴﺘﮕﻲ ﺑﻪ ﻣﻮاد از ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺸﻜﻼت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ … ارﺗﺒﺎط و دوﺳﺘﻲ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺎﻻﻧﻲ ﻛﻪ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﻋﺎﻣﻞ ﻣﺴﺘﻌﺪﻛﻨﻨﺪه ﻗﻮي ﺑﺮاي. اﺑﺘﻼ ﺑﻪ اﻋﺘﻴﺎد ﻣﻲ ….. ١٢. ﻓﺼﻞ دوم. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ …

مرکز تحقیقات سوئ مصرف و وابستگی به مواد – صفحه اصلی

sadrc.uswr.ac.ir/

ذخیره شده

مشابه

راه اندازی خدمات سرپایی درمان اختلالات مصرف الکل …. دكتري تخصصي پژوهش محور …. تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با …

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد

blureshine.8n8.ir/post/2706
مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد – … مبانی نظری و پیشینه پژوهش ناگویی خلقی یا الکسی تایمی ( فصل دوم پایان نامه ) · پروژه بررسی …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد

mabani1.pishroblog.ir/…/مبانی+نظری+و+پیشینه+پژوهش+سوء+مصرف+و+وابستگی…

ذخیره شده

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ – این فایل با عنوان پیشینه تحقیق و مبانی نظری سوء مصرف و وابستگی به مواد حاصل چندین هفته زحمات، ترجمه ها و پژوهش و جستجو از متن تحقیقات …

چارچوب تحقیق درباره سوء مصرف و وابستگی به مواد – مبانی …

mabani1.pishroblog.ir/Tag/چارچوب+تحقیق+درباره+سوء+مصرف+و+وابستگی+به+مواد

ذخیره شده

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ – این فایل با عنوان پیشینه تحقیق و مبانی نظری سوء مصرف و وابستگی به مواد حاصل چندین هفته زحمات، ترجمه ها و پژوهش و جستجو از متن تحقیقات …

اعتیاد – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/اعتیاد

ذخیره شده

مشابه

یکی از بزرگترین مشکلات اغلب کشورها در عصر امروز، پدیده سوء مصرف مواد است، که … اعتیاد غیرمجاز: وابستگی فرد به مصرف همیشگی مواد مخدر و به‌گونه‌ای که قوانین …

[DOC]بین میزان آسیب های روحی و روانی در خانواده با اعتیاد جوانا …

mazandaran.jrl.police.ir/…/3220a2be6aad8ba7fbdc366279f8b22b6b8341f5.docx

ذخیره شده

مشابه

به منظور بررسی عوامل خانوادگی مؤثر بر اعتیاد به مواد مخدر جوانان پسر 18 تا 29 ساله … بر اساس آخرین پژوهش به عمل آمده در کشور، بیش از 85 درصد مردم پس از فقر2 و … از سوء مصرف مواد در بین نوجوانان 16 تا 26 ساله شهرستان سیرجان در سال 1389″ به …. پیشینه تحقیق (مباحث نظری و تجربی) متناسب با اهداف و سوالات تحقیق، مطالب با …

ستاد مبارزه با مواد مخدر – صفحه اصلی

www.dchq.ir/

ذخیره شده

مشابه

واكنش ستاد مبارزه با مواد مخدر به اظهارات يكي از نامزدهاي دوازدهمین دوره انتخابات ریاست …. و کارکنان در برابر سوء مصرف مواد مخدر، کمک به گسترش و رشد فرهنگ پیش.

دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری اعتیاد – ایران پژوهش

https://www.iranpajohesh.com/…/8763-دانلود-پیشینه-تحقیق-و-مبانی-نظری-اعتیاد….

ذخیره شده

دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری اعتیاد: مقاله زیر درباره تعاریف اعتیاد است . … DSM-IV-TR برای وابستگی به مواد، ملاک های تشخیصی DSM-5، ادامه مصرف مواد با … با شایعترین مواد برای سوء مصرف، مدل های نظری سوگیری توجه ، نظریه مشوق-حساس …

دکترای تخصصی مطالعات اعتیاد | دانشکده پزشکی | دانشگاه …

medicine.kaums.ac.ir/Default.aspx?PageID=632

ذخیره شده

مشابه

از زمان سقراط تا کنون پزشکان نقش قابل ملاحظه ای در درمان وابستگی به مواد … آموزش مداخله جهت کاهش تقاضا برای سوء مصرف مواد مخدر در ایران به حدود 10 سال پیش باز می گردد. … گستره پژوهشی اعتیاد به عنوان مجموعه ای از دانش های نظری و کاربردی می تواند …. تاریخچه، سیاستگذاری، وضعیت جهانی و مبانی اجتماعی- حقوقی سوء مصرف مواد. 1.

[PDF]گرایش به سوء مصرف مواد مخدر و گسترش آن در کلانشهر … – …

region10.tehran.ir/…/188گرایش%20به%20سوء%20مصرف%20مواد%20مخدر%20و%20…

ذخیره شده

مشابه

(ﻣﺒﺎﻧﯽ و روﯾﮑﺮد ﻧﻈﺮي، ﺗﺤﻠﯿﻞ و. ﺗﺒﯿﯿﻦ وﺿﻊ ﻣﻮﺟﻮد، … ﮔﺮوه ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎي. راﻫﺒﺮدي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ. ﺗﻬﯿﻪ ﮐﻨﻨﺪه: دﮐﺘﺮ ﺳﯿﻒ اﻟﻪ ﺳﯿﻒ اﻟﻠﻬﯽ. ﻧﺎﻇﺮ: ﮔﺮوه ﭘﮋوﻫﺶ … و ﻣﻬـﺎرت در. زاﯾﺶ و ﯾﺎ ﮐﺎﻫﺶ ﭘﺪﯾﺪه اﻋﺘﯿﺎد و. ﺳﻮء ﻣﺼﺮف. ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر در. ﮐﻼﻧﺸﻬﺮ. ﺗﻬﺮان زﻣﺎﻧﯽ ﺑﻪ واﻗﻌﯿﺖ ﻣـﯽ. ﮔﺮاﯾـﺪ … ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺗﯽ ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻮرد ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ . ….. اﺣﺴﺎس و اﻋﻤﺎل ﻓﺮد ﺷﻮﻧﺪ. ب). واﺑﺴﺘﮕﯽ. ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر. واﺑﺴﺘﮕﯽ. ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر،. ﺑﻪ. ﻣﻌﻨﯽ. ﻣﺼﺮف. اﺟﺒﺎري.

[DOC]دانلود – دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند

www.iauzar.ac.ir/fa/images/pajuheshi/resume/alizadeh/khodkoshi.docx

ذخیره شده

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه 11. فصل سوم: یافته های آماری 75 …… سوء مصرف مواد پس از اختلالات روانی، دومین عامل ریسک در خودکشی است. سوء مصرف مواد در هر دو …

[PDF]اصل مقاله (668 K) – پژوهش های جامعه شناسی معاصر

csr.basu.ac.ir/article_1648_be591563e0aa289fc35611e08b3ad108.pdf

ذخیره شده

پژوهش. ها یا از نظری. ه. استفاده. نشده. و یا نظریه. های غیرمرتبط را. به کار …. ثر بر گرایش به اعتیاد و. سوء. مصرف مواد مخدر و راهكارهای پیشگیری از آن در بازه زمانی ….. که سوء. مصرف بسیاری از مواد. با پیدایش. وابستگی فیزیولو. ژیكی. همراه نیس ….. تحقیقات صورت گرفته با توجه به ساختار و پیشینه تاریخی اعتیاد در ایران فقط فرد.

علل گرایش زنان به مصرف مواد اعتیاد آور نوین صنعتی – …

www.pishgirinovin.com/…/پژوهش…/3734-علل-گرایش-زنان-به-مصرف-مواد-اعتیاد-آور…

ذخیره شده

مشابه

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ – تصور اکثر افراد جامعه در مورد اعتیاد این است که مواد مخدر و سوء مصرف آن، عمدتا پدیده … کشور انجام شد، مصرف تریاک و مشتقات آن(مواد شبه افیونی) در 2% زنان و وابستگی به این مواد در 5/0% آنان تایید شد. … در پژوهش حاضر سعی شده است به بررسی علل گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی …. مبانی نظری پیشینه تحقیق.

اعتیاد|پایان نامه|پروپوزال|مقاله انگلیسی|ترجمه|پروژه – پارس …

parsproje.com/index.php/component/search/?searchword=اعتیاد&searchphrase…

ذخیره شده

مشابه

اهداف اختصاصی و سوال پژوهش 12 فرضیه های پژوهش 13 تعاریف علمی و نظری 13 تعاریف نظری و … اعتیاد 14 تعاریف نظری و عملیاتی خلاقیت 14 فصل دوم پیشینه پژوهش . … OL928- شیوه فرزند پروری و رابطه آن با گرایش به مصرف مواد مخدر در فرزندان …. 5-2 سوء مصرف و وابستگی به مواد 30 6-2 اعتیاد 30 1-6-2 همه‌گیری شناسی 31 2-6-2 …

دانلود فایل کامل مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و …

sabanfarasu.parsinblog.com/post/1732

ذخیره شده

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ – دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و …

[PDF]مقايسه نگرش ديني در دانشجويان مستعد و غيرمستعد …

psyedu.ut.ac.ir/acstaff/khodayarifard/Article%20Publication/Farsi/APF-34.pdf

ذخیره شده

مشابه

اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻴﺎﻧﮕﻴﻦ ﮔﺮوه ﻏﻴﺮ ﻣﺴﺘﻌﺪ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد در ﺳﻪ ﻣﻮﻟﻔﻪ. ي. ﺷﻨﺎﺧﺖ دﻳﻨﻲ ، ﺑﺎور … ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﻣﺸﻜﻼت ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﻲ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ واﺑﺴﺘﮕﻲ. و ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد …. ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﻧﮕﺮش دﻳﻨﻲ در داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﻣﺴﺘﻌﺪ و ﻏﻴﺮ ﻣﺴﺘﻌﺪ ﺳﻮءﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﻲ. ﭘـﺮدازد،. از اﻳﻦ …. ﻣﺒـﺎﻧﻲ ﻧﻈـﺮي اﻳـﻦ ﻣﻘﻴـﺎس، ﻣﻮﻟﻔـﻪ. ﻫـﺎي دﻳﻨـﺪاري را …

جامعه شناسی – آسيب شناسي اعتياد و عوامل اجتماعي موثر بر آن

www.mehdieliasiankalat.blogfa.com/post-106.aspx

ذخیره شده

اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر به مثابه یک مسئله اجتماعی، پدیدهای است که همراه با آن … وجود وابستگی روانی و جسمانی به آثار دارو، بهطوری که در اثر عدم دسترسی به آن ، علایم … پیشینه و مبانی نظری تحقیق: … در نتيجه اين پژوهش مشخص شد كه کسانی که به مصرف زياد الكل و مواد مخدر ميپرداختند، اغلب داراي خانوادههايي با زمينه آشفته بودند.

تحقیق بررسی و راههای پیشگیری از اعتیاد در دبیرستان

bankmaghaleh.ir/تحقیق-بررسی-و-راههای-پیشگیری-از-اعتیاد/

ذخیره شده

منظور از اختلالات مرتبط با مواد مشکلاتی است که استفاده و سوء استفاده از داروهایی … های تحقیق در فصل اول این پژوهش در قصل دوم مبانی نظری و پیشینه عملی در داخل و خارج از … آگاهی و گرایش به سوء مصرف مواد مخدر در دانش آموزان دوره متوسطه منطقه جی اصفهان. ….. اعتیاد عبارتست از وابستگی به عوامل یا موادی* که تکرار مصرف آنها با کم و …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر – سلیو

sellu.webnashr.com/2017/04/24/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-اعتیا/

ذخیره شده

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ – دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر … ۱-بدون اختلال مصرف مواد ۲-سوءمصرف مواد ۳-وابستگی به مواد ارائه میدهد (لیویِن تال[۱]، ۲۰۰۸).

روانشناسی و سلامت – پایان نامه مواد مخدر

help4you.blogfa.com/post-85.aspx

ذخیره شده

مشابه

سوء مصرف مواد که از آن به عنوان بلای خانمان سوز یاد می شود . … در مطالعه تاریخچه افیون ( تریاک ) می بینیم که بشر افیون را از سالهای نخستین می شناخته و … با مورد توجه قرار گرفتن مساله تقاضا در پیشگیری از سوء مصرف مواد و وابستگی پای روان ….. پژوهش گران از طریق سنجش مفاهیمی چون مهارت اجتماعی ، توانمندیهای بین فردی، رشد …

پیشینه تحقیق اعتیاد و اختلالات آن، نظریه کلونینجر و …

payandaneshjo.ir/پیشینه-تحقیق-اعتیاد-و-اختلالات-آن،-نظر/

ذخیره شده

۱ روز پیش – پیشینه تحقیق اعتیاد و اختلالات آن، نظریه کلونینجر و کاربرد آن و مرکز … ۲-۳-۱ تعریف مفاهیم اساسی ملاک‌های وابستگی به مواد ۱۱ … به مواد مخدر افراد معتاد، فصلنامه اعتیاد پژوهی سوء مصرف مواد ، سال سوم، شماره دوازدهم، زمستان ۱۳۸۸٫.

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد

kaseban.rozblog.artseller.ir/view569962.html

ذخیره شده

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد در 37 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. دانلود مبانی نظری-پیشینه تحقیق-پایان نامه-پرسشنامه.

[PDF]ﮐﻠﻴﺎﺕ ﺗﺤﻘﻴﻖ : ﻓﺼﻞ ﺍﻭﻝ ۱ ﻣﻘﺪﻣﻪ ۱-۱ – ۴ ﺑﻴﺎﻥ ﻣﺴﺌﻠﻪ ۱-۲- ۸ ﺍ

libepl.um.ac.ir/parameters/libepl/filemanager/fehrest.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﺍﺧﺘﻼﻝ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ. ۱۵. ﻓﺼﻞ ﺩﻭﻡ. : ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﻱ ﺗﺤﻘﻴﻖ. ۲ -۱ -. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. ۱۷. ۲ -۱-۱-. ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﻲ ﺑﻪ ﻣﻮﺍﺩ. ۱۷ … ۲ -۱-۴-. ﺳﻮﺀ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ ﻭ ﺳﻼﻣﺖ ﺭﻭﺍﻧﻲ. ۲۲. ﻧﻈﺮﻳﻪ -۲ -۱-۵. ﻫﺎﻱ ﺳﻮﺀ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ. ،. ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﻲ.

[PDF]موسسه داريوش

www.unodc.org/documents/islamicrepublicofiran//…/Final%20report%20RSA_2004.pdf
ﻣﻮﺳﺴﻪ دارﻳﻮش. ﻣﺮآﺰ ﺁﻣﻮزﺷﻲ و ﭘﮋوهﺸﻲ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف و واﺑﺴﺘﮕﻲ. ﺑﻪ ﻣﻮاد. داﻧﺸﮕﺎﻩ ﻋﻠﻮم ﲠﺰﻳﺴﱵ و ﺗﻮاﻧﺒﺨﺸﻲ …. ﻣﺆﺳﺴﻪ ﻓﺮهﻨﮕﻲ راهﻴﺎن ﭘﮋوهﺶ ….. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ هﺎ، ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﻋﻠﻤﻲ ﻃﺮح، ﺟﻠﺴﻪ اي ﺑﺎ ﺣﻀﻮر. 8.

[PDF]اصل مقاله (503 K) – فصلنامه علمی پژوهشی راهبرد فرهنگ

www.jsfc.ir/article_15084_8444b11ef072ff3013508723fbf6fea7.pdf
گرایش به مصرف مواد معتقدند که نوجوانان باور های خود را در مورد سوء مصرف مواد از. الگوهای نقش، خصوصاً دوستان نزدیک و والدین مصرف کننده مواد کسب می کنند. این. نظریه …

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد …

cgol.rzb.blogdooni.ir/view497092.html

ذخیره شده

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد در 37 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. دانلود فصل دوم پایان نامه. لینک منبع و پست :مبانی نظری و …

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد

zargame.rzb.ysupport.ir/post464969.html

ذخیره شده

مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد در 37 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. لینک منبع و پست :مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء …

f1f2.blogfa – اعتیاد و نظریه های اعتیاد

f1f2.blogfa.com/post-24.aspx

ذخیره شده

مشابه

وابستگي به مواد: تمايل شديد فرد به مصرف يك ماده كه به صورت يكسري علائم … مؤكدي مبني بر نقش ساختاري خانواده درمصرف، سوء مصرف و وابستگي به مواد وجود دارد …

مقایسه تأثیر درمان های نگهدارنده متادون و بوپرنورفین بر …

1001daneshjo.ir/مقایسه-تأثیر-درمان-های-نگهدارنده-متاد/

ذخیره شده

امروزه موضوع سوء مصرف مواد و اعتياد از نگراني هاي جدي جوامع مختلف به ويژه كشورهاي در حال توسعه است كه در آن ها … در آزمایشگاه تولید شده و به عنوان نوعی درمان برای وابستگی به مواد افیونی تجویز می شود. … فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه ی پژوهش.

دانلود مقاله تاريخچه اعتياد در ايران – مگ ایران

mag-iran.com/دانلود-مقاله-تاريخچه-اعتياد-در-ايران.htm

ذخیره شده

مشابه

(پژوهشي نو در مواد مخدر و اعتياد، قربان حسيني، علي اصغر، تهران، سپهر، ۱۳۶۸). تعريف اعتياد: … وابستگي رواني: سيل به تكرار تجربه احساس رضايت ناشي از سوء مصرف مواد است. به بيان ديگر، فرد با … ۲-۱٫ مباني نظري تحقيق: درباره مواد مخدر، روان …

دانلود مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی …

4au33q.nikansefile.ir/
دانلود مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد -کامل و جامع. … دانلود پژوهش راهكارهای پیشگیری از اعتیاد در پیش دانشگاهی شهرستان جاجرم – خرید …

مقاله تأثیر سوء مصرف مواد را بر اختلالات روانی در افراد معتاد

bankmaghale.ir/مقاله-تأثير-سوء-مصرف-مواد-را-بر-اختلالا/

ذخیره شده

مشابه

«تاریخچه اعتیاد در ایران» ۱ تعریف اعتیاد: ۲ … «سوء مصرف مواد» ۱۹ «سوء مصرف مواد یا وابستگی به مواد» ۲۱ … سنی ۳۵-۲۰ سال قرار دارند. (پژوهشی نو در مواد مخدر و اعتیاد، قربان حسینی، علی اصغر، تهران، سپهر، ۱۳۶۸) … ۶- غیر زندانی. «پیشینه تحقیق» …

تحقیق مقاله رایگان تاریخچه اعتیاد در ایران

www.karenpaper.ir/دانلود/6327/تحقیق-مقاله-رایگان-تاریخچه-اعتیاد-در-ایران

ذخیره شده

تحقیق مقاله رایگان تاریخچه اعتیاد در ایران انسان از چه زمانی مواد مخدر را شناخته است. … وابستگی روانی: سیل به تکرار تجربه احساس رضایت ناشی از سوء مصرف مواد …

پیشینه پژوهش متغیر سوء مصرف و وابستگی به مواد | پایگاه …

ofmas.net/mabani/fhistory839009923/
۲۳ دی ۱۳۹۵ – همچنین بخوانید : مبانی نظری و پیشینه تحقیق سوء مصرف و وابستگی به مواد,مبانی نظری و پیشینه پژوهش سوء مصرف و وابستگی به مواد,ادبیات …

فناوری های ارتباطی و گرایش به اعتیاد. – دانشگاه علوم …

phc.muq.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=109&pageid=14392

ذخیره شده

مشابه

مبانی نظري این پژوهش در سه بخش تدوین گردیده است: فناوري‌هاي نوین ارتباطی، آسیب … (اعتیاد) نهایتاً با بازبینی پیشینه پژوهش، چارچوب مفهومی پژوهش ارائه می‌گردد. … از اطلاعات مربوط به موادمخدر و ملزومات آن مروج فرهنگ سوء مصرف موادمخدرند و برخی به … نظریه وابستگی مخاطب می‌تواند رابطه نوع بهره‌برداري (ماهواره) و گرایش به اعتیاد را …

دانلود پایان نامه مقایسه عزت نفس در بین افراد معتاد و عادی …

www.top-thesis.ir/…/download-the-comparison-of-self-esteem-among-addicts-and-no…

ذخیره شده

چکیده: در این پژوهش به بررسی تفاوت بین عزت در بین افراد عادی و معتاد پرداخته شده است … مبانی نظري عزت نفس … این عوامل در تعامل با یکدیگر منجر به سوء مصرف و سپس وابستگی به مواد می شوند زیرا به … بخش اول مربوط به ادبيات نظری تحقيق است كه درباره عزت نفس مطرح گرديد و بخش دوم آن مربوط به پيشينه تحقيق است به چند …

کاهش استرس بر پایۀ ذهن آگاهی – پایان نامه علم یار

elmyar.net/دانلود-پایان-نامهاثربخشی-درمان-تلفیق/

ذخیره شده

مشکل رایج در اختلالات سوء مصرف مواد، عود مصرف مواد حتی در بین افراد مداوا شده می باشد که این موضوع در مورد مادۀ مخدر شیشه بیشتر صدق می کند. … 1-6-2-1 وابستگی به مت آمفتامین. … 2-2 مبانی نظری پژوهش… … 2-3-1 پیشینه پژوهش در خارج از کشور.

[PDF]مواد مخدر – مرکز مشاوره دانشجویی

moshaver.sharif.ir/moshaver/pishgiri%20novin/Pishgiri%20novin-01.pdf

ذخیره شده

مشابه

بنابراین به. نظر می رسد مساعدترین رویکرد به مشکل سوءمصرف مواد، پیشگیری است. ….. نظریه هاي روان شناسي٪مباني نظري پژوهش ها، شامل نظریه هاي جامعه شناختي )51/2 … مي دهد که مباحث پیشیني مانند پیشگیري و جلوگیري از مصرف مواد مخدر … بر اساس طرح ارزیابي وضعیت سوء مصرف و وابستگي به مواد در کشور که از خرداد سال 1386.

[PDF]دریافت

www.ensani.ir/storage/Files/20120329160043-5078-36.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﻋﺘﯿﺎد زﻧﺎن ﻣﻌﺘﺎد ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر ﻣﺮاﮐﺰ ﺑﺎزﭘﺮوري. و ﮐﺎﻫﺶ آﺳﯿﺐ زﻧﺎن ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان …. و ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر ﺑﻪ ﻣﺜﺎﺑﻪ ﯾﮏ ﻣﺴﺄﻟﻪ اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ، ﭘﺪﯾـﺪه. اي اﺳـﺖ ﮐـﻪ ﻫﻤـﺮاه ﺑـﺎ آن ﺗﻮاﻧـﺎﯾﯽ. ﺟﺎﻣﻌﻪ در ﺳﺎزﻣﺎن. ﯾﺎﺑﯽ و ﺣﻔﻆ ﻧﻈﻢ …. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر. در اﯾﺮان …. ﺑﺮﺧـﯽ از ﻣـﻮاد ﻓﻘـﻂ واﺑﺴـﺘﮕﯽ رواﻧـﯽ اﯾﺠـﺎد. ﻣﯽ ….. ﻪ درﻣﺎن ﺳﻮء. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد درﯾﺎﻓﺖ ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ ﻋﻨﻮان ﮐﺮدﻧﺪ . داده ﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ از ﻣﺼـﺎﺣﺒ. ﻪ ﺑـﺎ …

تحلیل جامعه شناختی رفتارهای انحرافی دانشجویان: آزمون …

jsoa.sbu.ac.ir/article/view/9446

ذخیره شده

توسط علی اکبر علی وردی نیا
در این راستا سعی شد با تکیه به پیشینه نظری و تجربی پژوهش، مدلی تدوین گردد که از آن … دلاور، علی (1389)، مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی، چاپ سوم، تهران: رشد. … (1382)، هنجاریابی آزمون آمادگی اعتیاد به منظور شناسايي افراد مستعد سوء مصرف مواد در بين … Early reactions to cannabis predict later dependence.

[PDF]بررسي عوامل موثر بر تغيير الگوي مصرف – Sid

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/49713905004.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻧﻈﺮ اوﻟﻴﻦ ﻣﻮاد ﻣﺼﺮﻓﻲ، ﺗﻐﻴﻴﺮات ازﻧﻈﺮ روﻧﺪ ﺗﻐﻴﻴﺮ اﻟﮕﻮي ﻣﺼﺮف از ﻣﻮاد ﺳﺒﻚ ﺑﻪ ﻣـﻮاد. ﺳﻨﮕﻴﻦ و ﺗﻐﻴﻴﺮات از …. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. در ادﺑﻴﺎت ﻋﻠﻮم ﺑﻬﺰﻳﺴﺘﻲ،. اﻋﺘﻴﺎد ﻋﺒﺎرت اﺳﺖ از ﻳﻚ ﭘﺪﻳﺪه زﻳﺴﺘﻲ ﻛـﻪ ﺑـﻪ ارﮔـﺎﻧﻴﺰم. اﻣﻜﺎن ﻣﻲ. دﻫﺪ ﺧﻮد را ﺑﻪ … رود؛ ﺑﻪ ﻋﺒﺎرت دﻳﮕﺮ، اﻋﺘﻴﺎد ﻳﻚ واﺑﺴﺘﮕﻲ رواﻧﻲ ﻳﺎ ﺟﺴﻤﻲ ﺑﻪ آﺛﺎر داروﻫﺎي. اﻋﺘﻴﺎدآور اﺳﺖ ﺑﻪ …. ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎ ﻧﺸﺎن داده. اﺳﺖ ﻛﻪ آﺛﺎر ﺳﻮء ﻧﺎﺷﻲ از ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﺻﻨﻌﺘﻲ و ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﺑﻪ ﻣﺮاﺗـﺐ ﺑـﺎﻻﺗﺮ از آﺛـﺎر.

The Compression Cognitive Emotion Regulation in …

jmums.mazums.ac.ir/article-1-3206-en.pdf

توسط M Bayrami – ‏2014 – ‏مقالات مرتبط
۲۹ مهر ۱۳۹۲ – ﻫﺪف ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﻣﻘﺎﻳـﺴﻪ راﻫﺒﺮدﻫـﺎي ﻣﻨﻔـﻲ ﺗﻨﻈـﻴﻢ ﺷـﻨﺎﺧﺘﻲ ﻫﻴﺠـﺎن در. داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﺳﻴﮕﺎري و …. 1392. 145. ﭘﮋوﻫﺸﻲ. اﻓﺮاد ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻧﺸﺎن داد ﻛﻪ ﺗﻔـﺎوت ﺑـﻴﻦ. اﻓﺮاد ﻣﻌﺘـﺎد و ﻏﻴـﺮ ﻣﻌﺘـﺎد در ﻣ … ﺑﺎ ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ ﻣﺒـﺎﻧﻲ ﻧﻈـﺮي و ﭘﮋوﻫـﺸﻲ ….. اﻧﺪ و ﺑﺮ اﻳﻦ ﺑﺎورﻧـﺪ اﻓـﺮادي ﻛـﻪ داراي واﺑـﺴﺘﮕﻲ ﺑـﻪ.

خرید و دانلود مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و …

aradfunv.madblog.ir/post/3650

ذخیره شده

کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدید محقق گرامی،شما با جستجوی مبانی نظری و پیشینه پایان نامه سوء مصرف و وابستگی به مواد وارد این صفحه شده اید …

طراحی، ارزیابی و اجرای دورۀ آموزش پیشگیری از سوء مصرف مواد …

xing.fileyar.ir/product-6571-tarahi-arzayabi.aspx

ذخیره شده

طراحی، ارزیابی و اجرای دوره آموزش پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر. … مبانی نظری و پیشینه پژوهش مفهوم نگرش های ناکارآمد (فصل دوم پایان نامه) ….. شیوه برخورد با تعهد سازمانی آن است كه تعهد سازمانی را نوعی وابستگی عاطفی به سازمان در نظر می گیرند.

فرآیندهای شناختی ضمنی و سوگیری توجه به سمت رفتارهای …

jfmh.mums.ac.ir/article_886_215.html

ذخیره شده

مشابه

توسط صالحی فدردی – ‏2010 – ‏مقالات مرتبط
سوءمصرف مواد به عنوان مشکلی جهانی، نظریه‌ها و پژوهش‌های بی شماری را برانگیخته است. … رفتارهای سوءمصرف مواد، مهم می دانند (11-6). هدف این مقاله، مرور نظریه ها و پژوهش … شواهد حاکی از آن است که مصرف مواد بهعنوان یک رفتار ناشی از وابستگی، ویژگی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد و ذهن آگاهی | سلیو

sellu.blogr.ir/2017/05/01/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-اعتیا-4/

ذخیره شده

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ – دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد و ذهن آگاهی … این تخریب و وابستگی در سوء مصرف موادی همچون آمفتامین ها بیشتر از سایر مواد است. … به دو مقوله تقسیم میشود 1- سوء مصرف مواد[2] و 2- وابستگی به مواد[3]؛ سوء مصرف مواد خطر …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتياد

pishine-etyad-2-3-4.lineblog.ir/post/1/مبانی+نظری+و+پیشینه+تحقیق+اعتياد
مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتياد – … امروزه موضوع سوء مصرف مواد و اعتياد از نگراني هاي جدي جوامع مختلف به ويژه كشورهاي در حال توسعه است كه در آنها اقدامات چنداني در اين … و شامل : ملاک های تشخیصی برای وابستگی به مواد، ملاک های تشخیصی .

پیشینه ومبانی نظری پژوهش متامفتامین | فایلهای دانشجویی

prozhesellu.wordpressblog.ir/tag/پیشینه-ومبانی-نظری-پژوهش-متامفتامین/

ذخیره شده

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ – مبانی نظری متامفتامین … این تخریب و وابستگی در سوء مصرف موادی همچون آمفتامین ها بیشتر از سایر مواد است. … پور، 1388)، «مصرف آسیب شناختی مواد به دو مقوله تقسیم میشود 1- سوء مصرف مواد و 2- وابستگی به مواد؛ سوء مصرف مواد …

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای اعتیاد به اینترنت …

termeakhar.com/tag/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-برای-ا/

ذخیره شده

مشابه

آرشیو تگ: دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای اعتیاد به اینترنت … شامل نوعی وابستگی رفتاری به اینترنت است و استفادهٔ بیمارگونه و وسواسی از اینترنت … همچنین بسیاری اعتقاد داشتند که اعتیاد فقط باید به سوء مصرف مواد مخدر اطلاق شود.

فصلنامه اعتياد پژوهي، شماره 39 – Magiran

www.magiran.com/magtoc.asp?mgID=4002

ذخیره شده

مشابه

فصلنامه اعتياد پژوهي. Research on Addiction فصلنامه سوء مصرف مواد مخدر داراي رتبه علمي – پژوهشي (علوم انساني) به زبان فارسي سال دهم، شماره 39، پاييز 1395 …

[PDF]مقایسه‌ اثربخشی گروه‌درمانی شناختی-رفتاری و درمان نگه‌دارنده …

etiadpajohi.ir/article-1-322-fa.pdf

ذخیره شده

ﻫﺎ: ﺳﻮءﻣﺼﺮف ﻣﻮاد، درﻣﺎن ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ. -. رﻓﺘﺎري، درﻣﺎن ﻧﮕﻬﺪارﻧﺪه ﺑﺎ ﻣﺘﺎدون، ﺑﺎورﻫﺎي ﻣـﺮﺗﺒﻂ ﺑـﺎ. ﻣﻮاد .1. ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه ﻣﺴ. ﺆ. :ول … واﺑﺴﺘﮕﻲ ﺑﻪ ﻣﻮاد، ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ اﻟﮕﻮي ﻣﺼﺮف و ﻓﺮاﻫﻢ ﺑﻮدن ﻧﻈﺎم. ﻫﺎي ﺣﻤﺎﻳﺘﻲ رواﻧـﻲ …… ﺗﺒﻴـﻴﻦ. ﻳﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎي. ﭘﮋوﻫﺶ. ﺣﺎﺿﺮ. ﻣﻲ. ﺗﻮان. ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ. ﻧﻈﺮي. ﻛﺎراﻳﻲ. و. اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ. روش. ﻫﺎي. درﻣﺎن. اﺷﺎره. ﻛﺮد.

جوان و اعتیاد:تاریخچه مواد مخدّر در جهان

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/5387/…/جوان-و-اعتیادتاریخچه-مواد-مخدّر-در-جهان-

ذخیره شده

مشابه

استعمال مواد مخدّر سابقه ای طولانی در میان جوامع داشته و طریقه مصرف آن نیز متنوع بوده است. …. نکته مشخص دیگر این است که نباید کسانی را که هنوز وابستگی به مصرف مواد … طبق پژوهش سازمان نظارت بر مواد مخدّر (وابسته به سازمان ملل) در سال 1997 میلادی در …. 5 – افزایش آگاهی والدین درباره شناخت علائم و نشانه های سوء مصرف مواد مخدّر و …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش روش های درمان اعتیاد در روانشناسی

dehghan.cero.ir/product-342274-مباني-نظري-و-پيشينه-پژوهش-روش-هاي-درمان-اعتياد-د…
بر اساس گفتۀ کرینگ و همکاران (2007، ترجمه شمسی پور، 1388)، «مصرف آسیب شناختی مواد به دو مقوله تقسیم میشود 1- سوء مصرف مواد و 2- وابستگی به مواد؛ سوء …

[PDF]اثر بخشی برنامه آموزشی رفتارهای سالم در نگرش دانشجویان …

https://jbs.ir/article-1-58-fa.pdf

ذخیره شده

توسط F Sohrabi – ‏2008
ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺑﻪ ﻛﻤﻚ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﺗﺤﻠﻴﻞ ﻛﻮﻭﺍﺭﻳﺎﻧﺲ ﻭ ﺗﺤﻠﻴﻞ ﻭﺍﺭﻳﺎﻧﺲ. ﭼﻨﺪ ﻣﺘﻐﻴﺮﻱ ﻭ ﺁﺯﻣﻮﻥt … ﻧﺴــﺒﺖ ﺑﻪ ﺳــﻮء ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ ﺑﺎ ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎﺕ ﭘﻴﺸﻴﻦ ﻫﻤﺴﻮ. ﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺍﺟﺮﺍﻯ …. ﺗﺠﺮﺑﻲ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻣﺤﻜﻤﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷــﺪ، ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﺯ ﻛﺎﺭﺁﻳﻲ. ﻣﻨﺎﺳــﺒﻲ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﻯ ….. ﺣﺪ ﺑﺎﻻﻳﻲ ﺍﺯ ﺁﺳﻴﺐ ﺭﻭﺍﻧﻲ ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﻳﺎ ﺷﺪﺕ ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﻲ ﺭﺍ ﻧﺸﺎﻥ. ﻣﻲ ﺩﻫﻨﺪ، ﻧﻮﻳﺪ ﺑﺨﺶ …

مقایسه تأثیر سه روش آموزشی سخنرانی، بحث گروهی و بسته …

jinev.iaut.ac.ir/article_519762.html

ذخیره شده

در واقع سوءمصرف مواد به صورت یک معضل اجتماعی، روانی و بهداشتی در آمده است. …. در این راستا، رحمتی و اعتمادی(1385) در پژوهش تأثیر آموزش مهارت‌های مقابله‌ای به روش … تعاریف مصرف، سوءمصرف و وابستگی به موادمخدر، فرایند وابستگی به موادمخدر، علل و ….. تأثیر مداخله آموزشی نظریه محور در پیشگیری از سومصرف موادمخدر در نوجوانان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *