دانلود برترین فایل بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن

Published on Author adminwebLeave a comment

بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن

بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 0
فرمت فایل docx
حجم فایل 293 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 89

بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن داری 89 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

1-1- مقدمه

زندگی اجتماعی دارای شاخص ها و نمادهایی است. بدون شناخت نمادهای اجتماعی، نمی­توان در اجتماع زیست. در واقع، مقدمه­ی زندگی اجتماعی، «اجتماعی شدن» است (). اگرچه در مطالعات روانشناسی بررسی فرایند اجتماعی شدن در اروپا و آمریکا موضوعی مهم تلقی شده است، اما تصویر بر این است که این موضوع برای تمام جوامع بشری مصداق دارد. واقعیت این است که انسان­ها در فرهنگ­های متفاوتی زندگی می­کنند، اما تفاوت­های ظریفی در شیوه­های شکل­دهی رفتار در افراد کم سن و سال و در فرهنگ­های مختلف وجود دارد. فرهنگ­ها بر دو گروه­ هستند : جمعی و فردی. بیشتر فرهنگ­های جمعی (مانند چین و ژاپن) تاکیدشان بر گروه­ها و تیم­ها است، اما فرهنگ­های فردی (مانند اروپا و آمریکای شمالی) بیشتر بر فرد تاکید دارند ( امیرتاش و نعمتی، 1391).

از بعد جامعه ایده­آل و آینده جامعه کنونی، اجتماعی شدن افراد نقش کلیدی در امر عمل به ارزش­ها، هنجارها و نقش­های اجتماعی آینده دارد و حتی نوع و کیفیت ارزش­های اساسی در آینده به مقدار زیادی تابع ارزش­هایی است که در حال حاضر در جامعه وجود داشته و افراد به آن وسیله اجتماعی می­شوند. حال این سوال مطرح می­شود که می­خواهیم افراد جامعه در آینده چه خصوصیاتی از نظر شخصیتی و رفتاری داشته باشند؟ آیا می­خواهیم افرادی وابسته، ناسازگار، ترسو، خجالتی، خودخواه و ناامید داشته باشیم؟ یا افرادی با روحیه فداکاری قوی، شجاع، امیدوار و مستقل و پایبندبه ارزش­ها و هنجارها؟ پاسخ به این سوال و سوالاتی مشابه به آن در امر اجتماعی کردن نهفته است (همان منبع). فرآیندهای اجتماعی شدن بر پایه­ی فرآیندهای گوناگون از تعامل اجتماعی استوار است که کودک به آن­ها خو می­گیرد و از رهگذر این فرآیندها، شیوه­ها و هنجارهای رفتار و ارزش­های شناخته­شده و پذیرفته شده در گروه و سپس جامعه خود را کسب می­کند تا بتواند با اعضای آن بر طبق هنجارها و نظام­هایش به راحتی تعامل و همزیستی کند (خلجی و آقاپور، 1388، 79).

همه افراد زمانی که متولد می­شوند، بالقوه استعداد آن را دارند که هر نوع رفتاری را یاد بگیرند اما به تدریج، رفتار واقعی آن­ها به حدود معینی محدود می­شود که با موازین و هنجارهای جامعه و گروه هماهنگی داشته باشد این جریان شگرف را اجتماعی شدن می­نامند. اجتماعی شدن، فرایند اخذ هنجارها، ارزش­ها و اعتقادات اجتماعی از جامعه است. ادواردز جامعه­شناس معروف ورزشی در تعریف اجتماعی شدن می­گوید : فرایندی که به وسیله آن یک شخص عضو گروه یا جامعه می­شود و محتویات فرهنگی غالب و شیوه­های رفتاری مورد قبول را یاد می­گیرد. اجتماعی شدن یک فرایند فعال یادگیری توسعه اجتماعی است که هنگام تعامل با دیگران اتفاق می­افتد و باعث آشنایی ما با جهان اجتماعی که در آن زندگی می­کنیم می­گردد و این مستلزم شکل­گیری ایده­هایی درباره اینکه ما که هستیم و چرا زندگی ما مهم است می­باشد (کوکلی، 2007، 23). عوامل بسیاری در اجتماعی شدن نقش دارند که از جمله آنها می­توان به خانواده، گروه همسالان و جامعه اشاره کرد.

1-2- بیان مسأله

موریس ایس الیاس از دانشگاه راجرز در كتاب تصمیم گیریهای اجتماعی و رشد مهارتهای زندگی می گوید: «مهارتهای زندگی یعنی ایجاد روابط بین فردی مناسب و مؤثر، انجام مسؤلیتهای اجتماعی، انجام تصمیم گیریهای صحیح و حل تعارضات و كشمكشها بدون توسل به اعمالی كه به خود یا دیگران صدمه بزند.»

در نظریه یادگیری اجتماعی بندورا، یادگیری فرایندی فعال و مبتنی بر تجربه محیطی است و به همین جهت كودكان و افراد در جریان یادگیری و آموزش فعالانه به امر یادگیری مهارتهای زندگی و تعامل با محیط می پردازند. بنابراین در این نوع آموزش از روشهایی كه شركت فعال افراد را در امر آموزش مهارتهای اجتماعی و ارتباطات فردی و میان فردی تسهیل می بخشد استفاده می شود.

در نظریه اریكسون نیز فرد در هر مرحله از زندگی با بحرانی روبرو گشته كه با حل این بحران روانی ـ اجتماعی به مرحله بعد سوق می یابد و داشتن مهارتهای اجتماعی در زندگی به فرد در حل بهتر و سلامت روانی ـ اجتماعی وی كمك فراوانی می نماید و در آموزش جلسات گروهی به افراد آموزش داده می شود تا در حل بحرانهای مختلف زندگی موفقیت بیشتری داشته باشند و در حل و فصل بحرانها و مسائل قبلی و فعلی خویش توفیق یابند.

یونیسف (2003) در آخرین طبقه­بندی، از مهارت­های زندگی، سه طبقه­ی کلی همراه با زیر طبقات آن­را به شرح زیر ارایه کرده است :

1) ارتباط و روابط میان فردی که شامل مهارت­های روابط میان­فردی، مهارت مذاکره و نه گفتن، همدلی، مشارکت و کار گروهی و مهارت طرفداری کردن است؛ 2) مهارت تصمیم­گیری و تفکر انتقادی که شامل مهارت­های حل مشکل و تصمیم­گیری، مهارت تفکر انتقادی است و 3) مهارت مقابله و مدیریت شخصی که شامل مهارت­هایی برای افزایش منبع کنترل، مهارت­های مدیریت احساسات و مهارت مدیریت استرس است.

هدف از آموزش مهارت­های زندگی، افزایش توانایی­های روانی، اجتماعی و در نهایت پیشگیری از ایجاد رفتارهای آسیب­زننده و ارتقای سطح سلامت روان است. انتظار می­رود که هر فرد پس از دریافت آموزش مهارت­های زندگی، به توانایی­هایی از جمله کسب خودآگاهی، عزت نفس، برقراری ارتباط با دیگران، توانایی همکاری، توانایی کنار آمدن با احساسات و فشارهای روحی، توانایی ابراز آرزوها و امیدها، دست یابد (سپاه­منصور، 1386).

امروزه علیرغم تغییرات عمیق فرهنگی و تغییر در شیوه­های زندگی، بسیاری از افراد در رویارویی با چالش­های زندگی فاقد توانایی لازم و اساسی هستند و همین امر آن­ها را در برخورد با مسائل و دشواری­های زندگی روزمره و مقتضیات آن آسیب­پذیر کرده است (داردن و گازاد[1]، 1996). برای رویارویی با این مشکلات دستیابی به توانمندی­ها و مهارت­های زندگی ضروری است. یادگیری مهارت­های زندگی، فرد را بر رویارویی و مواجهه موثر با چالش­ها و نیز غلبه بر تنش­ها و مشکلات پیش رو در زندگی آماده می­کند.

از مهارت­های زندگی تعاریف متعددی به عمل آمده است. به نظر استنتن[2] و همکاران (1980) مهارت­های زندگی بر توانمندی­های عملی و موفقیت تاکید دارند و از تحلیل نیازها و خواسته­های اجتماعی و الزامات زندگی روزمره استخراج می­شوند که برخی از آن­ها به ارتباط افراد با همدیگر و برخی به کارهای روزمره مربوط می­شوند. چون[3] (1990)، مهارت­های زندگی را شامل طیف وسیعی از دانش و تعامل بین فردی می­داند که برای زندگی بزرگسالی اساسی است. پیت­من[4] (1991)، مهارت­های زندگی را به عنوان توانایی­ها، دانش­ها و رفتارهایی تعریف کرده است که برای احساس شادمانی و موفقیت در زندگی آموخته می­شوند. این مهارت­ها انسان را قادر می­سازند تا با موقعیت­های زندگی سازگاری یابند و بر آن­ها تسلط داشته باشند. از طریق رشد این مهارت­ها افراد می­توانند به راحتی با دیگران زندگی کنند، احساس خود را با امنیت خاطر بیان کنند و زندگی را دوست داشته باشند. سایر صاحب­نظران نیز تعاریف مشابهی از مهارت­های زندگی ارایه کرده­اند (داردن و گازاد، 1996؛ پیک­لسمیر[5] و همکاران، 1998، چین­نر، 1999).

انسان موجودی است اجتماعی و اجتماعی زندگی کردن اسباب و لازمه هایی دارد که این حیوان ناطق باید از نوزادی این اسباب را یاد بگیرد تا بتواند خود را در جامعه ای که زندگی می کند، تطبیق دهد. این اجتماعی شدن به تعریف صاحب­نظران یعنی درونی کردن و هم وفق شدن با هنجارها و ارزشهای موجود در جامعه، یعنی اینکه نوزاد آدم با گذشت زمان یاد می­گیرد که چگونه کارهای روزانه خود را انجام دهد (سپاه­منصور، 1386). اجتماعی شدن یعنی این که فرد خود را بشناسد و به مفهوم خود برسد . انسان با تعامل با محیط و جامعه میتواند اجتماعی شود یعنی بهتر بگوییم برای اجتماعی شدن و رسید­ن به خود نیاز به تعامل بیشتر با محیط

اطراف و روابط با جامعه دارد که بتواند یک شخصیت خوب و جا افتاده شکل دهد (همان منبع) .[1] Darden and Gazad .

[2] .Sranton et al

[3]. Joan

[4]. Pittman

[5]. Picklesimer

مقاله بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن مطالعه …
– ذخیره شده
اجتماعی شدن فرآیندی است که به واسطه آن هر فرد برای مشارکت موثر و فعال در زندگی
گروهی آماده می شود. در جریان اجتماعی شدن فرد با کسب هویت و پذیرفتن هنجاره…
تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن – فروشگاه شبکه …
– ذخیره شده
4 روز پیش … برچسب: تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن. دانلود فایل جدید
بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن.
دانلود فایل بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن
– ذخیره شده
4 روز پیش … بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن داری 89 صفحه وبا فرمت
ورد وقابل ویرایش می باشد. 1-1- مقدمه. زندگی اجتماعی دارای …
پایان نامه بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن …
– ذخیره شده
برچسب: پایان نامه بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن.
دانلود فایل بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن. Published
on …
دانلود کامل بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن …
– ذخیره شده
5 روز پیش … بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن داری 89 صفحه وبا فرمت
ورد وقابل ویرایش می باشد. 1-1- مقدمه. زندگی اجتماعی دارای …
[PDF] ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯿﺰان ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﮐﺘﺎب دﯾﻦ و زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺎ روش ﭘﺮﺳﺶ و
– ذخیره شده
ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ را ﮐﺸﯿﺪه و ﺑﺎ ﻧﻈﺮات ﺧﻮد ﺳﺒﺐ ﭘﺮﺑﺎرﺗﺮ ﺷﺪن اﯾﻦ ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﮔﺮدﯾﺪﻧﺪ. … ﺑﺮرﺳﯽ. ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﮐﺘﺎب دﯾﻦ
و زﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ روش ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﭘﺮﺳﺶ و ﭘ. ﺎﺳﺦ ﺑﺮ رﺷﺪ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي. ﺗﻔﮑﺮ اﻧﺘﻘﺎ …. ﺑﻪ ﺿﺮورت ﺗﻐﯿﯿﺮات اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ.
اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان دانش آموزان دختر – دانلود …
– ذخیره شده
جدول 4-4- آزمون کوواریانس به منظور تعیین تاثیر آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت
روان. …. (زولينگر2 و همكاران ،2006 ( در مطالعه اي به بررسي تأثير آموزش مهارت هاي
زندگي بر …. تعیین میزان اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی درکاهش اختلال درکنش
اجتماعی دانش … از جمله شرایط گزینش داشتن معدل بالا و قبول شدن در آزمون‌های این
سازمان است.
[PDF] Archive of SID تعیین میزان اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر کاهش …
– ذخیره شده
رفتاری آنها، پژوهش حاضر با هدف بررسی اثر بخشی آموزش مهارت های زندگی بر کاهش.
ناسازگاری های اجتماعی. در دانش آموزان دختر. عقب مانده ذهنی آموز. ش پذیر برآمده است.
[PDF] Comparison the Effectiveness of the Self Assertiveness Training – Sid
– ذخیره شده – مشابه
پرخاشگری دانش آموزان بررسی و مقایسه گردیده، برای اندازه گیری متغیرها از
پرسشنامه … نوجوانان لزوم پرداختن به آموزش مهارتهای زندگی و ارائه راهبردهای صحیح
برای تقويت و … تعیین اثربخشي آموزش ابراز وجود بر میزان پرخاشگري دختران ….
هدف عمده اجتماعی شدن، هماهنگی فرد با محیط اجتماعی است، تا با ارتباط سالم و مؤثری
که بین.
[PDF] ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺎﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ ﻛﻴﻔﻴﺖ زﻧﺪﮔﻲ ﭘﺮﺳﺘﺎران ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎﻧﻬﺎي ﺧﺮم آﺑﺎد
– ذخیره شده
ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﺛﺮات ﻣﺜﺒﺖ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي زﻧﺪﮔﻲ ، ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈـﻮر ﺗﻌﻴـﻴﻦ. ﺗﺎﺛﻴﺮ آﻣﻮزش اﻳﻦ … ﻋﻤﻮﻣﻲ
، ﻧﺸﺎط و ﺳﺮزﻧﺪﮔﻲ، ﻋﻤﻠﻜـﺮد اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ، ﺳـﻼﻣﺖ رواﻧـﻲ ،ﺳـﻼﻣﺖ. ﺟـﺴﻤﻲ و در ﻛـﻞ …. ﻣﻴــﺰان اﺿــﻄﺮاب ،
اﺳــﺘﺮس و در ﻛــﻞ ﻛــﺎﻫﺶ. واﻛﻨﺸﻬﺎي ﻫﻴﺠﺎﻧﻲ ….. ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺎﻋﺚ ﺑﻬﺒﻮد ﻳـﺎ ﺑـﺪﺗﺮ ﺷـﺪن اﻓـﺮاد ﺗﺤـﺖ.
دانلود کتاب های الکترونیک روانشناسی-علوم تربیتی-علوم اجتماعی
– ذخیره شده
OL939- تعیین موانع مشارکت اولیای دانش آموزان در امور مدارس و تعیین راهکارهایی به
منظور رشد سطح … OL920- تأثير آموزش مهارتهاي زندگي بر سلامت روان و منبع كنترل
… OL923- پروژه علوم اجتماعی: بررسی میزان اشتغال زنان به ویژه درمشاغل دولتی ….
OL107-مقاله بررسی و شناخت عوامل موثر جامعه و خانواده در به فحشا كشيده شدن زنان.
[PDF] بررسي اثر بخشي آموزش مهارتهاي ارتباطي… – Sid
– ذخیره شده – مشابه
ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﺮرﺳﻲ اﺛﺮ ﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي ارﺗﺒﺎﻃﻲ … ﻃﻮل ﺗﺎرﻳﺦ، ﻧﻘﺶ ﺣﻴﺎﺗﻲ ﺑﺮاي رﺷﺪ
و ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ و اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺷﺪن ﻧﻮع اﻧﺴﺎن اﻳﻔﺎ ﻛﺮده اﺳﺖ . ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﺪون … روﻳﺪاد ازدواج ورود ﺑﻪ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺟﺪﻳﺪي از
زﻧﺪﮔﻲ اﺳﺖ ﻛـﻪ ﺑﺨـﺶ ﺑﺴـﻴﺎر ﻣﻬﻤـﻲ از ﺣﻴـﺎت ….. اي ﻣﻴﺰان ﻋﺸﻖ ﺑـﻴﻦ زوﺟـﻴﻦ، ﻛﻴﻔﻴـﺖ راﺑﻄـﻪ ﺟﻨﺴـﻲ اﻫـﺪاف.
بررسی عوامل مؤثر در کسب مهارت های اجتماعی دانش آموزان دختر
– ذخیره شده
28 سپتامبر 2017 … اجتماعی شدن فراگردی است که به واسطه آن هر فرد، دانش و مهارت های اجتماعی لازم را …
مهارت های اجتماعی افراد می تواند تأثیر شگرفی در کارکردهای انطباقی، تحصیلی، …
ضمناً بررسی میزان و نحوه ی کسب مهارت های اجتماعی و نقش آن در زندگی اجتماعی ….
پایان نامه تعیین درجه توسعه یافتگی نواحی روستایی شهرستان رودبار.
بررسی تأثیر آموزش مهارت‌های اجتماعی بر عزت نفس دانش‌آموزان دختر …
– ذخیره شده
هدف پژوهش حاضر تعیین تأثیر آموزش مهارت‌های اجتماعی بر عزت نفس دانش‌آموزان دختر
… پرسشنامه‌ی عزت نفس کوپر اسمیت(میزان پایایی پرسشنامه با استفاده از ضریب
… از یک تیم یا گروه شدن و امثال آن می‌توانند در عزت نفس مؤثر باشند(محمد الفت،
1382). … در بررسی اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر وضعیت روانشناختی
دانش‌آموزان …
[PDF] تأثير آموزش مهارت هاي ارتباطي بر سازگاري مادران داراي كودك عقب ماندة
– ذخیره شده
بر سازگاري 1هدف پژوهش حاضر، تعيين تأثير آموزش مهارت هاي ارتباطي. مادران داراي
كودك … سازگار شدن با محیط، مهم ترین غایت و منظور همه فعالیت های ارگانیزم. اســت. ما
در همه دوران … موجودي اجتماعي اســت و حیات، زندگي پویــا و مولد آدمي در گرو روابط. بین
فردي مناسب …. در همین راســتا، ویوان)2007(، با بررســي میزان اســترس و. اضطــراب …
اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی به روش قصه‌گویی بر میزان کمرویی …
– ذخیره شده
هدف پژوهش حاضر تعیین اثربخشی آموزش مهارت های زندگی به روش قصه گویی بر کاهش
… بررسی تأثیر آموزش مهارتهای اجتماعی به شیوه گروهی بر کاهش کمرویی نوجوانان …
[PDF] ﺷﻨﻮاي ﻓﺮاﮔﻴﺮ آﻣﻮزان ﻛﻢ ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ داﻧﺶ ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ – ResearchGate
– ذخیره شده – مشابه
ﺗﺄﺛﻴﺮ. آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ ﻣﻴﺰان ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ داﻧﺶ. آﻣﻮزان ﻛﻢ. ﺷﻨﻮاي ﻓﺮاﮔﻴﺮ. ﻋﺒﺎس
ﻣﻬﻮش … ﻫﺪف از اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، ﺗﻌﻴﻴﻦ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ. آﻣﻮزش …. ﻧﺘﻴﺠﻪ از ﻣﻮاﺟﻪ ﺷﺪن ﺑﺎ دﻳﮕﺮان ﺧ …… ﺑﺮرﺳﻲ ﺗ. ﺄ.
ﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ ﺳﻼﻣﺖ روان. داﻧﺶ. آﻣﻮزان دﺑﻴﺮﺳﺘﺎﻧﻲ ﭘﺮداﺧﺖ و درﻳﺎﻓﺖ ﻛﻪ آﻣﻮزش.
ﻣﻬﺎرت.
[DOC] عنوان تحقيق به فارسي: تاثیر اموزش هوش هیجانی بر سازگاری اجتماعی …
– ذخیره شده
کودکانی که مهارتهای اجتماعی کافی کسب کرده اند درایجاد ارتباط باهمسالان ویادگیری
…. اما بين پيشرفت تحصيلي و سازگاري اجتماعي و مولفه هاي اجتماعي شدن و مسووليت
پذيري … تعیین اثر بخشی اموزش هوش هیجانی بر بعد رفتاری سازگاری اجتماعی دانش
اموزان … بررسی اثر بخشی اموزش شناختی با رویکرد اسلامی بر معنا داری زندگی …
پایان نامه بررسی ارتباط مهارت اجتماعی با عزت نفس کودکان مقطع …
– ذخیره شده
پایان نامه بررسی ارتباط مهارت اجتماعی با عزت نفس کودکان مقطع ابتدایی شهرستان
… ارتباط یکی از مهمترین زمینه های سلامت زندگی اجتماعی و منشأ فرهنگ و به عنوان
زمینه و مبنای … همسالان و دوستان از مهمترین عوامل اجتماعی شدن کودکان به شمار می آیند.
آنها از طرق مختلف بر یکدیگر تأثیر می گذارند و از یکدیگر تأثیر می پذیرند.
[PDF] های اجتماعی کودکان: با نقش میانجی هوش هیجانی سبک دلبستگی و مهارت

30 سپتامبر 2016 … واژگان کلیدی. : دلبستگی، کودکان، مراکز نگهداری، مهارت اجتماعی، هوش هیجانی …
مسأله اجتماعی شدن آنان است و فرآیندی که در آن … تحصیلی، اجتماعی و اثرات منفی را
در زندگی آینده به. بارآورد ). 7 …. هیجانی، از عوامل تعیین … هوش هیجانی با میزان
توانایی فرد در ابراز همدلی … مجموع، مطالعات اندکی به بررسی نقش متغیرهای.
[PDF] اثربخشی آموزش مهارت های زندگی بر تغییر نگرش دانش آموزان پسر مقطع …
– ذخیره شده
ﺑﻪ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر و ﻋﺰت ﻧﻔﺲ داﻧﺶ آﻣﻮزان ﺳﺎل اول راﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﺪ . اﯾـﻦ. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي ﭘﯿﺶ …
ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯿﺰان ﺗﺎﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي زﻧﺪﮔﯽ در ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﮕﺮش داﻧﺶ آﻣﻮزان ﻧﺴﺒﺖ. ﺑﻪ ﺳﻮء ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد و …
بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن مطالعه …

بررسی تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن مطالعه موردی : دانشجویان
دانشگاه پیامنور واحد فریمان دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft …
[PDF] بررسی و مقایسه تأثیر آموزش مهارت های زندگی برمیزان رضایت از …
– ذخیره شده
پژوهش حاضر با هدف بررسي و مقایسه تاثیر مهارت های زندگی بر میزان رضایت از …
میان فردی و اجتماعی دانش آموزان بر رضایت مندی از زندگی آن ها موثر است. … باال رفتن
میزان استفاده از مواد مخدر مثل سیگار و شیشه در بین نوجوانان ،کم شدن … با مقایسه
رضایت از زندگی دو جنس نوجوان و تعیین نوع رضایت مندی هر جنس می توان به تایید.
[XLS] ليست پايان نامه هاي ارشد مديريت – دانشگاه اصفهان
– ذخیره شده – مشابه
5, 5, بررسی عوامل تعیین کننده و موثر بر ساختار مالی شرکتهای پذیرفته شده در
بورس … 25, 25, ارزیاب مهارتهای مدیریتی مورد نیازمدیران در صنعت برق استان
مازندران … 42, 42, بررسی میزان اثر بخشی آموزشهای عمومی ضمن خدمت کارکنان ادره کل
بنیاد … 58, 58, ارزیابی وضعیت کیفیت زندگی کاری بر اساس نظرات کارکنان در
اداره کل …
[PDF] تاثیر بازی‌های گروهی و محلی بر افزایش مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان
– ذخیره شده
بازی های گروهی و محلی، مهارت های اجتماعی، دانش آموزان کم توان ذهنی واژه های کلیدی: مقدمه
. بیـش از … کم توان ذهنـی می توانـد تاثیـر عمیقـی بـر شـغل و زندگی. آنان داشـته
باشـد، …. و کسـب اجـازه از دانش آمـوزان عزیـز و تعییـن وقـت …. رفتــار سازشی و
اجتماعی شـدن افراد نقش دارد، هدف. از اجـرای ایــن پژوهـش بررسـی میـزان تاثیـر آمـوزش.
بازی هـای …
[PDF] عناوین اولویت های پژوهشی دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر
– ذخیره شده
پژوهشی به عنوان پایاننامه، مبادرت ورزیده تا بدین ترتیب شاهد سهیم شدن … ۱۲- رصد
تعیین کننده های اجتماعی اعتیاد (اسکان غیررسمی، نابرابری، سرمایه اجتماعی، …) …
۲۴- بررسی وضعیت مهارتهای زندگی دانش آموزان و کودکان خارج از چرخه تحصیل …. ۹۳ –
بررسی میزان اثر بخشی کارگاه های آموزشی ویژه جوانان جمعیت هلال احمر استان تهران،.
ایرنا – کاهش طلاق با فراگیری مهارت های زندگی و افزایش سواد اجتماعی
– ذخیره شده
13 ژوئن 2017 … اهمیت آموزش مهارت های زندگی و سواد اجتماعی در راستای کاهش طلاق و افزایش گفت …
نابجای اطرافیان، تعیین مهریه های سنگین، کاهش روحیه ایثار و از خود گذشتگی و …
تا بتوانند در رفتار یکدیگر تاثیر مثبت بگذارند، همدیگر را عصبانی و … فردوسی
با اشاره به اینکه هر میزان که رسانه ها در زمینه افزایش مهارت های زندگی …
[DOC] نوجوانان ناشنوا: خودپنداره و عزت نفس
– ذخیره شده
حدود 5 درصد از نوجوانان در کشورهای صنعتی حداقل به میزان کمی با مشکل ناشنوایی
مواجه هستند (3). … در بررسی کودکان با آسیب شنوایی به نظر می‌رسد که نخستین و
مهمترین مسئله … اگر خودپنداره بعنوان بخشی از مقیاس با یک گروه اجتماعی تعیین
شود بنابراین …. تاثیر آموزش مهارتهای زندگی بر کاهش هراس اجتماعی در دانش آموزان
ناشنوا …
پروپوزال تعیین اثربخشی آموزش مهارت های زندگی در تعامل با شیوه های …
– ذخیره شده
این دوره از لحاظ رشد اجتماعی و سازگاری رفتاری کودک در آینده آن چنان دارای اهمیت است
که …. می باشد و هدف این پژوهش بررسی تاثیر آموزش مهارتهای زندگی وشیوه های فرزند
… اجتماعی نشان داد که آموزش مهارتهای زندگی،در ارتقای میزان انگیزه پیشرفت ،خود ….
به بیان دیگر اجتماعی شدن به یادگیری گفته می‌شود که سازگاری با جامعه و محیط …
پایان نامه بررسی تأثیر آموزش مهارت‌های ارتباطی بر سازگاری اجتماعی …
– ذخیره شده
هدف از این تحقیق بررسی تأثیر آموزش مهارت های ارتباطی بر سازگاری اجتماعی …
اجتماعی شدن فرایندی است که در آن هنجارها، مهارتها، انگیزهها، نگرشها و رفتارهای فرد …
آموزش مهارتهای ارتباطی و حل مسائل اجتماعی جزو آموزش مهارتهای زندگی است. ….. پایان
نامه رابطه بین باورهای فراشناختی با میزان سازگاری فردی – اجتماعی وشادکامی
نوجوانان.
[PDF] ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﻭﺟﻮﺩ ﺑﺮ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﻲ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺯ – سالنامه پژوهش علوم سلامت و …
– ذخیره شده – مشابه
ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﻲ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺯﺍﻳﻤﺎﻥ ﺳﻼﻣﺖ ﻣﺎﺩﺭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻄﺮ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻪ ﻭ ﺑﺮ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻭﻱ ﻭ ﺗﻜﺎﻣﻞ ﻧﻮﺯﺍﺩ ﺍﺛﺮﺍﺕ ﻣﻨﻔﻲ
ﺳﺎﺑﻘﻪ ﻭ ﻫﺪﻑ: ﺩﺍﺭﺩ، ﺍﺯ ﻃﺮﻓﻲ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﻭﺟﻮﺩ ﺑﺨﺸﻲ ﺍﺯ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﻲ ﻧﻘﺶ ﺩﺍﺭﺩ.
ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪﻑ …. ﭘﮋﻭﻫﺸﮕﺮﺍﻥ ﺑﺮﺁﻥ ﺷﺪﻧﺪ ﺗﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺍﻱ ﺑﺎﻫﺪﻑ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﻭﺟﻮﺩ. ﺑﺮ ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﻲ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ

تحقیق بررسی اثر بخشی آموزش مهارت های زندگی بر سلامت ذهنی دختران …
– ذخیره شده
پایان نامه بررسی تأثیر آموزش مهارت های ارتباطی بر سازگاری اجتماعی دختران … شما
دارید از صفحه ویژه «تحقیق تعیین میزان افسردگی به روش غربالگری (بک) در ….
ذهنی و روانی مقدمه کودک ممکن است در تفکر، دیدن، شنیدن، تکلم، اجتماعی شدن یا.
اختلال اضطراب اجتماعی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
– ذخیره شده – مشابه
حداکثر حدود ۱۳٫۳ درصد مردم در مقطعی از زندگی خود معیارهای هراس اجتماعی را دارا هستند
… علائم جسمی که معمولاً همراه اضطراب اجتماعی هستند شامل سرخ شدن، تعریق زیاد،
لرزش، …. باشد اضطراب و اجتناب از موقعیتهای اجتماعی در دراز مدت به کاهش مهارتهای
اجتماعی فرد … هر چند میزان تأثیر این داروها در موارد شدیدتر مورد تشکیک قرار
گرفته‌است.
تاثیر کتاب درمانی بر مهارتهای اجتماعی کودکان دختر و پسر 12-7 سال …
– ذخیره شده
هدف: پژوهش حاضر با هدف تعیین تأثیر کتاب‌درمانی بر مهارت‌های اجتماعی دختران و
پسران … یافته‌ها: نتایج حاصل به وسیلة آزمون t مستقل بررسی شد و یافته‌های حاصل
در سطح … بوده و بین میزان تأثیر این جلسات بر مهارت های اجتماعی دختران و پسران،
تفاوت … مشکلات مربوط به زندگی اجتماعی و اصلاح نگرش و رفتار کودکان استفاده
کرد؟
[PDF] ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ ﻛﻔﺎﻳﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺮرﺳﻲ اﺛﺮ ﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت
– ذخیره شده
ﺑﺮرﺳﻲ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ زﻧﺪﮔﻲ … :ه. ﻫﺪف اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﻌﻴﻴﻦ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي. زﻧﺪﮔﻲ
ﺑﺮ. ﻛﻔﺎﻳﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ داﻧﺶ. آﻣﻮزان ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ اﺧﺘﻼل رﻳﺎﺿﻲ. ﺑﻮد … ﻣﻴﺰان ﺷﻴﻮع. اﺧﺘﻼل رﻳﺎﺿﻲ ﺣﺪود. 1. درﺻﺪ
ﺑﺮآورد ﺷﺪه اﺳﺖ، اﻣﺎ ﺣﻤﻴﺪ. ) 1385(. آن را در ﺗﻬﺮان. 6/3 …. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﻳﻚ روﻧﺪ ﺷﺪن، ﭘﻮﻳﺎ و در ﺣﺎل رﺷﺪ.
[PDF] اولویت‌های پژوهشی کمیته امداد امام خمینی – پردیس فارابی دانشگاه تهران
– ذخیره شده
روابط عمومی. بررسی میزان اعتماد مردم به کمیته امداد امام خمینی )ره( و ارائه راهکارهای
عملیاتی در جهت تقویت. آن … های عام المنفعه در ایران و تعیین سهم امداد از آن … های
اجتماعی مددجویان ساکن در مناطق محروم و ارائه راهکارهای کاربردی در راستای …. تاثير
آموزش مهارت های زندگی بر کيفيت زندگی زنان سرپرست خانوار. -6 ….. فايي بعد از
خودكفا شدن.
[PDF] ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺑﺎزي ﻫﺎي آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﺮ رﺷﺪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻛﻮدﻛﺎن ﭘﻴﺶ دﺑﺴ
– ذخیره شده – مشابه
28 ا کتبر 2014 … ﺑﺮرﺳﻲ ﺗ. ﺄ. ﺛﻴﺮ ﺑﺎزﻳﻬﺎي آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﺮ. رﺷﺪ. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻛﻮدﻛﺎن ﭘﻴﺶ دﺑﺴﺘﺎﻧﻲ. ﺻﻮرت ﮔﺮﻓﺖ . روش … اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ
اﺳﺖ . در اﻳﻦ ﻓﺮآﻳﻨﺪ اﻓﺮاد ﻣﻬﺎرت ﻫﺎ، داﻧﺶ ﻫﺎ و ﺷﻴﻮه ﻫﺎي ﺳﺎزﮔﺎري را ﻣﻲ آﻣﻮزﻧﺪ و … ﺘﻤﺎﻋﻲ ﻋﺎﻣﻞ ﺗﻌﻴﻴﻦ. ﻛﻨﻨﺪه
اي در … ﺟﻤﻌﻲ، ﻃﻲ ﻓﺮآﻳﻨﺪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺷﺪن ﻛﻪ ﻳﻜﻲ از ﺿﺮورت ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ اﻧﺴﺎن اﺳﺖ ﻛﺴﺐ ﻣﻲ. ﺷﻮد، …..
ﺗﻔﺎوت ﻣﻌﻨﺎداري وﺟﻮد دارد وﻟﻲ ﺑﻴﻦ ﻣﻴﺰان ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺑﺎزي آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﺮ رﺷﺪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ داﻧﺶ آﻣﻮزان.
[PDF] اثر بخشی آموزش مهارت های زندگی بر سازگاری زناشویی و کاهش خشونت …

هدف پژوهش حاضر، بررسی تأثیر آموزش. مهارتهای زندگی بر سازگاری زناشویی و کاهش
خشونت خانگی علیه زنان بود. … ارتباط بین میزان خشونت نیز قبل از مداخله آموزشی
نسبت به بعد از … افراد از حقوق و تکالیف خود در روابط اجتماعی … شدن از هم، به عنوان
واحدهای پیوسته به یکدیگر … دوستیابی، تعیین هدف و روشهای مناسـب رسـیدن به. 1 .
تاثیر هنردرمانی گروهی بر مهارت ارتباط بین فردی زنان مبتلا به …
– ذخیره شده – مشابه
این تحقیق جهت تعیین تاثیر هنردرمانی گروهی بر مهارت ارتباط بین فردی بیماران …
نتیجه ‌گیری: اجرای هنردرمانی گروهی سبب افزایش میزان مهارت ارتباط بین فردی در
زنان … هنر درمانی گروهی، عملکرد اساسی را در جهت اجتماعی شدن مجدد ارایه می‌دهد. … با
فرافکنی زندگی درونی‌شان با کار هنری، آنها می‌توانند با هیجانات خود ارتباط برقرار …
[PDF] تاثیر آموزش مهارت‌های زندگی بر خودکارآمدی و عملکرد خانواده در زنان سر
– ذخیره شده
این پژوهش با هدف بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر خودکارآمدی مقدمه: و عملکرد
…. خودکارآمدی مهمترین عامل تعیین. کننده رفتار و آغازگری رفتار، میزان تالش برای
گســترش رفتار و حفظ تالش و پایداری در صورت برخورد با موانع. و تجربیات …
مشکالت تالش خود را افزایش می دهند که این امر باعث احیا شدن خودکارآمدی آن ها می شود )7
(.
[PDF] تحقیق بررسی میزان شیوع کمرویی در دختران دبیرستانی شهرستان …
– ذخیره شده
ﺗﺤﻘﯿﻖ درﺑﺎره ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان ﺷﯿﻮع ﮐﻤﺮوﯾﯽ در دﺧﺘﺮان دﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻧﯽ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺷﺎزﻧﺪ … ﮐﻤﺮ و ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪن 10 …
ﮐﻤﺮو در ﻫﻤﻪ ﻣﻮﻗﻌﯿﺘﻬﺎ و ﺷﺮاﯾﻂ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﯾﮑﺴﺎن واﮐﻨﺶ و رﻓﺘﺎر ﻣﺸﺎﺑﻬﯽ از ﺧﻮد ﻧﺸﺎن ﻧﻤﯽ دﻫﻨﺪ و ﻣﯿﺰان و درﺟﺎت
… ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯿﺰان اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﺑﻪ روش ﻏﺮﺑﺎﻟﮕﺮی در دﺧﺘﺮان دﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻧﯽ اﯾﻦ ﻓﺎﯾﻞ در ﻗﺎﻟﺐ ورد و ﻗﺎﺑﻞ …
ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﺮرﺳﯽ اﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺮ ﺳﻼﻣﺖ ذﻫﻨﯽ دﺧﺘﺮان دﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻧﯽ داﻧﻠﻮد ﺗﺤﻘﯿﻖ در ﻣﻮرد.
[PDF] مقایسه عزت نفس و مهارت اجتماعی دانش آموزان ناشنوا و نابینا در مقطع راه
– ذخیره شده
اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ. و. ﻋﺰت. ﻧﻔﺲ. اﺳﺖ . واژه. ﻫﺎي ﮐﻠﯿﺪي. : ﻋﺰت ﻧﻔﺲ، ﻣﻬﺎرت. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ،. داﻧﺶ. آﻣﻮز. ﻧﺎﺷﻨﻮا، …
ﻫــﺎي زﻧــﺪﮔﯽ … ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻣﯽ. ﮔـﺬارد. ﺗﻮاﻧـﺎﯾﯽ ﻓـﺮد از ﻧﻈـﺮ. ﮐﻨﺎر آﻣﺪن ﺑﺎ دﯾﮕﺮان و. اﻧﺠﺎم رﻓﺘﺎرﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ
ﻣﻄﻠـﻮب،. ﻣﯿﺰان … اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﺷﺪن. ﺣﺮﮐﺎت و ﺑ. ﻪ. وﯾﮋه. ﺻﺤﺒﺖ. ﮐﺮدن ﺗﻔﺎوت. ﻫﺎي. زﯾﺎدي ﺑﺎ ﮐﻮدك ﻋـﺎدي
دارﻧـﺪ ؛ اﻣـﺎ ﺗﻌـﺪاد زﯾـﺎدي از اﯾـﻦ …… ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ در ﮔﺮوﻫﯽ از داﻧﺶ آﻣﻮزان ﻧﺎﺑﯿﻨﺎ از ﻧﻈﺮ
ﻣﻌﻠﻤﺎن.
[PDF] تأثیر احساس امنیت اجتماعی بر سلامت اجتماعی پزشکان (مورد مطالعه …
– ذخیره شده
در جهــت ایجاد نگرش مثبت به زندگی، آموزش مهارت های زندگی به منظور افزایش لذت.
بردن از زندگی می تواند … بر پایه اظهارنظر کمیســیون عوامل تعیین کننده روانی-
اجتماعی. ســامت WHO … حاتمی )1389(، با هدف بررســی میزان سامت اجتماعی در بین.
دانشــجویان با … کمیت تســاوی افراد و وسعت درگیر شدن اشــخاص با اجتماع«. )تقی
پور، 38 …
[PDF] تاثير مدل توانمندسازی بلوم درارتقاء مهارتهای زندگی دانش آموزان دختر پ
– ذخیره شده – مشابه
ﺗﺄﺛﯿﺮ. ﻣﺪل ﺑﻠﻮم ﺑﺮ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي زﻧﺪﮔﯽ. داﻧﺶ آﻣﻮزان. دﺧﺘﺮ. ﺻﺤﺮاﺋﯿﺎن. و ﻫﻤﮑﺎران. ﻣﺠﻠﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﭘﮋوﻫﺶ و ….
اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﺷﺪن. و ارﺗﺒﺎﻃﺎت. و. ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ. ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ. آﻧﻬﺎ. را. ﺗﺤﺖ. ﺗﺄﺛﯿﺮ. ﻗﺮار. دﻫﻨﺪ . ﻣﯿﺎدوس در. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ …
ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي زﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ ﺗﻮان ﻣﯿﺰان اﺳﺘﺮس، اﺿﻄﺮاب و ﺑﻄﻮر …. ﻣﺪاﺧﻠﻪ، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﺪد ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪه از ﻓﺮﻣﻮل
ﺗﻌﯿﯿﻦ …. ﺑﺮرﺳﯽ. ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﻫﺎي دﺑﯿﺮان و ﻣﺸﺎوران ﻧﺸﺎن داد ﮐﻪ. ﻫﻤ. ﮕﯽ. ﺆﻣ. ﻧﺚ ﺑﻮده و. 95. درﺻﺪ اﯾﺸﺎن ﺑـﯿﺶ
از …
میگنا – راهكارهايي براي افزايش مهارت هاي اجتماعي در كودكان
– ذخیره شده
تعاریف و نظریه هایی از مهارت های اجتماعی و بررسی علل و انگیزه های ناسازگاری و
شرارت برخی دانش آموزان … 4) از فرهنگ و گروه اجتماعي كه فرد در آن زندگي مي كند،
تأثير مي پذيرد. … براي موفق شدن در رويارويي ميان فردي، نيازمند به اين هستيم كه
بدانيم مي خواهيم چه … •چگونگي صدا: حجم صدا، زيري و بمي صدا، ميزان گفتار، وضوح،
محتوي.
[PDF] بررسی مهارتهای زندگی کودکان مبتلا به تالاسمی 19-11 ساله مراجعه …
– ذخیره شده
ﺳﺎزﮔﺎر ﺷﺪن ﺑﺎ اﻳﻦ ﺷﺮ. اﻳﻂ ﻣﺴﺘﻠﺰم آﮔﺎﻫﻲ از … ﺑﻴﻤﺎري ﻣﺰﻣﻦ، ﺗﺎﻻﺳﻤﻲ ﻣﺎژور، ﻣﻬﺎرت زﻧﺪﮔﻲ، ﻣﻬﺎرت
اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ، ﻣﺎدر. ،. ﻛﻮدك. @@ … زﻧﺪﮔﻲ ﺣﺪود. 100000. ﻛﻮدك ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻣﻲ. ﮔﺬارد. )4( . ﻃﺒﻖ. آﻣﺎر ﻣﺮﻛﺰ
ﺑﻬﺪاﺷﺖ اﺳﺘﺎن ﮔﻴﻼن در ﺳﺎل. 83. ،. ﺗﻌﺪاد. 1115 … ﻟﺬا ﺑﺮاي ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﺸﻜﻼت اﺑﺘﺪا ﺑﺮرﺳﻲ و ﺷﻨﺎﺧﺖ آن. ﺑﺎﻳﺴﺘﻲ
اﻧﺠﺎم …
کاربرد علم روان‌شناسی اجتماعی در ارتباط مؤثر بین مبلغ و مخاطب – وب …
– ذخیره شده
چکیده: مقاله‌ای که پیش‌رو دارید با هدف بررسی روش‌های بکارگیری علم روان‌شناسی و …
در عصر جدید، کاربردی شدن علم روان‌شناسی اجتماعی و بکارگیری آن در حوزه درک ….. در
ادامه این بخش برای تعیین میزان تأثیر پیام در مخاطب به مراحلی سه‌گانه اشاره شده است
. … فتحی، مهدی، مجموعه مهارت‌های زندگی، مهارت ارتباط مؤثر، ناشر انتشارات شهیدی …
[PDF] اثر بخشی برنامه آموزشی رفتارهای سالم در نگرش … – مجله علوم رفتاری
– ذخیره شده
ﺳــﻮء ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ ﺑﻪ ﻣﺜﺎﺑﻪ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﭘﺮﺧﻄﺮ، ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻱ. ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻭ ﺷﻨﺎﺳــﺎﻳﻲ ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﭘﺮﺧﻄﺮ ﺳﻮء
ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ، ﻛﺎﻫﺶ … ﺭﻭﺍﻧــﻲ ﺁﻧﻬــﺎ ﻭ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﻴــﺰﺍﻥ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻣﺪﺍﺧﻠــﻪ ﺍﻱ ﺁﻣﻮﺯﺵ … ﺩﺭ 2ﻫﺎﻝ ﻭ ﻫﻤﻜﺎﺭﺍﻥ [
9]، ﺩﺭ ﺑﺮﺭﺳــﻲ ﻣﺼﺮﻑ ﺩﺍﺭﻭﻫﺎﻱ ﻣﺤﺮﻙ …. ﻣﻬﺎﺭﮔــﺮﻱ ﻭ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺷــﺪﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻄﻮﺭ ﻣﻌﻨــﻲ ﺩﺍﺭﻱ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ.
ﻳﺎﻓﺖ.
مقالات :: تأثیر آموزش مهارت های اجتماعی بر میزان سلامت روان و سازگاری …
– ذخیره شده
تأثیر آموزش مهارت های اجتماعی بر میزان سلامت روان و سازگاری همسران زندانیان … نمونه
مورد بررسی جهت انجام پژوهش حاضر از طریق نمونه گیری تصادفی ساده از بین جامعه
مورد … سلامتی کیفیتی از زندگی است که تعریف آن مشکل و اندازه گیری واقعی آن …
به عبارت دیگر یک دسته از عوارض، زندانی شدن فرد متوجه همسر او می شود و دسته دیگر

[PDF] ﯽ ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋ ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و ﻣﻬﺎرت – ي ﯾﺎدﮔﯿﺮي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﻘﺎﯾﺴ

رﺷﺪ. اﻧﺴﺎن، ﻓﺮاﯾﻨﺪ. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﺷﺪن. اوﺳﺖ . ذاﺗﯽ. ﺑﻮدن. زﻧﺪﮔﯽ. ﺟﻤﻌﯽ. در. اﻧﺴﺎن. ﻫﺎ، ﺿﺮو. رت. ﺗﻤﺎس. ﺑﺎ.
دﯾﮕﺮان. را. ﺑﻪ … ﻫﺎ ﻗﺮار. دارد ﺗﺄﺛﯿﺮ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ و ﻣﯿﺰان ﺑﺮﺧﻮرداري از اﯾﻦ. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ در ﺳﻼﻣﺖ رﻓﺘﺎري و
اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﻓﺮاد. ﻧﻘﺶ ﺑﺴﺰاﯾﯽ را اﯾﻔﺎ ﻣﯽ … ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ. ﺗ. ﺄﺛﯿﺮ ﻋﻠﯽ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ واﻟﺪﯾﻦ و ﻣﻌﻠﻤﺎن ﺑﺮ
ﺟﺎﻣﻌﻪ. ﭘﺬﯾﺮي ﮐﻮدﮐﺎن ﭘﺮداﺧﺘﻨﺪ . ﻧﺘﯿﺠﻪ. ي. اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺸﺎن …. ي درﺳﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. -. ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﺑﻠﮑﻪ در ﻃﯽ زﻣﺎن
ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺷﺪه.
[PDF] بررسی تأثیر میزان وابستگی به اینترنت بر مهارتهای اجتماعی در …
– ذخیره شده
میزان مهارتهای اجتماعی دختران از پسران مورد مطالعه بیشتر است. … تأثیر. ات منفی
این رسانه بر جنبه. های. متفاوت. زندگی کاربران آن. است)کاپالن … فرآیند. اجتماعی
شدن جستجو کرد. فرآیند. اجتماعی. شدن و کسب مهارتهای اجتماعی،. فرآیند ….. در
پرسشنامه ای که اغلب برای تعیین میزان قماربازی بی اختیار افراد به کار می رود،
تغییراتی.
[DOC] عناوين اولويت هاي پژوهشي ستاد مبارزه با مواد مخدر
– ذخیره شده
بررسی شرایط زندگی و عوامل آسیب پذیری فرزندان دارای والدین معتاد; شناخت میزان
انگ … بررسی نقش اعتیاد در دینامیک مشکلات اجتماعی کشور; بررسی میزان ناتوان
کنندگی … بررسی اثربخشی برنامه آموزش مهارتهای زندگی با مدل های مختلف،
آموزشگران و …. بررسی تاثیر قیمت و خلوص مواد بر تقاضای خدمات درمانی; تعیین
قیمت تمام شده …
Labour and Social Security Institute – موسسه کار و تامین اجتماعی

ارزیابی اثرات تعیین حداقل دستمزد بر اشتغال (سنی و جنسی)در ایران، 1375-1350
… نقش کار از راه دور درایجاد اشتغال و بررسی میزان آگاهی دانشجویان دانشگاه آزاد
اسلامی … “تحلیل دینامیکی کیفیت زندگی کاری “, دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران
جنوب دانشکده …. بررسی تأثیر مهارتهای فردی بر عملکرد سازمانی از طریق یادگیری و
نوآوری …
[PDF] بررسي ميزان تاثير و نقش عوامل موثر بر وجدان
– ذخیره شده – مشابه
ﺑﺮرﺳﻲ ﻣﻴﺰان ﺗﺎﺛﻴﺮ و ﻧﻘﺶ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛّﺮ ﺑﺮوﺟﺪان ﻛﺎري. ﻣﺤﻤﺪﺟﻮاد ﻟﻴﺎﻗﺘﺪار …. زﻳـﺮا ﻋﻮاﻣـﻞ ﻓـﺮدي و ﺳﻴﺴـﺘﻢ
اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ ﻳـﻚ ﺳـﺎزﻣﺎن در. ﺗﻌﺎﻣﻞ ﺑﺎ ﻳﻜﺪﻳﮕﺮ ﺑﺮ … ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﻳﻬﺎ و ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ﻓﺮد در ﺷﮕﻞ ﮔﻴﺮي وﺟﺪان ﻛـﺎري. اﺳﺖ.
3 …. ﺑﺮآورده ﺷﺪن اﻧﺘﻈﺎرات ﻓﺮد از ﻛﺎري ﻛـﻪ … ﻫﻤﺴﺎﻻن ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻛﻨﻨﺪه ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ اﻓﺮاد در ﺳﺎﻟﻬﺎي آﻳﻨﺪه.
زﻧﺪﮔﻲ ﺷﺎن …. ﺷﺨﺼﻴﺘﻲ ﻣﺆﺛًﺮ در اﻧﻀـﺒﺎط ﻛـﺎري. ﺑــﺎﻻﺗﺮﻳﻦ ﻣﻴــﺎﻧﮕﻴﻦ ﻣﺮﺑــﻮط ﺑــﻪ ﮔﻮﻳــﻪ. ” ﻫــﺪف داﺷــﺘﻦ در.
زﻧﺪﮔﻲ.
[PDF] بررسی مهارتهای اساسی دانشجویان در عصر جهانی شدن – فصلنامه پژوهش و …
– ذخیره شده
52. ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي اﺳﺎﺳﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در ﻋﺼﺮ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪن. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪن. زﻧﺠﯿﺮه. اي از دﮔﺮﮔﻮﻧﯿ … در
ﻋﺼﺮ ﻓﺮاﺻﻨﻌﺘﯽ ﺣﺎﺿﺮ اﻫﻤﯿﺖ ﮐﺎر ﯾﺪي، اﺷﺘﻐﺎل و ﺣﺘﯽ زﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ﻋﺼﺮ ﺳﻨﺘﯽ و ﺻﻨﻌﺘﯽ ﮐﺎﺳﺘﻪ … ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎ.
ي اﺳﺎﺳﯽ ﻋﺼﺮ ﮐﻨﻮﻧﯽ ﺑﺮاي ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ﻫﺎي ﮐﻨﻮﻧﯽ. داﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ. در ﺗﺮﺑﯿﺖ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز ﻋﺼﺮ
ﺣﺎﺿﺮ از … ﻓﺮاﯾﻨﺪي اﻗﺘﺼﺎدي، ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﯾﮏ ﻧﻈﺎم واﺣﺪ از ارزﺷﻬﺎ، ﻣﻌﺎﻧﯽ و ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﻬﺎ را در.
[PDF] ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺗﻜﺮﺍﺭ ﺯﻧﺪﺍﻧﻲ ﺷﺪﻥ ﺩﺭ ﺑﻴﻦ ﺯﻧﺪﺍﻧﻴﺎﻥ
– ذخیره شده
ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪﻑ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺗﻜﺮﺍﺭ ﺯﻧﺪﺍﻧﻲ ﺷﺪﻥ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﺍﻧﻴﺎﻥ … ﭘﺲ ﺍﺯ ﺟﻤﻊ ﺁﻭﺭﻱ ﺩﺍﺩﻩ ﻫﺎ، ﺑﺎ
ﺍﺳــﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺁﻣﺎﺭ ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ، ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻛﺎﻱ ﺩﻭ ﻭ ﺭﮔﺮﺳــﻴﻮﻥ ﻟﺠﺴــﺘﻴﻚ ﻣﻮﺭﺩ … ﻋﻤﻞ ﺟﺰﺋﻲ ﺍﺯ ﻳﻚ ﻧﻈﺎﻡ ﻳﺎ ﺟﺮﻳﺎﻥ
ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺩﻳﮕﺮ …. ﺟﺪﻭﻝ 3 – ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻣﺘﻐﻴﺮﻫﺎﻱ ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻲ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺑﺮ ﺗﻜﺮﺍﺭ ﺍﺭﺗﻜﺎﺏ ﺟﺮﻡ ﻭ
ﺯﻧﺪﺍﻧﻲ ﺷﺪﻥ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺭﮔﺮﺳﻴﻮﻥ ﻟﺠﺴﺘﻴﻚ …. ﺍﻳــﻦ ﻳﺎﻓﺘــﻪ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺍﺷــﺎﺭﻩ ﻧﻤﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﻓــﺮﺍﺩ،
ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻱ.
[PDF] آموزش مهارت هاي زندگي و رفتارهاي پيشگيري کننده از سوء مصرف مواد در دان
– ذخیره شده
امروزه سوp مصرف مواد مخدر از ناگوارترين آسيب هاي اجتماعي است. … هدف اين مطالعه،
ارزيابي تأثير آموزش مهارت هاي زندگي بر ارتقاي رفتارهاي پيشگيري كننده از سوp
مصرف مواد بوده است. … مواد بود كه روايي و پايايي آن تعيين و قبل و بعد از مداخله
آموزشي و نيز به عنوان … کشور، ميزان مصرف کنندگان مواد اوپيوئيدي تا انتهاي سال
1383.
[PDF] ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد ﭘﺬﻳﺮش اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻗﺮآﻧﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش آﻣﻮزه ﻫﺎي ﺑ
– ذخیره شده
ﺗﺎﺛﻴﺮ آﻣﻮزش. آﻣﻮزه ﻫﺎي ﻗﺮآﻧﻲ ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد. ﭘﺬﻳﺮش اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻓﺮاﮔﻴﺮان. را ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﻲ ﻗﺮار ﻣﻲ. د. ﻫﺪ … ادﻳﺎن
اﻟﻬﻲ ﻧﻴﺰ ﺑﺎ دﺳﺖ ﻣﺎﻳﻪ ﻫﺎي ﻣﺘﻔـﺎوﺗﻲ ﺑـﻪ زﻧـﺪﮔﻲ ﺑﺸـﺮ وارد. ﺷﺪه و ﻗﺼﺪ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﮔﺬاري … ﻫﺪف اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ،
ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻧﻤﻮدن ﻣﻴﺰان ﺗﺄﺛﻴﺮ. آﻣﻮزش …. ﺪ ﺷﺪن و ﻣﻮرد. ﻳﺗﺄ. ﻴﺪ. ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺑﺎ آﻣﻮزه ﻫﺎي دﻳﻨﻲ. و ﻗﺮآﻧﻲ ﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ
ﻣﻄﺮح و ﻣﻮرد ﺑﺤﺚ ﻗﺮار ﮔﻴﺮد، ﺷﺮاﻳﻄﻲ اﺳﺖ ….. ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎ از ﻃﺮﻳﻖ ﺗﻤﺮﻳﻨﺎت ﻛﺎرﮔﺎﻫﻲ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﭘﺬﻳﺮش ﺑﻴﺸﺘﺮ
ﻓﺮد از.
[PDF] یان فرهنگی و اجتماعی ارتباطات م هع نقش ورزش در توس – نشریات علمی …
– ذخیره شده
های توصیفی. . تحلیلی بوده، به بررسی نقش ورزش در گسترش ارتباطات میان … هر
فرد در زندگی اجتماعی خود پایگاهی ویژه دارد که این. پایگاه ویژه، در … و میزان
تاثیرات آن در افراد. دیگر موج … های خود با مهارت. های تیمی، در …. اجتماعی شدن، پربار
شدن اوقات فراغت، گسترش پیوندهای. اجتماعی، گ ….. دانشجویان )تعیین راهبرد و
سیاس. ت( .”.
سنجش مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان پایه اول متوسطه
– ذخیره شده
هدف پژوهش حاضر تعیین سطح مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان پایه اول متوسطه شهرستان
تکاب … بالاترین میزان برخورداری دانش‌آموزان در مهارت تفکر انتقادی و پایین‌ترین
میزان … برای پرهیز از مبتلا شدن به اختلال بهداشت روانی و آسیب‌های اجتماعی باید
نحوه برخورد ….. (1387) بررسی تأثیر آموزش واحدی مهارت‌های زندگی بر میزان آگاهی و
نگرش …
[PDF] تأثیر بکارگیری مهارت حل مسئله بر سازگاری اجتماعی در زنان بعد از …
– ذخیره شده
اﺛربﺨشی درمان شناختی به شیوه گروهی بر میزان اعتماد به نفﺲ دانﺶ آموزان دختر . …
ارتباﻁ بین سالمت مﻌنوی و نگرش مﺬهبی با رﺿایت از زندگی در سالمندان مبتال به
سرطان . …. این مطالعه با هدف تعیین تأثیر بکارگیری مهارت حل مسئله بر سازگاری
اجتماعی. در زنان بعد از … بررسی آن پرداخته شده و با تمرکز بر حل مشکل )مسئله( و یا
تمرکز.
[PDF] Abstracts.pdf (3.05 mb) – سامانه مدیریت همایش های دانشگاه علوم پزشکی …

جسمی،روانی، اجتماعی، معنوی و عاطفی( و عوامل تعیین کننده آن. ابعاد سالمت خانواده. ) …
شیوه زندگی سالم و پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر) تغذیه سالم،. فعالیت
فیزیکی، ….. سلطانی. 18373. بررسی میزان اهمیت رسانه ها در برنامه های آموزش سالمت
فرد و … بررسی تاثیر آموزش مهارت کنترل خشم بر تعارض زناشویی و ادراک. حمایت
اجتماعی …
پایان نامه تأثير آموزش مهارتهاي زندگي مبتني بر قصه بر سازگاري …
– ذخیره شده
20 نوامبر 2016 … بررسی کنونی راندمان آموزش مهارتهای زندگی براساس داستان‌گویی را بر … توانایی
اجتماعی شدن کودکان با کسب مهارت گفتگو افزایش یافته و آنها در جامعه …. جهت و
میزان گسترش رشد کودکانی را که در آن تربیت می‌شوند، تعیین کرد.
[DOC] سرفصل عناوین پیشنهادی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در حوزه
– ذخیره شده
۲, مطالعه و بررسی حدود مسؤولیت اجتماعی و پاسخگویی اجتماعی در شرکت, دکتری … ۹
, بررسی تاثیر تعادل فعالیتهای زندگی و کاری بر عملکرد سازمانی, ارشد/دکتری …
۲۵, ارتباط بین استراتژیهای مدیریت تعارض مدیران با میزان استرس شغلی … ۳۱,
واکاوی مهارتهای مدیریتی و نحوه به کارگیری استراتژی های مدیریت تعارض, ارشد.
پایان نامه بررسی عوامل مؤثر در کسب مهارت های اجتماعی دانش آموزان
– ذخیره شده
۲-۱-۱۱-۴رابطه اجتماعی شدن و مهارت اجتماعی ۱۹ …. ۴-۴-۵آزمون فرضیه پنجم پژوهش(به
نظر می رسد، میزان تأثیر گذاری هر کدام از عوامل خانواده، مدرسه، … های جمعی می توانند در
کسب مهارت های اجتماعی کودکان و نوجوانان نقش تعیین کننده ای داشته باشند. … ضمناً
بررسی میزان و نحوه ی کسب مهارت های اجتماعی و نقش آن در زندگی اجتماعی دختران
توسط …
[PDF] ﺑﺮﺭﺳﯽ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺳﻼﻣﺖ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ ﻳﺎﻥ ﺑﺎ ﺗ
– ذخیره شده – مشابه
ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﺎ ﻣﺤﻴﻂ ﺟﺪﻳﺪﻱ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻗﺒﻠﻲ ﺍﻭ ﻭ ﻣﺤﻴﻂ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﮔﺬﺷﺘﻪ … ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻣﻴﺰﺍﻥ
ﺳﻼﻣﺖ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺩﺭ ﺑﻴﻦ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﻳﺎﻥ ﺑﺎ ﺗﺄﻛﻴﺪ ﺑﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ … ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺍﺯ ﻛﻤﻴﺖ ﻭ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺣﻀﻮﺭ ﻭ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ
ﺩﺭ ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻣﻲ. ﭘﺬﻳﺮﺩ. …. ﻣﻬﺎﺭﺗﻬﺎﻱ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﻲ . ….. ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﻧﻴﺎﺯﻫﺎﻱ ﺍﺳﺎﺳﻲ ﻭ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﻛﻴﻔﻴﺖ
ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻻﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺮﺍﻱ ﻫﻤﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺮﺱ ….. ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﺩﺭ ﺳﻼﻣﺖ.
[PDF] اثربخشی آموزش مهـــارت های زندگی درکاهش گرایش به مصرف موادمخدر درتهرا
– ذخیره شده – مشابه
هدف از انجام این پژوهش تعیین اثربخشی آموزش مهارت های زندگی درکاهش. گرایــش به …
میزان بســیار باالیی، خطر رفتارهای پر خطر از جمله اعتیاد پیش و پس از اقدام را.
کاهش دهد … فرض بر این اســت که جلوگیری از مبتال شــدن افراد به سو مصرف مواد مخدر.
آسان تر … پیشــگیری از آسیب های اجتماعی به بررسی اثر بخشی آموزش مهارت های
زندگی.
مقاله در مورد بررسی نقش بازی در رشد مهارتهای اجتماعی کودکان
– ذخیره شده
بررسی نقش بازی در رشد مهارتهای اجتماعی کودکانچکيدۀ پژوهش:اين پژوهش، … بلوغ
اجتماعی و اينلند و توسط مربيان مربوطه محاسبه گرديد – حداقل به ميزان ۲/۱ سال از سن
… پس از پايان مدت زمان تعيين شده ، کودکان هر دو گروه آزمون و شاهد مجددا با استفاده از
…. کودک به عنوان پذيرنده منفعل تاثيرات اجتماعی شدن تلقی می شود که شايد ريشه
اين …
[PDF] زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ اﻧﮕﻴﺰش ﻫﺎي ﺗﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت آﻣﻮزان ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ د
– ذخیره شده
8 مه 2011 … ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﺮرﺳﻲ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑ. ﺮ اﻧﮕﻴﺰش. ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ و …. ﻣﻬﺎرت.
ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ، اﻓﺰاﻳﺶ. ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ. ﻫ. ﺎي. رواﻧﻲ و اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﭘﺮورش اﻓﺮادي ﺧـﻼق اﺳـﺖ. ﻛﻪ ﺑﺘﻮاﻧﻨـﺪ ﺑـﻪ ﺗﻮﻟﻴـﺪ
اﻧﺪﻳـﺸﺔ ﻧـﻮ و …. ﺑـﺮ ﭘﻴـﺸﺮﻓﺖ. ﺗﺤـﺼﻴﻠﻲ. 5. اﺛـﺮ. ﮔـﺬار ﺑﺎﺷـﺪ . ﻣﻨﻈـﻮر از ﭘﻴـﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤـﺼﻴﻠﻲ، ﻣﻴـﺰان دﺳـﺘﻴﺎﺑﻲ.
داﻧﺶ. آﻣﻮزان ﺑﻪ اﻫﺪاف آﻣﻮزﺷﻲ از ﭘﻴﺶ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺷـﺪه اﺳـﺖ ﻛـﻪ از آﻧـﺎن اﻧﺘﻈـﺎر ﻣـﻲ. رود در.
[PDF] ﺑﺎﻻﺑﺮدن ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت ﺛﻴﺮ ﺄ ﺑﺮرﺳﻲ ﺗ ﺧﻮدﻛﺎر
– ذخیره شده
ﺑﺮرﺳﻲ ﺗ. ﺄ. ﺛﻴﺮ. آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧﺪﮔﻲ ﺑﺮ. ﺑﺎﻻﺑﺮدن. ﺧﻮدﻛﺎرآﻣﺪي زﻧﺎن ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ ﺧﺎﻧﻮار. ﺷﻬﺮداري ﺷﻬﺮ.
ﺗﻬﺮان در …. در زﻧﺪﮔﻲ ﻣـﻲ. داﻧـﺪ . ﻣﻴـﺰان ﺑـﺮآورده ﺷـﺪن ﻣﻌﻴﺎرﻫـﺎ از ﺳـﻮي ﻣـﺎ اﺣﺴـﺎس … در ﺟﻬﺖ زﻧﺪﮔﻲ
ﺑﻬﺘﺮ. ﺑﺮدا. رد . ﻧﻈﺮﻳﺔ. ﻳﺎدﮔﻴﺮي. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ،. ﺧﻮدﻛﺎرآﻣـﺪي. را. ﺗﺤـﺖ. ﺗـﺄﺛﻴﺮ. ﺳـﻪ. ﺣـﻮزه. ﻣـﻲ. داﻧـﺪ … ﺗﻌﻴـﻴﻦ.
ﻛـﺮده. ،. دﺳﺖ. ﻳﺎﺑﺪ . ﻧﻴﺮوي. ﺟﺎﻧﺸﻴﻦ. : اﻋﺘﻘﺎد. ﻓﺮد ﺑﻪ. اﻳﻨﻜﻪ. ﺑﺎ. اﺳﺘﻔﺎده. از. ﻣﻨـﺎﺑﻊ. دﻳﮕـﺮ. ﻣـﻲ. ﺗﻮاﻧـﺪ. ﺑـﻪ. اﻫـﺪاف
.
[PDF] ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺳﻼﻣﺖ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ؛ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻣﻴﺰ
– ذخیره شده – مشابه
ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺛﻤﺮ ﺑﺨﺶ ﺑﺮﺍﻱ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩﻱ ﻣﻮﻓﻖ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺿﺮﻭﺭﻱ ﺍﺳﺖ . ﻣﻬﺎﺭﺕ. ﻫﺎﻱ
ﺍﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ ﺍﺯ … ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻛﻪ ﻓﺮﺩ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﺍﻳـﻦ
ﻣﻬـﺎﺭﺕ.
دومین همایش ملی پژوهش و درمان در روانشناسی بالینی … – دیده بان علم ایران
– ذخیره شده
31 جولای 2016 … بررسی اثر بخشی واقعیت درمانی گروهی بر هوش هیجانی و روابط بین فردی … بررسی
تعیین تأثیر مهارتهای زندگی بر میزان اجتماعی شدن مطالعه موردی …
متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری | وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
– ذخیره شده
الف- تعیین قیمت تمم شده فعالیتها و خدمات و محصولات واحدهای مجری از قبیل واحدهای
….. تبصره – ضریب ریالی مذکور در این ماده با توجه به شاخص هزینه زندگی در لایحه
بودجه … و خلاقیت، میزان افزایش مهارتها، انجام خدمات برجسته، طی دوره‌های آموزشی و
میزان جلب ….. مشمول قانون تأمین اجتماعی، می‌باشند و کارمندان رسمی را که پس از
لازم‌الاجرا شدن …
[PDF] The Effects of Life Skills Training on Anxiety and Aggression in …

١٣٩٢،٥٥٨-٥٤٥. ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ. ي زﻧﺪﮔﯽ. ﺑﺮ. ﻣﯿﺰان اﺿﻄﺮاب و ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮي داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. ﻋﺒﺎﺳﻌﻠﯽ
ﺣﺴﯿﻦ … ﺪف ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت … اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و. اﻧﺴـﺎﻧﯽ. آن. ﻫـﺎ. ﻫﻤـﺮاه. اﺳﺖ. 1[. ]. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. ﺑﻪ.
ﻃﺮ. ق. ﻣﺨﺘﻠﻒ. ﺗﺤﺖ ﺗـﺄﺛﯿﺮ ﻣﺤـﯿﻂ. داﻧﺸﮕﺎه … اﺳﺖ،. زﯾﺮا. ﯾـﮏ. ﺗﻐﯿﯿـﺮ. ﻧﺎﮔﻬـﺎﻧﯽ. از دوره. دﺑﯿﺮﺳـﺘﺎن. ﻣﺤﺴﻮب.
ﻣﯽ. ﺷﻮد. و. ﺑﺮاي. ﮔﺮوه دﯾﮕﺮ. ﺟﺪا. ﺷﺪن. از. ﺧﺎﻧﻪ ….. در ﭘــﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿــﺮ ﺑــﺮاي ﺗﻌﯿــﯿﻦ ﭘﺎﯾــﺎﯾﯽ. ﭘﺮﺳــﺶ.
[PDF] پایان نامه بررسی نقش خانواده در اجتماعی کردن فرزندان | پرفیوم دانلود
– ذخیره شده
ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻘﺶ ﺧﺎﻧﻮاده در اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺷﺪن ﻓﺮزﻧﺪان ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﺷﺪ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از perfumedownload.ir ….
ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ 22 ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﻌﯿﯿﻦ. … ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎی آﻣﻮزﺷﯽ ﺧﺎﻧﻮاده در ﺑﺎزدﻫﯽ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎی
زﻧﺪﮔﯽ ﻣﻬﺎرت … راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ اﺿﻄﺮاب ﻣﺎدران و ﻣﯿﺰان ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻓﺮزﻧﺪان در ﻣﻘﻄﻊ راﻫﻨﻤﺎﯾﯽ. ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن

[PDF] چکیده هوش( های اجتماعی و مهارت در رشد روانی کودکان ) – مطالعات توسعه …
– ذخیره شده
زی، نوع اسباب بازی و زمان بازی در هوش بیشتر از مهارت اجتماعی در کودکان مهد. کودک
است. … مربیان به اهمیت بازی در زندگی کودک توجه داشته و شرايط مناسب را … با توجه
به موضوع پژوهش که به بررسی تأثیر بازی بر رشد روانی کودکان می … مشارکت
داشتن، کمك کردن، پیش قدم شدن …. میزان پايايی با روش آلفای کرونباخ محاسبه
گرديد که.
پایان نامه بررسی عوامل مؤثر در کسب مهارت های اجتماعی دانش آموزان
– ذخیره شده – مشابه
۲-۱-۱۱-۴٫رابطه اجتماعی شدن و مهارت اجتماعی ۱۹ … ۴-۲-۱۲٫ بررسی وضعیت پاسخگویان
مورد مطالعه از لحاظ محل زندگی ۷۹ … ۴-۴-۵٫آزمون فرضیه پنجم پژوهش(به نظر می رسد،
میزان تأثیر گذاری هر کدام از عوامل خانواده، مدرسه، گروه ….. دوستان و رسانه های جمعی می
توانند در کسب مهارت های اجتماعی کودکان و نوجوانان نقش تعیین کننده ای داشته باشند
.
[PDF] بررسی میزان تأثیر استفاده از فضای مجازی بر ارزش های خانواده
– ذخیره شده
بررسی میزان تأثیر استفاده از فضای مجازی بر ارزش های خانواده. )مطالعه ی موردی: …
امـروزه در فـن آوری اطاعـات و ارتباطـات، انقـاب شـگرفی بـه وجـود آمـده کـه زندگـی همه ی
انسـان ها ی. روی کــره ی … یکـي از عوامـل اجتماعـي شـدن، اسـتفاده ی جوانـان از فضـای
مجـازی اسـت. …. در واقـع، ارزش هـا چارچوب هـاي ویـژه ای بـراي افـراد جامعـه، تعیین. مي
کننـد …
[DOC] دانلود
– ذخیره شده
9- رصد تعیین کننده های اجتماعی اعتیاد (اسکان غیررسمی، نابرابری، سرمایه
اجتماعی، …) … 21- بررسی میزان دسترسی و مصرف داروهای قابل سوء مصرف (مانند
ترامادول، ریتالین) و تأثیر آنها در … 22- بررسی وضعیت مهارت های زندگی دانش آموزان
و کودکان خارج از چرخه تحصیل … 29- بررسی تأثیر فارماکولوژیک مواد در رانندگی و
تصادفات.
[PDF] نقش به کارگيری مهارت های مدیریت تنوع فرهنگی مدیران در ارتقای سطح …
– ذخیره شده
مدیریت تنوع فرهنگی مدیران، میزان مشارکت اجتماعی دانش آموزان نیز ارتقا یافته بود.
… که سال ها در کنار هم مسالمت آمیز زندگی کرده اند و جامعه ای با تنوع فرهنگی زیبا …
بسیار مناسبی برای متجلی شدن عنصرهای فرهنگی اقوام و مذاهب گوناگون است که اگر
با ….. ازآنجاکه در این تحقیق به بررسی نقش به کارگیری مهارت های مدیریت تنوع …
تجربه اجتماعی مهارتهای دهگانه ی زندگی – خواص غذاها
– ذخیره شده
26 آگوست 2017 … سازمان جهانی بهداشت مهارتهای زندگی را چنین تعریف نموده است: توانایی انجام رفتار …
عزّت‌نفس به احساس ارزشمندی شخص اشاره دارد که تحت تأثیر عوامل … اهداف
واقع‌بينانه‌اي براي زندگي خود تعيين كنيد. …. دوست داشتنی تر شدن (دوستیابی) ….
تصمیم گیری کنند ، جوانب مختلف انتخاب را بررسی و پیامد هر انتخاب را …
بررسی رابطه مهارت های اجتماعی موثر بر میزان سازگاری در بین دانش …
– ذخیره شده
بررسی رابطه مهارت های اجتماعی موثر بر میزان سازگاری در بین دانش آموزان نابینا و
کم …. ساجدی در بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر روابط بین فردی، عزت نفس
و … گیری، نداشتن مهارت های چشمی ویژه، ناتوانایی در موضع یابی و تعیین محل افراد،
…. خود می تواند تاثیر مثبت در افزایش سازگاری داشته باشد؛ زیرا جمع شدن افراد در …
نقش آموزش مهارتهاي زندگي بر پيشگيري از اعتياد – midwife society of …
– ذخیره شده
هدف اين پژوهش تعيين تأثير آموزش مهارتهاي زندگي بر پيشگيري از اعتياد مي باشد.
… اعتياد يك پديده چند بعدي، خطر آفرين و فعلي ناهنجار از نظر اجتماعـي است كه بيش
از … زندگي قرار گيرند، شايد بدينوسيله در نحوه تصميم گيري جوانان و مواجـه شدن آنها
با … شركت والدين در اين دوره آموزشي بر ميزان آگاهي آنها تأثير معني دار داشته است.
بررسي تاثير رسانه ها بر تربيت و رشد کودکان و نوجوانان | پژوهش های …
– ذخیره شده
9 جولای 2014 … هدف پژوهش حاضر، بررسي تأثير رسانه‌ها بر تربيت و رشد کودکان و نوجوانان است. …
نتايج نشان داد که بين ميزان استفاده از رسانه‌هاي جمعي و رشدِ شناختي و اجتماعی. …. در
طي فرآيند رشد‌شناختي، کودک به‌تدريج مهارت‌هاي لازم براي يادگيري و درک تجارب
جديد را مي‌‌آموزد. … در واقع، مقدّمه زندگي اجتماعي، اجتماعي شدن است.
لیست جدید پرسشنامه های روان شناسی – مرکز خدمات روانشناسی سینا
– ذخیره شده – مشابه
پرسش نامه بررسی تاثیر انسجام اجتماعی بر میزان مشارکت روستاییان در فعالیت
های … پرسش نامه تاثیر شیوه های اجتماعی کردن والدین به محوه ی اجتماعی شدن فرزندان
… پرسش نامه مهارت زندگی ….. پرسشنامه تعیین پرخاشگری همسالان(فرد مطرود گروه)
همه دانشکده ها – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – دانشگاه آزاد اسلامی واحد …
– مشابه
9, نقش رسانه های اجتماعی در سبک زندگی کارکنان زن شورای اسلامی شهر تهران … 34,
بررسی عوامل تاثیر گذار بر تجهیزات سرگرم کننده کودکان گروه سنی الف (4 تا 6
سال) …. 72, تعيين آسيب پذيري سد برقابي دز در مواجهه با اثرات تغيير اقليم در
دراز مدت به …. 140, بررسی میزان اعتماد دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده علوم
ارتباطات …
[PDF] )مورد مطالعه: های اجتماعی مجازی در کیفیت زندگی بررسی نقش شبکه ی …
– ذخیره شده
میزان. 53. درصد توانایی تبیین تغییرات کیتیت زندگی را دارا. هستند . واژ. ه. های.
کلیدی: … شدن. ؛ دگرگونی. ها. ، تغییرات، تاثیرات و پیامدهای مختلتی را در همه حوزه.
هیا. بیه همیراه … تعیین. می. شود. ) عظیمی،. 33:5599. (؛. این. تعریع. سازمان. بهداشت.
جهیانی … مهارت. ها. ، گرایش. ها. و رفتار. های ظاهری افراد تیأثیر. میی. گیذارد و.
گیرایش.
[PDF] عناوين و اولويتهاي تحقيقاتي سال 91
– ذخیره شده – مشابه
ﺑﺮرﺳﯽ اﺛﺮ ﮐﻮارﺳﺘﯿﻦ روي ﻧﺎﻫﻨﺠﺎري ﻫﺎي اﺳﮑﻠﺘﯽ ﻧﺎﺷﯽ از ﺳﯿﮑﻠﻮ ﻓﺴﻔﺎﻣﯿﺪ در ﺟﻨﯿﻦ ﻫﺎي ﻣﻮش ﺻﺤﺮاﯾﯽ. -19.
ﺗﺎﺛﯿ. ﺮ رزﻣﺎرﯾﻨﯿﮏ اﺳﯿﺪ ﺑﺮ ….. ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯿﺰان اﺛﺮ آﻧﺘﯽ ﺑﺎدي ﺑﺮ ﻋﻠﯿﻪ ﻣﻼﻧﻮﺳﯿﺖ در ﺑﯿﻤﺎران دﭼﺎر وﺗﯿﻠﯿﮕﻮ. -222.
ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﯿﻤﺎري … راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﮐﺎﻫﺶ ﻣﺪت ﺑﺴﺘﺮي ﺷﺪن در ﺑﺨﺶ ﻫﺎي ﮐﻮدﮐﺎن و ﻧﻮزادان. -265.
راﻫﮑﺎرﻫﺎي …. -362. ﺗﺎﺛﯿﺮ آﻣﻮزش. ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي زﻧﺪﮔﯽ در ارﺗﻘﺎء ﺳﻼﻣﺖ روان و ﺑﻬﺒﻮد ﻋﻤﻠﮑﺮد اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﻗﺸﺎر
ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺟﺎﻣﻌﻪ.
[PDF] ی آموزان دختر دوره دانش ی اجتماعی ها مهارت بر رشد بررسی تأثير جو اجتماع
– ذخیره شده
بررسی تأثير جو اجتماعی مدارس. بر رشد. مهارت. ها. ی اجتماعی. دانش. آموزان دختر دوره. ی.
راهنمایی: … اساس فرمو تعيين حجم نمونه کرجسی و مورگان تعأداد. 393. نار)ناحيأه یأ … ها
. ت از شاخص. های آمار توصيای شأامل نمأودارت درصأد فراوانأیت ميأانیينت … ر در شیوه.
ها. ي زندگی. ،. بسیاري از افرراد در. رویا رویی با مشكالت زندگی فاقد توانایی. ها.
[PDF] Microsoft Word – zanan-farsi-ZEMESTAN_92.doc – مطالعات اجتماعی …
– ذخیره شده
عوامل تعیین کنندهٔ طلاق در ایران با تأکید بر عوامل. اقتصادی … (به عنوان معیاری
برای سطح مادی زندگی) بر طلاق بررسی شد. … دارد که با پیچیدهتر شدن زندگی … آمار
در حال گسترش طلاق، گزارش مرکز آمار ایران ، حاکی از رشد دو برابری میزان طلاق …
مهمترین عوامل تأثیرگذار بر طلاق را می توان به پنج دسته عوامل جنسی، اقتصادی،.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *