دانلود برترین فایل مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات بانکداری الکترونیک

Published on Author adminwebLeave a comment

مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات بانکداری الکترونیک

مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات بانکداری الکترونیک
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 0
فرمت فایل docx
حجم فایل 2473 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 55

مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات بانکداری الکترونیک

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات بانکداری الکترونیک

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

2-1- مقدمه

با گذر اقتصاد سنتی و دوره های صنعتی و فرا صنعتی ، مشتری به صورت عنصر اصلی و حیاتی یک سازمان یا بنگاه تعریف می شود . به نحوی که از دیدگاه رقابتی فضای کسب و کار امروز ، بقا و تداوم حیات سازمان ها در گرو شناسایی و جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود بیان می شود . بنگاه های اقتصادی به عنوان بهترین راه رسیدن به پیروزی و حیات و رشد و کسب و کارشان بر مدیریت ارتباط با مشتری تمرکز[1] می کنند. در دنیای امروز( محیط کسب و…………

2-2- مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی عبارت است از فرآیند برنامه‌ریزی و اجرای پندار، قیمت‌گذاری، تبلیغات و توزیع ایده، کالا و خدمات به قصد انجام مبادلاتی که به تامین اهداف انفرادی و سازمانی منجر گردد (کانتاپیپات، 2009).

مدیریت بازاریابی تلاش آگاهانه‌ای است برای به‌دست‌آوردن نتایج مثبت در مبادله با بازارهای هدف. مدیریت بازاریابی در هر بازاری کاربرد دارد و قابل اجراست. به‌طور مثال یک مدیر منابع انسانی با بازار نیروی کار یا یک مدیر خرید با بازار مواد اولیه سر و کار دارند. اما به‌طور کلاسیک، مدیریت بازاریابی به وظایف آن دسته از کارکنان سازمان اطلاق می‌شود که با فروش محصولات و خدمات نهایی سر و کار دارند؛ مانند مدیر فروش، مدیر تبلیغات و فروشندگان (جانسون[2]، 2009:ص27 )………………..

2-3- اصول مدیریت ارتباط با مشتری

با وجود آن که مدیریت با مشتری به طور گسترده ای به عنوان یک رهیافت کسب و کار و یا فرآیند ( کرامتیان و دیگران[3] ( 2010 ) شناخته شده ، اما هیچ تعریف مشخصی از آن وجود ندارد . سوییفت[4] ( 2001 ) ، این نوع مدیریت را به صورت زیر تعریف کرده است : …………………

2-3-1- اهداف مدیریت ارتباط با مشتری

اجرای مدیریت ارتباط با مشتریان در هر بنگاه و یا سازمانی ، به دنبال کسب یکسری اهداف مشخص و همسو با خواسته های سازمان یا بنگاه می باشد . بسیاری از متخصصان و صاحب نظران حوزه بازاریابی ، اهداف مشخصه ای را برای مدیریت ارتباط…………

2-4- مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی

یکی از مهمترین مزیت های بانکداری نوین عبارت است از تمرکز بر مجاری جدید توزیع ، ارایه خدمات اصلاح شده به مشتریان و استفاده از راهبردهای نوین الکترونیکی و مجازی . بنابراین مشتری محوری یکی از مزایای استقرار و بهره برداری بانکداری نوین است . به این معنا که خدمات و محصولات بر اساس نیازهای مشتریان طبقه بندی شده و به اتکای سامانه یکپارچه اطلاعات مشتریان[5] یا سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان الکترونیکی ارایه می شود . مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی از طریق مسیرهای ارتباطی ممکن در جهت سود آوری و حیات پایدار سازمان و یا بنگاه تکیه دارد . مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی یک استراتژی بازاریابی ، فروش و خدمات بر خط یکپارچه می باشد که در شناسایی ، بدست آوردن و نگهداری مشتریان که به عنوان بزرگترین سرمایه شرکت می باشند ، ایفای نقش می کند . مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی ، ارتباط بین شرکت با مشتریانش را بوسیله ایجاد و افزایش ارتباط با مشتری از طریق تکنولوژی جدید ، بهبود و افزایش می بخشد . نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی ، پروفایل ها و تاریخچه ای از هر تماس سازمان با مشتریانش بوجود می آورد . مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی، ترکیبی از سخت افزار ، نرم افزار ، کاربردها و تعهدات مدیریتی می باشد .

دایچه (2002 ) مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی را به دو صورت کلی تعریف کرده است :

الف ) مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی عملیاتی ………………

2-5-4- اهمیت مدیریت روابط مشتری تحت وب

استراتژی های بازار یابی سنتی حول مفهوم چهار p یعنی قیمت، محصول، توزیع و ترفیع جهت افزایش سهم بازار متمرکز بودند و توجه اولیه آنها افزایش حجم مبادلات بین فروشنده و خریدار بود. در این زمینه حجم فروش، معیار عملکرد استراتژیها و تاکتیک های بازار یابی بود. اما مدیریت ارتباط با مشتری نوعی استراتژی کسب و کار است که فراتر از افزایش حجم مبادله می باشد و هدف آن افزایش سود آوری، درآمد و رضایت مشتری است. برای تحقق این اهداف، سازمان ها از مجموعه وسیعی از ابزار ها، رویه ها و روش ها ی ارتباطات با مشتری استفاده می کنند. مدیریت ارتباط با مشتری تمام مولفه هایی است که در درون یک سازمان با مشتری و به شیوه ای هوشمند در ارتباطند. بسیاری از عملیات و فعالیت های روزمره کسب و کار ها با مشتریان سر و کار دارند. از این رو فراهم آوردن سیستم هایی که بتواند هر کدام از این وظایف را بهبود بخشند برای موفقیت حیاتی است (منتقمی، 1382: ص25)………………….

6-4-4- تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی بر رضایت مشتری

در دنیای امروز ، سازمان ها و یا بانک هایی موفق خواهند بود که بتوانند رضایت مشتریان خود را بیشتر تامین کنند چرا که مشتری مهمترین دارایی هر سازمان ، بنگاه و یا بانک می باشد .

موفقیت و ایستایی در عرصه حوزه های مختلف مستلزم بر آورده نمودن نیازهای مشتریان به گونه ای مطلوب و اقتصادی است و مشتریان شاه کلید موفقیت بنگاه های اقتصادی در بازارهای رقابتی به شمار می آیند . در شرایط کنونی ، مشتری مداری ، حفظ مشتری و کسب رضایت مشتری در سازمان ها از اهمیت فزاینده ای برخوردار است . بسیاری از متخصصان دریافته اند که رضایت مشتری بخشی تاثیر گذار در انجام یک تجارت موفق است و تقریباً هیچ تجارتی نمی تواند بدون وجود رضایت مشتری به بقای خود ادامه دهد ( یوکسل و دیگران[6] (2010 ) . تاکید محققان بر اهمیت رضایت مشتری در صنعت بانکداری و نقش آن در راه های مختلف نگهداشت مشتری غیر قابل چشم پوشی است ( فرکوهار و دیگران [7] (2008 ) .

2-5- بانکداری الکترونیک

بانكداری الكترونیكی، نوعی خدمت بانكی است كه نخستین باردر سال1995 درآمریكا مورد استفاده قرار گرفت و پس ازآن به سرعت در میان كشورهای توسعه یافته و سپس دركشورهای درحال توسعه گسترش یافت. بانکداری الکترونیکی به عنوان ابزارها, تکنیک ها و راه حل های خودکار سازی فرآیند ارایه مستقیم محصول ها و خدمت های مختلف و متنوع بانکداری سنتی و جدید به مشتریان از طریق کانال های ارتباطی دو سویه، تعریف می شود. بانکداری الکترونیکی شامل سیستم هایی است که مشتریان, افراد مختلف یا بنگاه های تجاری و غیر تجاری را قادر می سازد تا به حساب ها و تراکنش های مالی شرکت خود دسترسی داشته و یا اطلاعاتی در زمینه محصولات و خدمات از طریق شبکه های خصوصی و عمومی اطلاع رسانی همچون اینترنت به دست آورند. آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد شامل، روش های نظارت و بررسی خدمات بانکداری الکترونیکی, سیستم های هدایت اصول عمومی برای مدیریت ریسک بانکداری الکترونیکی و خلاصه ای از پیشنهادات برای آموزش مشتریان و تامین امنیت است (شعبان پور و همکاران، 1390: صص 31-33)……………

2-5-1- اهمیت طراحی وب

کسب و کار اینترنتی جدید بوده و با پیدایش کامپیوتر ، اینترنت، و توسعه ی جامعه ی خدماتی به عنوان یکی از سریع ترین کسب و کارها از نظر تعداد، سود و حجم در عرصه تجارت جهانی مطرح هستند. کسب و کار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در اینترنت گفته می شود. این نوع کسب و کار به سرعت در اقتصاد امروز رشد و پیشرفت کرده است. خرید و فروش اینترنتی به کوچکترین کسب و کارها نیز این امکان و فرصت را می دهد که به مخاطبان خود در سطح جهانی با حداقل هزینه دسترسی پیدا کنند (گلچین و بختایی، 1385: ص79)……….

2-5-2- اهمیت تبلیغات در وب

تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات در محیط وب اشاره دارد (گائو، ۲۰۰۲: ص 37). اهمیت تبلیغات در عصر مدرن با توجه به رشد تولید و در نتیجه رقابت در بازار افزایش یافته است. شکی نیست که زندگی ما بدون حضور تبلیغات باعث محرومیت ما از خیلی چیزهای ارزشمند می شود. با داشتن یک وب سایت و تبلیغات اینترنتی، صاحبان و مدیران آن وارد عرصه تجارت الکترونیک می شوند و امکان استفاده از راهکارهای تجارت الکترونیک برای آنها بوجود می آید از مهمترین این قابلیتها میتوان به تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در موتورهای جستجوگر، تبلیغات کلیکی و تبادل بنر و لینک اشاره کرد ………….

2-5-2-1- تبلیغات اینترنتی در ایران، راهبردها و راهکارها

در ایران اینترنت از سال ۱۳۷۶ بطور نسبتاً فراگیر به کار گرفته شده است و تعداد کاربران آن بطور فزاینده ای در طول سالیان اخیر افزایش یافته است. با وجود اینکه تعداد سایتهای فارسی از رشد بسیاری برخوردار بوده است اما همچنان تعداد تبلیغات…………

2-5-3- قیمت گذاری تحت وب و اهمیت و چگونگی آن

امروزه پدیده اینترنت و جهانی شدن به عنوان لازم و ملزوم یکدیگر مطرح شده اند، به گونه ای که اندیشمندان این دو را از یکدیگر قابل تفکیک نمی دانند و معتقدند اینها تسهیل کننده یکدیگر هستند. دیگر اینترنت یک ابزار قابل چشم پوشی و یا برای سرگرمی نیست، بلکه به یکی از لوازم ضروری زندگی بشر مدرن و رو به توسعه امروزی تبدیل شده است. اینترنت……….

قیمت گذاری در بازار الکترونیک
قیمت گذاری در بازار بر مبنای هزینه صورت می گیرد. در یک زنجیره ارزش عمودی فعالیتها باید به صورت سلسله مراتبی تعریف…………..

2-6- بازاریابی بانکی

نزدیک به دو دهه از فعالیت بانک‌های دولتی در ایران می‌گذرد.این بانک‌ها تلاش کرده‌اند تا به عنوان‌ اهرم اقتصادی در سرمایه‌گذاری‌های کلان کشور و همچنین،در خدمت‌رسانی به مردم نقش پویایی را ایفا کنند،اما با توجه به تغییر و تحولات جامعه،رشد سواد مردم و تغییر وضعیت زندگی آنها،پیشرفت‌ روزافزون تکنولوژی،بانک‌های دولتب نیز دریافته‌اند که تنها ارایه خدمات فعلی و فعالیت‌های روزمره‌ کنونی کافی نیست و باید برای ماندگاری این‌ بنگاه‌های اقتصادی،در جلب و جذب و حفظ مشتری‌ کوشش نمایند و شیوه‌های بازاریابی را در فعالیت‌های‌ خود اعمال کنند. البته طی سال‌های اخیر،تعدادی از………

منابع:

ابراهیمی، حمید. 1379. مفاهیم علمی مدیریت بازاریابی. فصلنامه مدرس علوم انسانی ، دوره 3، شماره 12، صص 11-34.

آشتیانی، پ. 1388. همپوشی بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری. ماهنامه تدبیر-سال هجدم-شماره181 انتشارات نشر اندیشه.

…………..

…………..


[1] – Customer Relationship Management (CRM)

[2]– Johnson

[3] – Keramatian and et al (2010)

[4] – Swift (2001)

[5] – Customer Information Systems

[6] – Yuksel and et al (2010)

[7] – Farquhat and (2008)

مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات …

payamirani.sidonline.ir/product-20871-pro.aspx

ذخیره شده

مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات بانکداری الکترونیک. با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای مقاله. خلاصه ای از کار:.

[PDF]ﺑﺮ اﺳﺘﻔﺎده از ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎﻧﮑﺪاري اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﻣﺆﺛﺮ ﻋﻮاﻣﻞ (ﻣﻮ

jipm.irandoc.ac.ir/article-1-1977-fa.pdf

ذخیره شده

ﻣﺆﺛﺮ. ﺑﺮ اﺳﺘﻔﺎده از ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎﻧﮑﺪاري اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ. از ﺳﻮي ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن. (ﻣﻮرد ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: ﺑﺎﻧﮏ ﻣﻠﺖ) … ﻣﺪرس ﮔﺮوه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺻﻨﻌﺘﯽ، داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ، واﺣﺪ ﺷﻬﺮ ري …. ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ. ﺧﻮد. را. ﺑـﺮاي. ارﺗﻘـﺎي. اﺷـﮑﺎل ﺟﺪﯾـﺪ. ﺳـﺎﻣﺎﻧﻪ. ﻫـﺎ. ي. ﺑﺎﻧﮑـﺪاري. اﻟﮑ. ﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ. ﺑﻪ. ﮐﺎر ….. ﺑـﺎ اﺳـﺘﻔﺎده از ﻣﺒـﺎﻧﯽ و ادﺑﯿـﺎت …. آوري ﻣﯿﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي آن، اﻟﮕـﻮي. ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﻋﻮاﻣﻞ. ﻣﺆﺛﺮ. ﺑﺮ. اﺳﺘﻔﺎده از ﺑﺎﻧﮑﺪاري اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ از ﺳـﻮي ﻣﺸـﺘﺮﯾﺎن ﺑﺎﻧـﮏ ﻣﻠـﺖ اﯾـﺮان ﻃﺮاﺣـﯽ.

پاورپوینت ارتباط موثر با مشتری | تی ام دانلود

tmdl.ir/html/36265

ذخیره شده

۱۹ خرداد ۱۳۹۶ – دانلود پاورپوینت ارتباط موثر با مشتری تعداد اسلایدها: 89 اسلاید … استراتژی مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری در صنعت بانکداری … تحقیق مشتری مداری و کسب رضایت مشتری تحقیق مشتری مداری و کسب رضایت مشتری مقدمه: امروزه در … 81 مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) در …

بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری | کاکتی دانلود

cactidl.ir/html/5620

ذخیره شده

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ – بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری دسته: علوم انسانی بازدید: … سوی بازاریابی مبتنی بر رابطه و برقراری مدیریت مؤثر ارتباط با مشتری تغییر جهت داده است. … و بازاریابی رابطه مند با قصد استفاده مشتریان از خدمات بانکداری … مبانی نظری وپیشینه پژوهش در باره بازاریابی رابطه. … 31 مشتری مداری و.

[PDF]بررسی تأثیر استقرار بانکداری الکترونیک بر …

pantajournals.ir/uploads/pdf/20161115181253540.pdf

ذخیره شده

بانکداری الکترونیک به جهت تاثیر آن در رضایتمندی مشتریان، توجه بیشتری کنند . واژه … و از طرفی امروزه مشتری مداری و مشتری گرایی یکی از مقوله های بسیار مهم در امر توسعه …. بازاریابی ارائه شده است، کاتلر رضایتمندی مشتری را به عنوان درجه ای که عملکرد … مبانی نظری …. عوامل مؤثر در جذب مشتریان خدمات بانکداری الکترونیکی.

بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری | OODL

oodl.ir/html-41288-بازاریابی-رابطه-مند-و-مدیریت-ارتباط-با-2017-03-13.html

ذخیره شده

۲۳ اسفند ۱۳۹۵ – پاورپوینت بازاریابی، مدیریت رابطه سودمند با مشتری (فصل اول کتاب اصول … به سوی بازاریابی مبتنی بر رابطه و برقراری مدیریت مؤثر ارتباط با مشتری تغییر جهت داده است. … مند با قصد استفاده مشتریان از خدمات بانکداری اینترنتی بازاریابی رابطه مند … مبانی و پیشینه نظری بازاریابی رابطه مند 2017-04-22

بررسی تأثیر کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بر …

baeshop.ir/57197.html

ذخیره شده

دانلود مقاله رشته مدیریت بررسی تأثیر کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بر … و بازاریابی رابطه مند با قصد استفاده مشتریان از خدمات بانکداری اینترنتی با تأکید بر … شما به صفحه اختصاصی «مبانی نظری مدل کانو در رضایت مشتری» وارد شده اید. … بررسی عوامل موثر بر پذیرش بانکداری الکترونیک در میان مشتریان بانک ملت …

[PDF]ترجمه مقاله بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری …

buy.thymes.ir/Save-PDF-File=45791

ذخیره شده

ارزﯾﺎﺑﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ارﺗﺒﺎط اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﺑﺎ ﻣﺸﺘﺮی در اﯾﺠﺎد وﻓﺎداری ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن در ﺳﺎﯾﺖ ﭘﺎرس ﻣﺪﯾﺮﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ اﯾﻦ. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﻪ روش … docx ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 23 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 6 ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺗﺮﮐﯿﺒﯽ ﻣﺸﺘﺮی ﻣﺪاری و. … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی رﻓﺘﺎر ﻣﺼﺮف ﮐﻨﻨﺪه – رﺿﺎﯾﺖ ﻣﺸﺘﺮی – وﻓﺎداری ﻣﺸﺘﺮی – ﺧﺮده ﻓﺮوﺷﯽ – ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت دﻫﺎن ﺑﻪ دﻫﺎن … ﭘﺎورﭘﻮﯾﻨﺖ ﺣﺎﺿﺮ در 45 اﺳﻼﯾﺪ در ﻣﺤﻮرﯾﺖ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﺑﺎﻧﮏ ﻫﺎی ﺗﺠﺎری در وﻓﺎداری ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن.

مطالعه در مورد رضایت یا وفاداری مشتریان در بازار | تایمز

buy.thymes.ir/post/41800.html

ذخیره شده

۸ اسفند ۱۳۹۵ – دسته: مدیریت فرمت فایل: doc حجم فایل: 50 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 23 در این … دانلود پروپوزال کارشناسی ارشد بررسی عوامل موثر در وفاداری مشتریان بانکی … مبانی نظری و پیشینه رضایت و وفاداری مشتریان مبانی نظری و پیشینه … تاثیر کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بر رضایت مشتریان بانک …

[PDF]final page No.23 Summer 1396.indd – مطالعات راهبردی …

sspp.iranjournals.ir/article_26802_af7adbe14f64c027caa354d12a808b9e.pdf

ذخیره شده

توسط صفرنیا – ‏2017
خدمات در بسیاری از مواقع به سطح مشتری مداری صرف تنزل یافته، بنابراین، بانک ها باید … دانشجوی دکتری مدیریت بازاریابی بین الملل دانشگاه سمنان )نویسندۀ مسئول(؛ رایانامه: … خدمات، رضایت از عملکرد کارکنان، رضایت از بانکداری الکترونیکی، تصویر …. با توجه به مبانی نظری و پیشینۀ پژوهش دربارۀ روابط بین متغیرهای مورد …

دانلود کتاب های الکترونیک مدیریت|دولتی|بازرگانی|اجرایی …

https://parsproje.com/pn/92-mo.html

ذخیره شده

SA15-بررسی ميزان رضایت مشتریان از کیفیت خدمات الکترونیک بانک صادرات … SA32- مقاله بررسی رابطه بین آموزش های ضمن خدمت و عوامل مؤثر بر بهره وری نیروی انسانی . … SA67- بررسی رابطه بین سبک های مدیریت با سلامت سازمانی مدارس متوسطه شهرستان …. MO61- بررسی شیوه ها و مبانی نظری کاهش تصدیگری خدمات پشتیبانی …

خدمات الکترونیک – بانک دی بانک ارزش آفرین

bank-day.org/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=806

ذخیره شده

بررسی تطبیقی الگوهای بازاریابی در نظام بانکداری اسلامی, 10. شناسایی عوامل موثر … بررسی نقش وثایق و تضامین در مدیریت ریسک اعطای تسهیلات و ارتباط آن با غیر جاری شدن تسهیلات, 5. شناسايي و … مبانی نظری و شیوههای اعمال نظارت در بانکها, 4 … سنجش عوامل موثر در رضایت مشتریان از خدمات بانکداری الکترونیک بانک دی, 4.

ترجمه مقاله بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری …

buy.thymes.ir/post/45791.html

ذخیره شده

۱۲ اسفند ۱۳۹۵ – هدف از این مطالعه ارزیابی تاثیر مدیریت ارتباط الکترونیک با مشتری در ایجاد وفاداری … دانلود پروپوزال کارشناسی ارشد بررسی عوامل موثر در وفاداری مشتریان بانکی براساس … پرسشنامه ترکیبی مشتری مداری و رضایت مشتری و وفاداری مشتری دسته: علوم … مبانی نظری رفتار مصرف کننده رضایت مشتری وفاداری.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدیریت ارتباط با مشتری …

goldarticle.ir/html/38914

ذخیره شده

۷ فروردین ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) … جذب کرده، به آنها خدمات مورد نظر را به بهترین نحو ارائه داده و بهترین مشتریان خود را حفظ … اجرای مؤثر برنامه ای بازاریابی: در زمینه الکترونیکی راه سریع تری را در اختیار می گذارد. … فرایند مدیریت ارتباط با مشتری CRM در بانک صادرات ایران» شده اید.

جذب – دانلود پروژه دانشجویی

file.webarchiver.ir/tag-جذب.aspx

ذخیره شده

مبانی نظری مدیریت مؤثر بازاریابی و مشتری مداری، خدمات بانکداری الکترونیک، جذب و حفظ مشتری، بانکداری الکترونیک، بازاریابی بانکی · مبانی نظری مدیریت …

شناسایی عوامل موثر بر گرایش مشتریان در استفاده از خدمات …

www.papyrus.ir/…/شناسایی-عوامل-موثر-بر-گرایش-مشتریان-در-استفاده-از-خدمات-با…

ذخیره شده

منبع: فصلنامه مدیریت بهره وری (فراسوی مدیریت), زمستان 1388, دوره 3, شماره 11 … فناوری های جدید، روش ارایه خدمت به مشتری را در بسیاری از سازمان های خدماتی دگرگون کرده است. …. کمک می کند که در تدوین راهبردهای بازاریابی خود به سوی این عوامل متمرکزشوند. … پیشینه و مبانی نظری تحقیق هر چند که بانکداری الکترونیک دارای سطوح …

[PDF]PDF[شرکت تجارت الکترونیک پارسیان مدیریت ارتباط با …

stshop.ir/saveAsPDF=14473

ذخیره شده

دﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪی: ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ « ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﺎزار ﺗﺤﻘﯿﻖ در ﻣﻮرد ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺗﺠﺎرت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ ﺑﺎ ﺳﺎﯾﺖ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺳﺎﯾﺖ …. ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ، ﻣﺸﺘﺮی ﻣﺪاری ، ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ ﺑﯿﺎن ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ روزاﻓﺰون ﻓﻦ آوری … اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ pdf ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﻗﺼﺪ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن از ﺧﺪﻣﺎت ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ در … ﺷﺎﻣﻞ: ﻣﻘﺪﻣﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﺗﺠﺎرت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﮐﺎرﺑﺮد ﺗﺠﺎرت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ در ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ زﻧﺠﯿﺮه ﺗﺄﻣﯿﻦ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ زﻧﺠﯿﺮه.

پیشینه ومبانی نظری تحقیق رضایت مشتری در بانکداری …

whydownload.ir/html/18248

ذخیره شده

۱۳ مرداد ۱۳۹۶ – پیشینه ومبانی نظری تحقیق رضایت مشتری در بانکداری الکترونیک … قسمتی از مبانی نظری متغیر: … از طرف دیگر مدیران بانکی باید بدانند که چه خدماتی با چه ویژگی هایی می تواند … پیشینه ومبانی نظری تحقیق بازاریابی خدمات دسته: علوم انسانی فرمت فایل: …. مقاله سنجش عوامل موثر در اجرای موفق استراتژی.

پایان نامه بررسی رابطه ارائه خدمات بانکداری الکترونیک و …

www.rasathesis.ir/…/پایان-نامه-بررسی-رابطه-ارائه-خدمات-بانکداری-الکترونیک-و-ر…

ذخیره شده

بررسی عوامل موثر بر ایجاد اعتماد متقابل بین مشتریان و سیستم بانکی اهمیت بسزایی دارد. … این فصل شامل بیان مسئله، اهمیت وضرورت تحقیق ، اهداف تحقیق، چهارچوب نظری، …. بین خدمات بانکداری الکترونیک و رضایت مشتریان شعب بانک ملی استان گیلان … این تحقیق شامل مباحث علم مدیریت در حوزه بازاریابی خدمات بانکی است.

تحقیق آماده: بررسی مبانی و مراحل بازاریابی داخلی مطالعه …

orangefile.ir/html/35744

ذخیره شده

۹ خرداد ۱۳۹۶ – بررسی رابطه بین بازاریابی داخلی و مشتری مداری در. … بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری بر رضایت مشتریان بانک ایران زمین) … پژوهش: بررسی عوامل داخلی موثر بر سودآوری شعب بانک پژوهش: بررسی عوامل داخلی موثر بر … کلیات پژوهش فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه پژوهش فصل سوم: روش شناسی تحقیق …

ارتباط با مشتری » صفحه 2 » بانک مقالات بازاریابی ایران | …

marketingarticles.ir/relation/page/2/

ذخیره شده

مشابه

۲۷ مرداد ۱۳۹۴ – شناسایی عوامل مؤثر بر وفاداری الکترونیک … دانشجوی دکتری مدیریت بازاریابی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز … براي تدوين ادبيات تحقيق از جمله مباني نظري تجارت الکترونيکي، رفتار خرید مصرف … در این تحقیق یک نمونه آماری متشکل از 380 مشتری که از خدمات بانک ملی بهره می گیرند استفاده شده است.

[DOC]بدون عنوان – دانشگاه شهید بهشتی

jbmp.sbu.ac.ir/article/view/7105/4184

توسط شهریار عزیزی
امروزه بانک‌ها با ارائه خدمات جدید می‌توانند باعث ایجاد رضایت‌مندی در مشتری و … علّی موثر، شرایط مداخله‌گر، شرایط زمینه‌ای، راهبردها و پیامدهای توسعه خدمات جدید در … مبانی نظری و پیشینه پژوهش …. مدیریت راهبرد، شکل‌بندی فرآیند، مدیریت دانش و مشتری مداری قرار بگیرند. … P5, کارشناس بازاریابی, سپه, 38, فوق‌لیسانس مدیریت دولتی.

[PDF]ﺗﻘـﻮﯾــﻢ ﺁﻣﻮﺯﺷـﯽ ﻧﯿﻤﺴـﺎﻝ ﺍﻭﻝ 1396 – تابان خرد

tabankherad.com/wp-content/uploads/2017/04/taban3small.pdf

ذخیره شده

ﻻﺯﻣﻪ ﭘﺎﺳﺦﺩﻫﯽ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﻪ ﭼﻨﯿﻦ ﺗﺤﻮﻻﺕ. ﭘﯿﭽﯿﺪﻩﺍی، ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪ ﺷﺪﻥ ﺩﺍﺋﻤﯽ … ﺷﺮﻛﺖ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﻭ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻭ ﻣﺸﺎﻭﺭﻩ ﻣﺎﻟﯽ ﺗﺎﺑﺎﻥ ﺧﺮﺩ … ﮐﺎﺭﺑﺮﺩ ﺍﮐﺴﻞ ﺩﺭ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻓﺮﻭﺵ ﻭ ﺑﺎﺯﺍﺭﯾﺎﺑﯽ. ﻭﻗﺘﯽ ﻣﺸﺘﺮی …… ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﺳﯿﺮ ﺗﺤﻮﻟﯽ ﻣﻔﻬﻮﻡ ﻧﻘﺪﯾﻨﮕﯽ ﻭ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺑﺎﻧﮏ. ﻣﺰﯾﺖ ﻫﺎ ﻭ …. ﺗﻌﺮﯾﻒ ﺑﺎﻧﮑﺪﺍﺭی ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﻧﯿﮏ … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻣﺸﺘﺮی ﻣﺪﺍﺭی ﺩﺭ ﺻﻨﻌﺖ ﺑﺎﻧﮑﺪﺍﺭی.

[PDF]کاردانی امور بانکی – uast.ac.ir

ta-karad-uast.ac.ir/Sites/Files/636/کاردانی%20امور%20بانکی.pdf

ذخیره شده

پیشنهاد گروه مدیریت و خدمات اجتماعی برنامه آموزشی و درسی دوره امور بانکی را مطرح و. تصویب کرد. … نهادینه کردن فرهنگ و مفاهیم بانکداری ، بازاریابی و مشتری مداری .

بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری – یوس‌دانلود!

usedl.ir/2017/02/14640-بازاریابی-رابطه-مند-و-مدیریت-ارتباط-با.html

ذخیره شده

۷ اسفند ۱۳۹۵ – بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری دسته: علوم انسانی فرمت … بازاریابی مبتنی بر رابطه و برقراری مدیریت مؤثر ارتباط با مشتری تغییر جهت داده است. … و با شناخت و درک صحیح از نیازها و ارزشهای مد نظر مشتریان، کالاها و خدمات با … مبانی نظری و پیشینه پژوهش با موضوع بازاریابی رابطه مند دسته: علوم …

بررسي عوامل مؤثر بر پذیرش بانکداری الکترونیک، در میان …

download-thesis.com/product/بررسي-عوامل-مؤثر-بر-پذیرش-بانکداری-الک/

ذخیره شده

بخش دوم: مفاهیم نظری عوامل پذیرش بانکداری الکترونیک 2-2-1 … ابعاد رضايت مشتريان از کیفیت خدمات بانكداري الكترونيكي 2-2-5-1. مشتري مداري و بانكداري الكترونيكي … پیشنهادهایی به مدیران …. الکترونیک توجه بسیاری را به خود معطوف داشته و بسیاری از پژوهشگران وقت خود را صرف مبانی توسعه بانکداری الکترونیک نموده اند.

[PDF]بررسي رابطه مشتري مداري و مديريت ارتباط با مشتري …

seminar24.irc.ac.ir/files/erae21/6.pdf

ذخیره شده

دﮐﺘﺮ ﻋﻠﯿﺮﺿﺎ اﺑﺮاﻫﯿﻢ ﭘﻮر، ﻣﻌﺎون ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ و ﻓﺮوش ﺑﯿﻤﻪ ﻣﻠﺖ. 1. ﻣﻬﺪي ﺧﻠﯿﻠﯽ، ﮐﺎرﺷﻨﺎس … آزﻣﻮن ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ ﭘﯿﺮﺳﻮن ﻧﺸﺎن داد ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻣﺸﺘﺮي اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ و ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺸﺘﺮي ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻓﺮﺿﯿﻪ اﺻﻠﯽ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ … ﺧﺪﻣﺎت اراﺋﻪ ﺷﺪه ﮐﻤﮏ ﻣﻮﺛﺮ ﺗﺮي ﻧﻤﺎﯾﺪ و در ﭘﯽ آن، ارﺗﻘﺎي وﻓﺎداري، اﻋﺘﻤﺎد و رﺿﺎﯾﺖ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن را ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. … ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ؛. -1 .2 ….. ﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ در ﮐﺎرﺑﺮان ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎﻧﮑﺪاري ﭘﯿﺸﺮو. ».

دانلود برترین فایل مبانی نظری مشتری، انواع مشتری، مدل های …

www.titilefile.ir/دانلود-برترین-فایل-مبانی-نظری-مشتری،-ا/

ذخیره شده

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ – كاهش مستمر هزینه ها و كوتاه شدن زمان چرخه های كاری به دلیل استفاده موثر از منابع. … مشتری مداری بخش دوم-مدلهای شکل گیری رضایت مشتری – خانه … … پیشینه تحقیق و مبانی نظری بازاریابی رابطه مند و رضایت مشتری. filecade16 20 ساعت ago … ﻣﻌﺮوف ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ، ﮐﻪ EUCS ﻣﺪل رﺿﺎﯾﺖﻣﻨﺪي ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن از ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎﻧﮑﺪاري اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﺑﺎ ﻧﺎم.

[PDF]تحلیلی بر وضعیت بانکداری اختصاصی در ایران

qjerp.ir/article-1-504-fa.pdf

ذخیره شده

ﺳﯿﺪﻣﺴﻌﻮد ﺣﮑﺎﮐﯽ. ﮐﺎرﺷﻨﺎس. ارﺷﺪ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﺑﯿﻦ … ﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮی و ﭘﯿـﺸﯿﻨﻪ. ﺗﺤﻘﯿﻖ …. ﺗﺮﯾﻦ. زﯾﺮ. ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. ﻫﺎی. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺛﺮوت ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ اﺳـﺖ ﮐـﻪ در آن. ﺑﺎﻧـﮏ. وﮐﯿـﻞ. ﻣـﺸﺘﺮی. ﻣﯽ. ﺷﻮد. ﺗﺎ. ﺗﻤﺎم … ﺑﯿﻦ ﻣﺒـﺎﻧﯽ ﻓﻠـﺴﻔﯽ. و ﻣﺘـﺪوﻟﻮژی … ﻣﺆﺛﺮ. ﺑـﺎ. ﻣـﺪﯾﺮان. و. ﺷـﺮﮐﺖ. ﻫـﺎ. ی. ﺳـﺮﻣﺎﯾﻪ. ﮔـﺬاری. ﻫﺴﺘﻨﺪ. (. ﻻﺳﺎر و ﻫﻤﮑﺎران، .)2000. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ. اﯾﻦ اﻓﺮاد. ﺑﻪ ….. ﺗﻼش در ﺟﻬﺖ اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﯾﻦ ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ. 12. 0/30. 2.

[PDF]ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﭘﺬﯾﺮش ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ در ﻣﯿﺎن ﻣﺸﺘﺮ – مدیریت …

jomm.srbiau.ac.ir/article_2839_dba57cf3355431acd270a7cb821e9d6c.pdf

ذخیره شده

توسط دهدشتی شاهرخ – ‏2008
۱۴ دی ۱۳۸۵ – ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﭘﺬﯾﺮش ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ در ﻣﯿﺎن ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن ﺑﺎﻧﮏ ﭘﺎرﺳﯿﺎن ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﺪل. ﭘﯿﮑﺎراﯾﻨﻦ. 1 … ﻫﺎ ﻧﯿﺰ ﺑﺎ ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺳﻮی ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ و ﻋﺮﺿﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺎﻟﯽ ﺟﺪﯾﺪ، ﻧﻘﺶ. ﺷﺎﯾﺎن ﺗﻮﺟﻬﯽ … ﺷﯿﺨﺎﻧﯽ،. 21،1378. ). از ﻃﺮف دﯾﮕﺮ ﺑﺎ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﻠﺴﻔﻪ و ﺗﻔﮑﺮ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ و ﻣﺸﺘﺮی. ﻣﺪاری … و ﺑﺴﯿﺎری از ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮان وﻗﺖ ﺧﻮد را ﺻﺮف ﻣﺒﺎﻧﯽ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﻧﻤﻮده. اﻧﺪ …. ﻣﺪل ﻧﻈﺮی ﺗﺤﻘﯿﻖ.

[PDF]عوامل موثر بر رضایت مشتریان بانك – بانك اقتصاد نوين

www.en-bank.com/utils/getFile.aspx?Idn=4617

ذخیره شده

عوامل موثر. بر رضایت. مشتریان بانك. واژه های کلیدی: رضایت مشتری، وفاداری مشتریان، مدل کانو، عوامل … در مدیریــت و بازاریابــی خدمــات بایــد بــه عوامــل آمیختــه.

دانلود رایگان پایان نامه در مورد رضایت مشتری – کافی نت …

vipdoc.ir/…/module.weblog_Page.24_Action.BlogDataInfo_Lang.fa_FromDate.2017…

ذخیره شده

۱۴ شهریور ۱۳۹۶ – دانلود رایگان پایان نامه مشتری مداری جهت اخذ مدرک کارشناسی. … پایان نامه بررسی عوامل موثر بر روی رابطه رضایت و وفاداری . …. دانلود پایان نامه مطالعه را بطه خدمات بانکداری الکترونیک و رضایت مشتریان (مورد کاوی ؛ بانک سپه مازندران ). … دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) …

هزينه هاي تغيير بانك و تأثير آن بر ميزان وفاداري مشتريان در …

www.academia.edu/…/_هزينه_هاي_تغيير_بانك_و_تأثير_آن_بر_ميزان_وفاداري_مش…

ذخیره شده

مشابه

ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎﻧﻜﻲ ، ﺗﺼﻮﻳﺮ ذﻫﻨﻲ ﻣﺸﺘﺮي از ﺑﺎﻧﻚ واﻋﺘﻤﺎد ﻣﺸﺘﺮي ﺑﻪ ﺑﺎﻧﻚ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ وﻓﺎداري … واژﮔﺎن ﻛﻠﻴﺪي : ﺑﺎزارﻳﺎﺑﻲ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎﻧﻜﻲ ، ﻫﺰﻳﻨﻪﻫﺎي ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺑﺎﻧﻚ ، وﻓﺎداري ﻣﺸﺘﺮﻳﺎن ﺑﺎﻧﻚ ، اﻋﺘﻤﺎد … ﺑﺎ ﻣﺸﺘﺮي ﺑﻪﺻﻮرت ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﮔﺮدد ﻛﻪ اﻳﻦ اﻣﺮ ، اﻫﻤﻴﺖ ﺑﺎزارﻳﺎﺑﻲ در ﺣﻮزه ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺎﻟﻲ را دو ﭼﻨﺪان ﻣﻲﻛﻨﺪ ) . …. 3 ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ادﺑﻴﺎت ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﺎﻧﻜﻲ ﺑﻪدﻟﻴﻞ ﺗﻨﻮع زﻳﺎد ﺧﺪﻣﺎت ، ﺗﻌﺮﻳﻒ آﻧﻬﺎ ﻫﻤﻮاره …

[PDF] طراحي‌يک‌مدل‌چندوجهي‌برای‌سنجش‌رضايت‌مشتريان‌در صنعت‌بان – Sid

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/40413914206.pdf

ذخیره شده

مشابه

رضايت ‌مشتريان؛ ‌كيفيت ‌خدمات؛ ‌وفاداری ‌مشتری؛ ‌انتظارات ‌مشتری؛ . هزينه. ‌جا‌. ‌به … معروف مديريت كیفیت همچون مديريت كیفیت. جامع … بانك. ها. ي. دولتی و خصوصی،. رضايت مشتريان و ضرورت سنجش آن به. يكی از. اولو … در ادامه، مبانی نظري و مطالعات مرتبط با موضوع پژوهش ارائه خواهد شد و … مدار، مشتريان كامالً … بازاريابی را كاهش. یم. دهد.

[PDF]تحلیل وضعیت فعلی نظام بانکی و چالش های موجود – بانک …

www.tourismbank.ir/DeskTopModules/Magazines/showattachment.aspx?id=32…

ذخیره شده

مشابه

مدیرعامل در مصاحبه اختصاصی با ماهنامه »بانکداری الکترونیک« تشریح کرد: … و خواستار تعمیق فعالیت های بازاریابی در شعبه به منظور. گسترش ….. ارائه خدمات بانکی به مشتریان، بانک گردشگری نیز از بانک های پیشرو در زمینه اجرای. طرح چکاوک بوده و خوشبختانه با همکاری بسیار خوب مدیریت های محترم امور شعب ….. نظری دارید؟

[PDF]ﻫﺎي ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن اي ﻋﻮاﻣﻞ ﺣﯿﺎﺗﯽ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﺟﺬب ﺳﭙﺮده ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺷ – کاوشهای …

bar.yazd.ac.ir/article_653_85fc8e9110a24429c880578172c065f8.pdf

ذخیره شده

توسط یعقوبی – ‏2015
ﻋﻤﺪه. ﺗﺮﯾﻦ و ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﯾﻦ. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﺟﺬب ﺳﭙﺮده. ﻫﺎي ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن و ﺗﺠﻬﯿﺰ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺎﻟﯽ. در. ﺷﻌﺐ. ﺑﺎﻧﮏ. ﻣﻠﯽ. اﺳﺘﺎن ﺳﯿﺴﺘﺎن و … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺟﺎﯾﮕﺎه ﺗﺠﻬﯿﺰ ﻣﻨﺎﺑﻊ از ﻣﻨﻈﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ … ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮﯾﻦ و ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺟﺪﯾﺪ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﻧﻮﯾﻦ ﻋﻠﻤﯽ. دارﻧﺪ …. اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ. ﺑﻪ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن و …… ﻣﺪاري و ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ در. ﺑﺎﻧﮏ.

پروفایل شخصی – محمد مهدی مظفری – دانشگاه بین المللی امام …

ikiu.ac.ir/members/?id=104&lang=0

ذخیره شده

مشابه

١, بررسی وضعیت موجود ساختار سازمانی حوزه ها و مدارس علمیه خارج از کشور و پیشنهاد …. ١٢, بررسی و مقایسه عوامل مؤثر بر رضایت شغلی کارکنان زن و مرد (مطالعه موردی: شرکت … ١٨, ارزیابی تطبیقی رضایتمندی مشتریان از کیفیت خدمات در بانکداری دولتی و …. ٣, مبانی مدیریت صنعتی, تاکنون, دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره), —.

Tejaratbank:: مشتری مداری – بانک تجارت

www.tejaratbank.ir/web_directory/2069-Customer-Orientation.html

ذخیره شده

مدیریت شکایت مشتریان در نظام بانکی. مشتری مداری … 9 روش بازاریابی جذب مشتریان به موبایل بانک … مشتری مداری: طراحی خدمات حول محور نیازهای مشتریان …

[DOC]” شناسايي عوامل موثر بر بکارگيري تجارت الکترونيکي: …

https://tmj.um.ac.ir/index.php/manag/article/download/2881/1510

توسط انصاری رنانی – ‏2010 – ‏مقالات مرتبط
براي تدوين چارچوب نظري مدل تحقيق ادبيات و پيشينه تحقيق بررسي و مدل زنجيره …. مديريت دانش چه تأثیری بر افزايش رضايت مشتريان از خدمات دارد؟ مباني نظري تحقيق ….. عمده نظريات به نگرش منبع مدار پيرامون ايجاد مزيت رقابتي پرداخته اند كه در حد ….. بازاريابي الکترونيک و مديريت مستندات موجب ارتقای دانش تخصصي مديران و …

پايان نامه هاي دفاع شده – پرديس البرز دانشگاه تهران

https://alborz.ut.ac.ir/ThesisDefendedList.php
دکتر محسن نظري, بررسي عوامل موثر بر دستيابي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي …. بررسي رابطه بين راهبردهاي مديريت تعارض وسلامت سازماني مدارس مقطع متوسطه اول … هزينه تغيير درك شده و تبليغات شفاهي مشتريان بانك پارسيان, مديريت بازرگاني … ميان رويكرد بازاريابي رابطه مند و وفاداري مشتريان در شركتهاي ارايه دهنده خدمات …

[PDF]رابطه با مشتری بر رضایت، مداری و کیفیت مشتری تأثیر …

www.uast.ac.ir/uploads/Article4.pdf

ذخیره شده

کیفیت رابطه با مشتری، رضايت مشتری و وفاداری مشتريان بانک پارسیان تأثیر … رويکردی استراتژيک و پويا به مديريت کیفیت خدمات بنگرد و درك واضحی از وضعیت … آنان است؛ لذا بررسی. متغیرهايی که بر اين موارد. مؤثر. باشند بسیار مهم جلوه. یم ….. مبانی. نظری. ما. را. تأيید. می. کنند. يا .نه. متوداول. تورين. شاخص. هايی. که. در.

رابطه بین رضایت مشتری وعملکرد بانک ها – مدیریار

www.modiryar.com › … › مديريت بازرگاني › مدیریت بانکداری

ذخیره شده

استراتژی مشتری مداری ویا مشتری محوری به عنوان یک جهت گیری استراتژیک میتواند به عنوان … 1)آیا بین کیفیت خدمات و رضایت مشتری رابطه مستقیم وجود دارد؟ …. *بررسی عوامل موثر بر رضایت مشتریان در بانک ملت در سطح دو استان تهران وخراسان … 8- روستا ،احمد،مهم ترین تفاوت های خدمت با کالادر مدیریت بازاریابی،ماهنامه تخصصی …

[DOC]دانلود فايل : modiriyate strategy.doc

hrm.niordc.ir/uploads/modiriyate%20strategy_5269.doc

ذخیره شده

مشابه

به هر حال سودآوري ناشي از طرحهاي استراتژيك و مديريت تغييرات محيطي را مي توان …. يك سازمان وقتي با مفروضات مشتركي نسبت به اهداف مشترك باشد بسيار موثر و اثر ….. خدمات پيشنهاد نمايد و فهرست آنها بعنوان تشكيل دهنده مباني استراتژي هايي بكار …. سازي و تغيير شرايط اقتصادي از توليد مداري به مشتري مداري ، توجه به رويكرد …

[PDF](CRM) بانک مهر اقتصاد بررسی استراتژی مدیریت ارتباط با …

gorganiau.ac.ir/my_doc/gorgan//professor/m.maatoofi//379.pdf

ذخیره شده

خدمات ،سنجش كيفيت، بازاريابی الكترونيكی، مشتري، رضاي. ت … فروش و وفاداري ترويج دادند؛ لذا از اين دوره تحت عنوان دوره ترويج مبانی و مفاهيم نظري. CRM. ياد. می.

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مدیریتی – 2017 – ترجمه فا

tarjomefa.com/جدیدترین-مقالات-انگلیسی-مدیریت

ذخیره شده

جدیدترین مقالات انگلیسی مدیریت با ترجمه : دانلود رایگان مقاله انگلیسی و نمونه … کیفیت خدمات الکترونیکی درک شده و ارزش ویژه برند: رویکرد سیستم معادلات همزمان … موثر برای بهبود بهره وری کسب و کار و توسعه و افزایش سهم بازار (نشریه امرالد) … تاثیر آمیخته بازاریابی خدمات بر ترجیحات مشتری در انتخاب یک بانک در شهر خرم …

[PDF]شناسـایي و رتبـه بنـدی عوامـل درون و برون سـازماني مؤثـر بـر .. …

https://www.ba24.ir/assets/knowledge/15.pdf

ذخیره شده

۱ آذر ۱۳۹۲ – علـی منصورصادقی-دفتر طراحـی خدمات و محصوالت – مرکز تحقيقات و مطالعات بازار. چکیده … برون سـازماني مؤثـر بـر جلـب رضایـت مشـتریان در بانـك آینـده اسـت. نتایـج به دسـت آمده … سـازمان هاي مشـتري مدار و بازارمـدار را نمي تـوان دسـت کـم گرفـت … ادبيـات و مبانی نظـری مـورد مطالعه، شـامل عوامـل پنج گانـه کارکنان،.

فصلنامه تحقيقات بازاريابي نوين ، شماره 25 – Magiran

www.magiran.com/magtoc.asp?mgID=6200

ذخیره شده

مشابه

بررسي تاثير كيفيت خدمات الكترونيكي بر وفاداري الكترونيكي با تبيين نقش رضايت الكترونيكي، ارزش ادراك شده و تبليغات توصيه اي الكترونيكي؛ …. ارائه مدل ارزيابي بازاريابي محلي در شعب بانك ملت … عوامل موثر بر مشاركت الكترونيك مشتريان در جمع سپاري و ارتقاي عملكرد شركت؛ مطالعه موردي: مديران بازاريابي شهر اصفهان

bew193 – دانلود مقاله ارشد

mazandpanel.ir/?p=6253

ذخیره شده

مشتری مداری و مدیریت ارتباط با مشتری(CRM). …. اتوماسیون بازاریابی موسسه . …… امروزه مشتریان کمتر به بانک خود وفادارند و از خدمات بانک های مختلف استفاده می کنند.مشتریان دانش … ساختاردهی به دانش موجب بهبود مؤثّر و کارآی حل مساله ،یادگیری پویا،برنامه ریزی استراتژیک و تصمیم گیری اثربخش می شود. …. مبانی نظری پژوهش.

— (194) – دانلود تحقیق-رساله-پژوهش ارشد

moeintajasm.ir/?p=9722

ذخیره شده

دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در رشته مدیریت بازرگانی– بازرگانی بین الملل در تاریخ / /95 از پایان نامه خود تحت عنوان : …. هدف پژوهش حاضر تاثیر بازاریابی رابطه ای و کیفیت خدمات الکترونیکی ارائه …. عوامل موثر بر اعتماد مشتری در خدمات بانکداری الکترونیک و بازاریابی رابطه ای ….. پیشینه و مبانی نظری تحقیق.

[PDF]تبیین و ارزیابی الگوی وفاداری رضایت از کیفیت خدمات …

www.ensani.ir/storage/Files/20141224095403-9805-89.pdf

ذخیره شده

مشابه

۳ دی ۱۳۹۳ – مطالعات مدیریت راهبردی …. مهم است که بدانیم چه عواملی بر وفاداری مشتری مؤثر … مشتری و چگونگی استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی معرفی خواهد شد. … مبانی و چارچوب نظری تحقیق … محققان بازاریابی معتقدند که رضایت مشتریان و وفاداری جزء الینفک …. ین معیارهای مشتری مداری است که به دلیل ماهیت عمومی آن و.

رزومه – زهره دهدشتی شاهرخ – سیماپ (سامانه یکپارچه مدیریت …

simap.atu.ac.ir/cv/9693028/

ذخیره شده

دهدشتی شاهرخ زهره، الوانی الوانی، اصول و مبانی جهانگردی، تالیف، بنیاد مستضعفان، … دهدشتی شاهرخ زهره، فیاضی مرتضی، بازاریابی گردشگری، تالیف، مهکامه …. بندی عوامل کلیدی موفقیت مدیریت ارتباط با مشتری در خدمات بیمه های عمر، تازه های …. مقاله کامل، عوامل موثر بر پذیرش بانکداری الکترونیک در بین مشتریان بانک سپه در …

[PDF]فاداری مشتریان رستوران با نقش متغیرهای شهرت و نوآوری بر و …

tms.atu.ac.ir/article_1158_5ebd7ee7666bfc0fceeb01edeaabd336.pdf

ذخیره شده

توسط ناظمی – ‏2013
توانند بر وفاداری و نیات رفتاری مشتری یک رستوران ممتاز ت. أ. ثیرگذار باشند. کلید واژه. ها: شهرت، نوآوری، وفاداری، رضایت، ارزش ادراک. شده. *. دانشيار. مديريت … مداری و کسب رضایت مشتری، … مفهوم بازاریابی داللت بر این عقیده دارد که صنعت، فرآیند … مبانی نظری … دانست، ذهنیت مثبت در مشتریان به محصوالت یا خدمات یک مارک یا.

پاورپوینت مشتری مداری درعرصه بانکداری | MSc File

mscfile.ir/html/3410

ذخیره شده

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ – دانلود پاورپوینت با موضوع مشتری مداری درعرصه بانکداری، در قالب pptx و در 15 … مشتری مداری; دانلود سمینار مدیریت; سمینار مسائل بازاریابی; مشتری مداری در بانک … سنجش عوامل موثر در اجرای موفق استراتژی مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری در … مبانی نظری رفتار مصرف کننده رضایت مشتری وفاداری.

بررسی سیر تحول بازاریابی تا به امروز – دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/news/737683

ذخیره شده

۱۶ تیر ۱۳۹۲ – دهه 1980 بازاریابی خدمات برای اولین‌بار در این دهه رونق پیدا می‌کند. … دوره فن‌آوری (اواسط دهه ۹۰ میلادی) – به دنبال پذیرش مبانی نظری به عنوان محصول … طریق تدارک دسترسی نمایندگان سازمان به بانک اطلاعات مشتری • بازاریابی تک به تک … (e – CRM) • مدیریت ارتباط با مشتری به طریق الکترونیکی با افزایش اهمیت …

[PDF]سمینار مشتری مداری درعرصه بانکداری | NCBA

ncba.ir/saveAsPDF=12528

ذخیره شده

اﯾﻦ ﻓﺎﯾﻞ ﺑﺮای درس ﺳﻤﯿﻨﺎر در ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ رﺷﺘﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﯾﺎزرﮔﺎﻧﯽ در ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ ﺗﻬﯿﻪ ﺷﺌﻪ و ﺣﺎوی 15 … ﻣﻌﻨﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ آﻧﺎن از ﻧﺤﻮه ﺑﺮﺧﻮرد و اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﺳﺎزﻣﺎن راﺿﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ و ﺳﺎزﻣﺎن در ﺟﺬب و ﺣﻔﻆ اﯾﺸﺎن … ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ وﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی رﺿﺎﯾﺖ ﻣﺸﺘﺮی در ﺑﺎﻧﮑﺪاری اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ دﺳﺘﻪ: ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﺎزدﯾﺪ: 1 ﺑﺎر ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ: docx … ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 131 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 36 ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع داﻧﺶ ﻣﺪاری …

[PDF]عوامل موثر بر اثربخشی ارائه خدمات مجازی مدیریت شهری در …

https://nopadid.mcls.gov.ir/Maghalat/1/مهین%20بااوش.pdf

ذخیره شده

نولوژی، نحوه ارائه خدمات مدیریت شهری نیز در کالنشهرهای جهان در حال تغییر. بوده و همواره … که هم اکنون با عنوان خدمات الکترونیک شهر در کشور ما به شهروندان … مبانی نظری. در … مندی مشتری در علم بازاریابی. مه ….. مداری، انتشارات روابط عمومی بانک سینا.

دانلود برترین فایل مبانی نظری(فصل دوم آماده) کیفیت …

www.toringfile.ir/دانلود-برترین-فایل-مبانی-نظریفصل-دوم-آ/

ذخیره شده

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ – لیوتسر (1997، ص 246) بیان میکند «در عصر بازاریابی رابطهمند، تمرکز اصلی مطالعات … مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری – فایل بیس … موثر بر کیفیت خدمات، سازمان را آماده پاسخگویی می سازد، ضروری و مهم می باشد. … پایان نامه تاثیر بانکداری الکترونیک بر میزان رضایت مشتریان …

[XLS]Winlib Report Generator – اداره کل آموزش – بانک ملی

https://amoozesh.bmi.ir/UploadedFiles/gFiles/3ae4c6e8cfb54d2.XLS

ذخیره شده

مشابه

16, بازاریابی و مشتری مداری در بانک, شاملو، مهدی, تهران, اندیشه مانا, ۱۳۸۶, مقدمه ۱۳ … بانک ۲۳ ,کانالهای توزیع خدمات بانکی ۲۷ ,نقش مدیران شعب ۳۱ ,تبلیغات بانکی ۳۵ …. الکترونیک ۲۸ ,قراردادهای انتقال منابع ۳۵ ,قراردادهای عمومی بین بانک و مشتری ۳۵ ….. در مصونسازی صادرات کشور از بحران مالی و اقتصادی ۳۱۵ ,مبانی نظری بحران مالی …

[DOC]رساله ها نام پژوهنده.docx – مرکز آموزش و پژوهش

er2.gilan.ir/ApConfig/MessageAdmin/Download/?p=634f14cf-af56-4ef5…d…

ذخیره شده

بررسی نظرات مدیران و دبیران در مورد عوامل موثر در شکوفایی خلاقیت دانش آموزان مقطع … بررسی رابطه میان سبک رهبری و اثر بخشی رفتار مدیران مدارس متوسطه نواحی 1 و 2 …. بررسی عوامل موثر بر بازاریابی و فروش خدمات بیمه ای از سوی نمایندگان بیمه در ….. بررسی عوامل موثر بر اعتماد مشتری در خدمات بانکداری الکترونیک بانک ملی …

بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری | تگ استور!

tagstore.ir/html/2423-بازاریابی-رابطه-مند-و-مدیریت-ارتباط-با-2017-07-15.html

ذخیره شده

۲۴ تیر ۱۳۹۶ – دسته بندی: مدیریت» مدیریت بازاریابی فرمت فایل دانلودی: zip فرمت … بازاریابی مبتنی بر رابطه و برقراری مدیریت مؤثر ارتباط با مشتری … شناسایی رابطه تصویر شرکت و بازاریابی رابطه مند با قصد استفاده مشتریان از خدمات بانکداری … مبانی نظری و پیشینه پژوهش با موضوع بازاریابی رابطه مند دسته: علوم …

[PDF]دوره هاي آموزش الكترونيكي – دانش پژوه بنادر ایرانیان

pmac.ir/FA/wp-content/uploads/2017/04/Elearning-list-www.Pmac_.ir_.pdf

ذخیره شده

ليست دوره هاي آموزش الكترونيكي تخصصي … مدیریت ارتباط با مشتری. CRM … اصول مشتری مداری … موثر. بر. توانمند. ساز. ی. GM-033. مد. یری. ت. عملکرد. GM-034. اصول. تصم. می. یگ …. مبانی بازاریابی خدمات بانکی و تجزیه منابع مقدماتی. GS-007. مدیریت اسناد و مدارک و فن بایگانی در بانک ها. GS-008. پایه های نظری و کاربردهای.

دوره هاي آموزش الكترونيكي سازمان صنايع كوچك

e-sme.ir/

ذخیره شده

مقدمه; كارآفريني; مديران و بنيان گذاران كسب و كار; مشاورين و ارائه دهندگان خدمات كسب و … چرا كه وزن عوامل موثر در رقابت تغيير كرده و نيروي انساني به عنوان مهمترين عامل در …. نظری به موارد کاربردی و مهارتی می پردازد و به همین دلیل برای مدیران ارشد، مدیران … هدف اصلی دوره مدیریت بازاریابی، آشنایی با جدیدترین روندهای بازاریابی و به …

مقاله ها – بررسی و تعیین عوامل موثر بر جذب سپرده های پس …

maghalatesarable.blogfa.com/…/بررسی-و-تعیین-عوامل-موثر-بر-جذب-سپرده-های-پس…

ذخیره شده

مقاله ها – بررسی و تعیین عوامل موثر بر جذب سپرده های پس انداز بانک تجارت – مقاله … فصل دوم : مباني نظري و ادبيات تحقيق … 2-1-3) فلسفه هاي مديريت بازاريابي. ….. 2-4-4-3) برنامه ريزي براي مشتري پسند كردن محصولات و خدمات. … 2-5-2) روش هاي نوين مشتري مداري و بازاريابي علمي در بانكداري ايران. … 2-5-8) بانكداري الكترونيكي.

[PDF]بررسی تأثیر رفتار هم خلقی ارزش مشتری بر ارائه خدمات … – …

cs.shahed.ac.ir/article-1-1051-fa.pdf

ذخیره شده

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ – داﻧﺸﺠﻮي ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺎزرﮔﺎﻧﻲ داﻧﺸﮕﺎه ﻟﺮﺳﺘﺎن . . 4 … ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮ رﻓﺘﺎر ﻫﻢ ﺧﻠﻘﻲ ارزش ﻣﺸﺘﺮي ﺑﺮ اراﺋﻪ ﺧـﺪﻣﺎت ﻧﻮآوراﻧـﻪ در … ﺑﺎزارﻳﺎﺑﻲ ﺳﻨﺘﻲ، … ﺑﺎﻧﻚ ﻗـﻮاﻣﻴﻦ. ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺧﺮم آﺑﺎد. ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﻲ ﻗﺮار دﻫﺪ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. و ادﺑﻴﺎت ﺗﺤﻘﻴﻖ. 1) ….. ﺧﻠﻘﻲ ارزش ﺑﺮ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﻣﺸﺘﺮي ﻣـﺪاري و ﺧـﺪﻣﺎت رﺳـﺎﻧﻲ ….. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ. ﺑﺮ. ﻫﺮ ﻳـﻚ از. اﺟـﺰاي رﻓﺘـﺎر ﻫـﻢ ﺧﻠﻘـﻲ ارزش ﻣﺸـﺘﺮي. و. ﺧﺪﻣﺎت ﻧﻮآوراﻧـﻪ. را.

[PDF]بانک توسعه صادرات ایران و جایگاه آن به عنوان اگزیم بانک …

https://www.edbi.ir/Subsystems/Article/attachments/nashriye79.pdf

ذخیره شده

ترتیب معموال تامین مالی در اگزیم بانک و بیمه تضمین در. موسسه بیمه … توسعه صادرات ایران اعم از کارمندان، کارشناسان و مدیران …. برق و الکترونیک و غذائي و داروئي زمینه هاي صادرات به …. مباني نظري الگوي مصرف و نقش آن در توسعه ….. آموزش از طریق مدارس، رسانه ها، ….. داشته باشد مشکالتی که امروز در خصوص خدمات دهی موثر به مشتریان.

[PDF]شبیه سازی مدل پذیرش فناوری در بانکداري ایران با رویکرد …

jtdm.irost.ir/article_4_bc50bcd3ec958500b9f05c75ca9c55f1.pdf

ذخیره شده

توسط حیدریه – ‏2013
مدل پذیرش فناوری، رویکرد مدلسازی پویایی سیستم، بانکداری الکترونیک. 1 – عضو هیئت علمی … با بررسی میزان پذیرش فناوری رایانه ای در بین مدیران مدارس متوسطه، 2و همکاران، 1388(. توتولو …. عوامل مختلفي از جمله نوع محصول یا خدمات، تجربیات مشتري، …. سیستم و نیز با الهام از نظریه هاي معتبر از مبانی نظری شکل مي گیرد.

پایان نامه بررسی ارتباط بین مشتری مداری بر میزان فروش …

iqdl.ir/html/17967

ذخیره شده

۳۱ تیر ۱۳۹۶ – پایان نامه بررسی ارتباط بین مشتری مداری بر میزان فروش کالا چکیده: … فصل دوم: مبانی نظری پژوهش … خصوصیات فردی مؤثر در رفتار مصرف کننده … بررسی میزان اثربخشی بازاریابی الکترونیکی بر میزان فروش شرکتهای خدمات هواپیمائی … استراتژی مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری در صنعت بانکداری …

پیشینه تحقیق بازاریابی خدمات بانکی و کیفیت خدمات …

payandaneshjo.ir/پیشینه-تحقیق-بازاريابي-خدمات-بانکی-و-ک/

ذخیره شده

۵-۲) روش‌های نوین مشتری‌مداری و بازاریابی علمی در بانکداری ایران ۷۰ … آهنی ها ، محمد ، صمدانی ، محمدحسن ، سرگلزایی جوان، مرتضی،ماهنامه بانکداری الکترونیک، مهرماه ۱۳۸۸ . … دلاور، علی؛ “مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی”؛ انتشارات رشد، … استراتژی است و هدف عمده مدیریت بازاریابی بانک ، جذب مشتری و جذب نقدینگی در …

دانلود رایگان پرسشنامه | دانلود پرسشنامه و آزمون (استاندارد … – …

edu-admin.ir/دانلود-رایگان-پرسشنامه-یا-دانلود-پرسش/

ذخیره شده

مبانی سازمان و مدیریت … دانلود پرسشنامه مقایسه وضعیت آموزشی و مدیریتی مدارس دولتی- محقق ساخته … دانلود پرسشنامه عوامل موثر بر فرسودگی شغلی (ساعتچی و هومن) … دانلود پرسشنامه حفظ مشتریان خدمات آموزشی-براثرتون و ایوانز -نمره گذاری- ۹ماده … دانلود پرسشنامه کیفیت خدمات دولت الکترونیک-کیتومنای۲۰۰۸-تفسیر و …

مند و هاي بازاريابي رابطه هاي كارگزاري براساس شاخص بندي …

fej.iauctb.ac.ir/article_526880_cbc0d2f87cc05466f7e0eb1b5dccda5d.pdf

توسط قاضی زاده – ‏2016
ي نخست هفت شاخص از شاخصهاي بازاریابي. رابطه … هاي خدماتي، مشتریان امروزه به عنوان شرکاي کسب وکوار تلقوي. مي. گردند. … ي. خدمات مالي، ایجاب. مي. کنود کوه. در. راسوتاي. مشتري. مداري. و. حفظ. مشتریان. کنوني. حرکت … مباني نظري و مروري بر پيشينه پژوهش …… تحليل عوامل مؤثر بر اعتماد و رضایت مشتریان همراه بانک )مورد مطالعه :.

الگویی برای سنجش رضایت الکترونیک – ویستا

vista.ir/article/353133/الگویی-برای-سنجش-رضایت-الکترونیک

ذخیره شده

مشابه

۱۱ آذر ۱۳۸۷ – در این مقاله ابتدا رضایت مشتری و رضایت الکترونیکی تعریف و سپس… … مشتریان الکترونیک از راه بررسی عوامل موثر بر رضایت الکترونیک … و مهندسی مشترک، منبع‌یابی، خریدهای دولتی، بازاریابی مستقیم و خدمات پس از … مبانی نظری: …. ۸-کسب و تجارت الکترونیکی رویکردی مدیریتی‌، دکتر سید حمید خداد …

–99 – دانلود مقاله ارشد

mahsiar.ir/?p=6203

ذخیره شده

توزیع پراکندگی شعب به صورت فیزیکی ، الکترونیکی و یا به وسیله تجهیزات نیمه … دراین فصل مبانی نظری پژوهش به طور اجمالی در سه بخش ارائه می گردد. … مؤثر بر آن ،کیفیت خدمات درصنعت بانکداری ، روشهای اندازه گیری رضایتمندی و الگوی سنجش … ارتقای ابزارهای مدیریت عملکرد و گسترش نگرش مشتری مداری که توسط محققان …

موسسه عالی آموزش وپژوهش مدیریت وبرنامه ریزی – فهرست پايان …

www.imps.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=1467

ذخیره شده

مبانی سازمان و مدیریت – مهندس علیمرادی ….. بررسي ميزان رضايت مشتريان بانك رفاه نسبت به خدمات بانكي. 33 … شناسايی و اولويت بندی اجزای آميخته بازاريابی و محيطی در صنعت کشور … اولويت بندي اجزاي اصلي سامانه تجارت الكترونيك يكپارچه مؤثر در استفاده از آن در …. بررسي رابطه جو سازماني با كارايي مدارس متوسطه منطقه 2 تهران.

[DOC]شناسایی و اولویت بندی عوامل اثربخش بازاریابی رابطه مند در …

industrythesis.ir/…/شناسایی-و-اولویت¬بندی-عوامل-اثربخش-بازاریابی-رابطه¬مند-در-ا…

ذخیره شده

در خدمات بانکی، بیشتر حساب‌های چکی برای سه سال اول غیر سودآور هستند. … پس از بررسی مبانی نظری و شناسایی عوامل، پنج عامل فردی، سازمانی، مدیریتی، انگیزشی و … قصد پذیرش افراد در صنعت محصولات الکترونیک» را مورد بررسی قرار داده است. … تحت عنوان «نقش بازاریابی رابطهمند در فرایند مشتریمداری در صنعت بانکداری با …

[PDF]دوره های آموزشی ویژه اعضاء – اتاق بازرگانی

www.tccim.ir/images/Docs/aza.eslahi.pdf

ذخیره شده

پیمان ارزی، واردات در مقابل صادرات، اعتبار اسنادی و مسائل مرتبط با ارز و بانک … آشنایی با تحوالت محیطی اثر گذار بر مدیریت بازاریابی بین المللی• … مدیریت بازاریابی خدمات• … نقش تجارت در بازرگانی بین الملل و مبانی مؤثر تصمیم گیری در خرید• ….. تعاریف مشتری مداری و ارتباط آن با بازاریابی رابطه مند، شناسایی مشتری و …

تأثیر بازاریابی رابطه مند بر وفاداری مشتری | دانلود بدون وقفه!

nonstopdl.ir/posts/12390.html

ذخیره شده

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ – جامعه آماری تحقیق مشتریان بانک صادرات شهرستان دره شهر بوده است. حجم نمونه … فصل دوم : مبانی نظری تحقیق … 2-7-1 – مزایای بازاریابی رابطه مند و رضایت ، اعتماد و تعهد : 24 … 2-9-3- عوامل مؤثر بر وفاداری : 47 … جدول (4- 4) : توزیع پاسخگویان بر حسب سابقه استفاده از خدمات موسسه … … مدیریت ارتباط با مشتری .

بررسی ارزیابی تاثیر تنوع کاربرد کارتهای ATM در …

ahkb298696.yjob.ir/

ذخیره شده

استفاده از کارت های ATM یکی از ابزارهای بانکداری الکترونیکی است که موجب … جهت افزايش سرعت و كيفيت در ارائه خدمات مي‌باشد ضمن این که بخش خدمات در حدود 20 درصد … جدیدترین روشهای بازاریابی در زمینه مشتری مداری و کسب رضایت مشتری باعث …. در, رضایت مشتری, سودآوری, عملکرد, کاربرد, کارت ATM, کارتهای, مبانی نظری و …

مجموعه مقالات دومین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی …

www.civilica.com/Papers-EME02=دومین-کنفرانس-بین-المللی-مدیریت،-کارآفرین…

ذخیره شده

مشابه

آسیب شناسی کیفیت خدمات درفرایند برون سپاری و ارائه راهکارهای بهبود آن (مطالعه … و عملکرد بازاریابی سازمانها، هم افزایی (Co creation)، رفتار مشتریان و شرکتها (فول … ها، معیارها، فرآیندها، نقش و جایگاه مدیریت کیفیت فراگیر و مبانی موثر در طراحی و ….. کیفیت خدمات بانکداری الکترونیکی از طریق کیفیت سنجی مستمر خدمات و …

دانشگاه آزاد اسلامی – واحد رشت – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه ها

thesis.old.iaurasht.ac.ir/fa/thesis
35, تبیین ارتباط ما بین کیفیت خدمات و رضایتمندی مشتریان با توجّه به نقش … نسبت به استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی (مورد مطالعه : مشتریان بانک پارسیان … 79, عوامل مؤثر بر پذیرش بازاریابی موبایلی (مورد مطالعه : دانشجویان دانشگاه¬های … 95, بررسی تاثیر ادراک از تعهد مدیریت به بازاریابی داخلی بر نگرش کاری …

بایگانی‌ها مقاله بیس | مقاله بیس مدیریت، پایان نامه، …

modirtez.ir/tag/مقاله-بیس/

ذخیره شده

مقاله بیس بررسی عوامل انگیزشی بر پذیرش بانکداری الکترونیک … بررسی عوامل موثر بر عملکرد شرکت های کوچک و متوسط … مبانی نظری مشتری مداری … بررسی رابطه بازاریابی داخلی و رضایت مشتریان با در نظر گرفتن نقش میانجی تناسب فرهنگی … پیشینه ادبیات چابکی سازمانی کیفیت ادراک شده کیفیت خدمات گرایش تحول.

–16 – متن کامل با فرمت ورد

model95.ir/2017/07/10/16-3/

ذخیره شده

۱۹ تیر ۱۳۹۶ – ارزیابی تاثیر تنوع کاربرد کارتهای ATM در بانکداری الکترونیک بر … خانم شبنم فرحناك در رشتة: مديريت بازرگاني- بازرگاني داخلي تحت … فصل دوم: مبانی نظری تحقيق …. به کارگیری جدیدترین روشهای بازاریابی در زمینه مشتری مداری و کسب ….. نیروی انسانی در ارائه ی خدمات مؤثر است و بخشی از نیروی انسانی …

— (76) – پایان نامه های از دانشگاه های آزاد و سراسری

nicebanner.ir/?p=9634

ذخیره شده

۷ مرداد ۱۳۹۶ – رشتهی مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی موضوع: شناسایی عوامل موثر بر سیستم ارتباط مشتری …. 2-2 مبانی نظری… … 2-2-1-8 مدیریت مدیسیستم ارتباط با مشتری در بانکداری… ….. (4-3) وضعیت مدت زمان استفاده از خدمات بانک ملت… … به عنوان “مدیریت ارتباط با مشتری به صورت الکترونیکی e-CRM ” در سطح …

لیست انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت – مادسیج

madsg.com/لیست-انتخاب-موضوع-پایان-نامه-مدیریت/

ذخیره شده

مشابه

۱۸ آبان ۱۳۹۴ – آیا مشتریان حساب جاری مهر بانک کشاورزی و محصول سوسیس شرکت سولیکو متجانس هستند؟ …. نظری عبارت‌انند از: آمیخته بازاریابی، تجارت الکترونیک، نقش دولت. …. مبانی نظری و مطالعات تطبیقی و مصاحبه های اکتشافی ساختار سازمانی اولیه …. طراحی سیستم جبران خدمات مناسب بعنوان یکی از وظایف مدیریت منابع …

[PDF]دانشگاه پیام نور ری واحد مقطع کارشناسی ارشد مدیریت …

www.iraninsurance.ir/documents/10623/192316/salari_article.pdf

ذخیره شده

ترین عواملی که در توسعه، رونق و موفقیت تجارت الکترونیک مؤثر … بین ادراک مشتری از ریسک و اعتماد اولیه در تجارت الکترونیک ارتباط … ٧. مفاهیم و مبانی. نظری. تجارت الکترونیکی. : تجارت الکترونیکی را بصورت … و بعبارت دیگر به فعالیتهای متعددی نظیر خرید، فروش و بازاریابی محصوالت و خدمات از … طرف مانند بانکها و.

جستجو برچسب “” | مدیر.بیز

www.modir.biz/tag//
اما اتاق مدیریت ارتباط با مشتری در گذار از چهار مرحله متوالی، به جایگاه امروزین خود رسید. … مدیریت بازاریابی تلاش آگاهانه‌ای است برای به‌دست‌آوردن نتایج مثبت در مبادله با … آیا مطرح شدن اسم شرکت شما و خدماتی که عرضه می کنید بریتان مهم است؟ … و گسترش روزافزون تجارت الکترونیک و به حداقل رسیدن محدودیتهای جغرافیایی و رشد …

[PDF]اولین مجمع ارزیابی عملکرد مدیریت های شعب استان ها و مناطق … …

bank-maskan.ir/Upload/Modules/Contents/asset0/bank%20%20maskan%20530.pdf

ذخیره شده

مشابه

۲۶ مهر ۱۳۹۳ – این مجمع برای بهبود عملکرد مدیریت ها درخصوص شاخص های 10 گانه مورد نظر مدیران بانک …. شــعبه تیران با تاش کارکنــان و بازاریابی مؤثــر، ضمن موفقیت … هستند، بنابراين اگر به بحث مشتري مداري …. اين دوره، بــا آموزش هــای نظری و ….. مبانی انديشــه و تفکر برای آينده …. از اين رو خدمات بانکداری الکترونیک.

مبانی نظری وپیشینه پژوهش در باره ی بهبود عملکرد سازمان – …

shahabfile.ir › علوم انسانی

ذخیره شده

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) … و مطرح دنیاست و گسترش روزافزون دانش بشری در زمینه علوم الکترونیکی سبب شده است … و صنعتی شدن كشورها، مدیران بانك ها سعی بر افزایش خدمات نوین بانکداری دارند كه … به توفیق بانك می شوند، استفاده از فناوری اطلاعات، بازاریابی، مشتری مداری به …

بایگانی‌ها نامه) – ll5

https://www.ll5.ir/tag/نامه

ذخیره شده

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) ….. بندی عوامل موثر برموفقيت ارائه خدمات نوين بانکداری به مشتريان توسط كاركنان شعب بانك كشاورزي رشته مدیریت گرایش بازاریابی در 137 صفحه در قالب word … ارائه خدمات نوین ،رضايت شغلي ،خدمت گرایی، مدیریت ارتباط با مشتری،خدمات الکترونیک.

پژوهشنامه مدیریت : 840 پرسشنامه مدیریتی با طبقه بندی …

www.e-modiran.com/…/t:پژوهشنامه_مدیریت_840_پرسشنامه_مدیریتی_با_طبقه_ب…

ذخیره شده

مشابه

1) مرجع علوم مدیریت ایران : فروش الکترونیکی فایل پرسشنامه ها … 3) پخش سینا : انقلاب، خ 12 فروردین، خ وحید نظری، پ 132، شماره تماس … عوامل موثر بر استراتژي روابط بين سازماني …. فصل دوم :اثربخشي مديريت بازاريابي … تماس مستقيم با بانك در مقابل بانكداري الكترونيكي فصل چهارم :مشتري مداري در خدمات مالي و بانكي

[PDF]دریافت فایل

www.iranculture.org/UserFiles/Rahbord/Issue_Rahbord_Farhang_No12-13.pdf

مشابه

۳ بهمن ۱۳۵۲ – نقش مكانيزم هاي توانمندساز سازماني در استقرار فرآيندهاي مديريت دانش ….. آنجا كه مباني و قواعد بس ياري از پژوهش هاي دينداري در ايران، متأثّر از ….. نگرش اسالم به اين حوزه، داراي ويژ گي هائي است كه تبيين آن مؤثّر در جهت دهي پژوهش هاي …… پس از نيم قرن مناقشه نظري و تحقيق تجربي، دين پژوهان علوم اجتماعي و روان …

میهن ترجمه: بانک مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی

www.mihantarjomeh.com/

ذخیره شده

مشابه

یک پیاده سازی موثر و مقرون به صرفه مبتنی بر FPGA از الگوریتم تشخیص چهره ویولا-جونز …. مقاله ترجمه شده مدیریت بازاریابی 2017 … رشــــــتـــــــه : برق و الکترونیک …… افزایش عملکرد عاطفی و خدمات به مشتریان از طریق شیوه های منابع انسانی: یک دیدگاه سیستمی …. ملاحظات نظری وعملی در مورد عوامل خطر در ارتباطات سازمانی.

بانك اقتصاد نوين – اخبار

www.enbank.ir/Site.aspx?ParTree=1113&p=8654

مشابه

خدمات الکترونيک بانک اقتصادنوين از ساعت 23 و 55 دقيقه روز پنج‌شنبه به مدت …… به گزارش روابط عمومي بانک اقتصاد نوين، با آغاز احداث اين مدارس تعداد مدرسه‌هاي بانک … اين بانک در کنار حضور موثر در بازار پولي و مالي کشور، در ايفاي مسئوليت‌هاي … شد، آخرين مباني مديريت ريسک تطبيق، الگوهاي شناخت مشتريان، (KYC) روش‌هاي …

بانک مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی: دانلود اصل مقاله +خرید …

novintarjome.com/

ذخیره شده

مشابه

تاثیر ارتباطات بازاریابی بر موقعیت مالی شرکت – موردی از صنعت خودرو … یک پیاده سازی موثر و مقرون به صرفه مبتنی بر FPGA از الگوریتم تشخیص چهره ویولا-جونز ….. تاثیر تبلیغات دهان به دهان الکترونیکی در رسانه اجتماعی بر مقاصد خرید مصرف ….. افزایش عملکرد عاطفی و خدمات به مشتریان از طریق شیوه های منابع انسانی: یک …

دانلود متن کامل مقالات در رشته های مختلف بصورت رایگان از …

www.downloadpaper.ir/دانلود-متن-کامل-مقالات-در-رشته-های-مختلف-بصورت-رایگان-…

مشابه

۱۲ دی ۱۳۸۹ – 4055 – مبانی نظری و سیاست های عملی بوش در رویارویی با مساله ی ایران …. 4127 – فرایند مدیریت دانش درنظام آموزشی غیر رسمی دانشگاه ها بر اساس نظریه ….. 4452 – بررسی و برآورد عوامل موثر بر تقاضای برق خانگی در استان خراسان (چکیده) …… 5482 – بررسی میزان رضایت مشتریان از کیفیت خدمات بانک اقتصاد نوین …

گلبن نسیم

golbonasim.toonblog.ir/

ذخیره شده

-برترین پکیج مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعارضات زناشویی(فصل دوم تحقیق) – دانلود فایل …. -فایل بررسی میزان رضایت شغلی و عوامل موثر بر آن در کارخانه راد فرمان … -ترجمه مقاله بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی ….. و بازاریابی رابطه مند با قصد استفاده مشتریان از خدمات بانکداری اینترنتی با تأكید بر …

آوای باران

avayobaran.toonblog.ir/

ذخیره شده

با استفاده از این نرم افزار امکان یادداشت برداری از انواع محتوا از قبیل متن ، تصویر ، فایل های مالتی مدیا و غیره را داریم . مدیران برتر و محققین همواره از این نرم افزار …

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سنجش ارزیابی عملکرد (فصل 2)

54296vrlx.wreyhan.ir/

ذخیره شده

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) … لازمه کنترل موثر سنجش و ارزیابی است. … علاوه بر تغییر سیستم ارزیابی عملکرد از مهم ترین اقدامات مدیریتی جهت ایجاد تحول … میر فخرالدینی وامیری(1389): در مقاله خود با عنوان ارائه راهکارهای ارتقای خدمات الکترونیکی بانکها با رویکرد(BSC) بانکهای …

ستاد ويژه توسعه فناوري نانو | گزارش آنلاین

nano.ir/index.php?ctrl=online_report&actn=list&section_id=8

مشابه

این از همه موارد دیگر مهمتر است که شما مدیریت مالی داشته باشید! …. سرمایه‌گذار خطرپذیر علاوه بر سرمایه‌گذاری بر اصول و مبانی کارآفرینی مسلط است و با ….. نادر سیروسی، مشاور موسسه خدمات فناوری تا بازار ایارنیان در حوزه بازاریابی، در خصوص …… ستاد ویژه توسعه فناوری نانو هر ساله افراد و نهادهای موثر در توسعه علم و فناوری نانو را …

ويستا رايانه

vistarbnpc.titrblog.ir/page-1.html

ذخیره شده

-خريد و دانلود تحقيق عوامل مؤثر در انتخاب رشته مديريت صنعتي در بين دانشجويان دانشگاه …. -برترين پكيج مباني نظري و پيشينه پژوهش شادكامي ( فصل دوم پايان نامه ) – دانلود فايل … -دانلود (پايان نامه ارزيابي عملكرد شعب بانك تجارت استان گيلان شاخص هاي مدل … -دانلود فايل ( پاورپوينت با موضوع درآمدي بر بازاريابي الكترونيك)

zaum/fa_50K.txt at master · zacharydenton/zaum · GitHub

https://github.com/zacharydenton/zaum/blob/master/public/data/…/fa/fa_50K.txt

مشابه

خدمات 49376. قدرت 49287 …. مدیریت 26200 … بانک 21760 …. موثر 16624 …… نظری 5301 ….. مبانی 3416 …. الکترونیک 3115 … مدار 3088. ودر 3087. ساختاری 3086. دبیرکل 3085. زندانی 3085. بخشهاي 3084 …… مشتری 1818 ….. بازاریابی 1323.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *